KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

12 specifických výletů, které by měl každý během života podniknout

Výlety nebo dovolenou si každý představuje jinak. Někdo miluje pouhé povalování na pláži, jiný chce zažít dobrodružství a akci. Každý by však měl ochutnat od všeho něco, od odpočinku i poznání. Ne vždy je k dispozici čas nebo peníze, ale následujících 12 výletů není rozhodně natolik náročných, abyste si je nemohli dát do plánu. 

...

1. Sólo výlet

Zkuste si někdy užít cestování zcela po svém a na výlet vyrazte sami. Vyberte si takovou destinaci, kde se budete cítit v bezpečí a zkuste se spolehnout jen sami na sebe a poznat nová místa i přátele.


2. Výlet za rodinnými kořeny

Víte, odkud pochází vaše rodina? Zkuste to zjistit a naplánujte si výlet ke kořenům. Zeptejte se příbuzných, kde přesně bydleli nebo požádejte o dobové fotografie a zjistěte, jak moc se rodiště vašich předků změnilo.

3. Last minute

Existuje mnoho způsobů, jak najít levné letenky, ale s last minute dovolenou je to opravdová výzva a adrenalin. Zablokujte si ve svém kalendáři několik dní volna, sbalte si a pak už jen na poslední chvíli najděte destinaci, která vás zaujme.


4 Digitální detox

Už jste někdy zkoušeli žít bez telefonu, počítače nebo televize? Můžete spojit příjemné s užitečným, vypnout, a na pár dní se vzdálit všem novodobým technologiím. Takový výlet vám ukáže, jak moc jste na technologiích závislí (nebo jestli vůbec) a jak dokážete zabavit svou mysl i bez chytrých telefonů a internetu. Nemusíte mířit zrovna na opuštěný ostrov, postačí i malebný český venkov nebo chata v přírodě.

5. Pouť

Pěší pouti mají v lidské historii své nesmazatelné místo, a to nejen kvůli náboženským cílům. Když celé dny chodíte a jste sami se svými myšlenkami, můžete si dokonale vyčistit hlavu, vybudovat sebedůvěru a možná i získat lepší přehled o tom, co chcete dělat se svým životem.


6. Výlet za místními

Neexistuje lepší způsob, jak pochopit život v dané zemi nebo městě, než strávit několik dní nebo týdnů v některé z místních rodin. Místní obyvatelé vám dost možná ukážou místa, na která byste v turistických příručkách nenarazili a zároveň vám nabídnou přátelskou atmosféru a domácí prostředí.

7. Dovolená s potápěním

Některé výzkumy naznačují, že příprava na dovolenou navyšuje pocit štěstí ještě více než cesta samotná. Zkuste si před cestou udělat kurz potápění a pak už můžete plně připraveni vyrazit do některé z destinací, kde je bohatý podmořský život.


8. Dobrovolnický výlet

Pevné vztahy, kulturní porozumění i dobrý pocit v sobě můžete objevit během dovolené, která je spojena s pomáháním. Díky dobrovolnické činnosti můžete poznávat svět, zajímavé lidské osudy i vlastní schopnosti a hranice.

9. „Road trip“ v americkém stylu

Nemusíte jezdit přímo do USA, abyste zažili ten pravý „road trip“. Vezměte auto, nějakého společníka, pár věcí do kufru a vyrazte tam, kam vás srdce potáhne. Každé ráno se probouzejte jinde a poznávejte nové lidi i místa. Takováto jízda bude cestou, na kterou nikdy nezapomenete.


10. Domácí dovolená

Dovolená nemusí nutně znamenat, že musíte urazit tisíce kilometrů. Někdy si ji dopřejte i u sebe doma a dopřejte si ten správný relax, ať už to pro vás znamená cokoliv. Opalování na dece, filmový maraton nebo ničím nerušené čtení vás i ve známém prostředí může dobýt tak, jako byste byli na exotické dovolené.

11. Plavba lodí

Zatímco zaoceánské plavby bývají časově i finančně náročné, pak, ty které využívají říčních vod, mohou být přístupné pro kohokoliv. Při plavbě po řece se můžete seznámit s mnoha doposud neznámými místy a to v mnohem kratším časovém intervalu než na moři. Evropské řeky nabízejí mnoho takových příležitostí, můžete vyrazit třeba jen na víkend a na lodi si užít to správné dobrodružství.


12. Degustační výlet

Výlet s ochutnávkou vín je vhodný pro rodiny i přátele, protože jak je známo, alkoholem uvolněná atmosféra může sbližovat. Dobré víno spolu s dobrým pohoštěním a muzikou kdesi ve vinařském sklípku může být skvělým zážitkem, na který se vzpomíná celý život.


Autor: ElS

Zdroj: The Huffington Post

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
ach ten češtin... "i ve známém prostředí může dobýt tak" dobýt hrad, dobít baterii..