KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

3 druhy lásky, které v životě zažije každý z nás

V životě zažíváme lásky i zklamání, setkání i odloučení. Lidé nám přicházejí do života a zas odcházejí. Psychologové ale tvrdí, že ve skutečnosti můžeme zažít lásku jen třikrát. Každá z nich je ale něčím odlišná.

...

Pohádková láska (zamilovanost)

První láska často přichází, když jsme ještě velmi mladí. O této lásce čteme v pohádkových příbězích. Máme tendenci si druhého idealizovat a věřit, že je to navěky.

Je to doba, kdy děláme to, co od nás očekává společnost nebo rodina. Ignorujeme drobnosti a někdy odhazujeme své vlastní zásady kvůli vztahu, neboť v hloubi duše věříme, že to tak má být.

To, jak náš vztah působí na okolí, je pro nás často důležitější, než jak se cítíme ve skutečnosti. Taková láska nás učí, že je důležité ohlížet se nejen na okolí, ale i jeden na druhého.


Složitá láska

Druhá láska našeho života je nejtěžší. Myslíme si, že jsme se z předešlé zkušenosti poučili a tentokrát jsme si vybrali člověka, s kterým to bude úplně jiné.

V této době se chytáme každé příležitosti, snažíme se udržet vztah za každou cenu, ale naše pokusy často vedou jen k dalším selháním. Můžeme podléhat manipulativnímu chování, lžím, jsme zraňováni. Je to skutečné drama s jen vzácnými jasnými okamžiky.

Přednost před vlastními pocity dáváme nekonečné snaze opravit nemocný vztah.

Taková láska nás učí, že je důležité, aby byla naše láska opětovaná.


Zralá láska

Třetí láska našeho života přichází často tehdy, kdy ji už neočekáváme. Objevuje se v našem životě sama od sebe. Často nevypadá vůbec tak, jak jsme si malovali. Partner, kterého tu nacházíme, často vůbec neodpovídá tomu ideálu, po kterém jsme toužili.

Je to ale skutečné splynutí, které nelze lehce vysvětlit slovy a které se vyznačuje neobyčejnou lehkostí.

V této době už nemáme žádné iluze a očekávání. Přijímáme to, co je. Chováme se podle toho, jak se k nám chová druhý.

Taková láska nás učí, že aby to byla pravá láska, nemusí být úplně perfektní.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek