KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

4 signály, že je čas od něho utéct

Celý náš život je vlastně nekonečnou sérií setkávání a loučení. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik lidí za den potkáte? A kolik za týden, za měsíc, za rok? Někteří lidé jen projdou kolem nás a nijak náš život neovlivní. Jiní ho ale změní od základu.

...

Některá setkání jsou pro nás příjemná, jiná jsou obtížnou životní zkouškou. Někdy je ale obtížné dokázat předem poznat, která z osob přinese do našeho života štěstí, a která smutek.

Tohle jsou 4 jasné signály toho, že je už nejvyšší čas od osoby, která nám vstoupila do života, definitivně odejít.

1.       Neustále vás kritizuje a závidí vám

Věčná kritika a nic než kritika. Ať uděláte nebo řeknete cokoli, vždy se dočkáte pouhé kritiky?

Každý váš úspěch snižuje. Místo toho, aby se s vámi z vašeho úspěchu radoval, závidí vám ho. Respektu a chvály se nedočkáte. Možná si začínáte myslet, že je chyba ve vás, že nic neumíte udělat správně. Ale tak to není, váš partner nebude spokojený, ani kdybyste se stavěli na hlavu.

Nenechte si dál srážet sebevědomí.


2.       Bere vše, co pro něj děláte, jako samozřejmost

Nic, co uděláte, nepokládá za výjimečné? Připravíte slavnostní večeři a on to bere jako normu, nic, za co by bylo třeba děkovat? Ačkoli je naprosto zřejmé, že je k vám váš partner naprosto lhostejný, mnozí fakt ignorují a dál v takovém vztahu zůstávají. Snaží se víc a víc vydobýt si vděčnost a uznání, ale marně. Skončete to, jinak vás takový vztah zlomí.


3.       Parazituje na vás

Nemusí jít nutně o finanční využívání. Člověk, který na vás parazituje, se zajímá jen sám o sebe, o své pocity a své potřeby. S vámi je proto, že je to pro něho výhodné. Vy se o něho postaráte, vše uděláte za něho, uvaříte, uklidíte.

Váš partner věří, že jen on si zaslouží pozornost a jen on je hoden úcty. Žít s takovou osobou, to je těžká zkouška. Mohou ovlivnit nejen váš rozpočet, ale i vaši náladu, sebrat vám energii a radost ze života. A mohou vás dokonce stát kariéru. Péče o takového partnera, je totiž stejně náročná, jako péče o malé dítě.


4.       Manipuluje s vámi

Klást drobné požadavky a dělat smutné oči je normální. Ale pokud si připadáte jako křeček v kolečku, neustále v jednom kole, váš partner vás citově vydírá a vy si nikdy netroufnete říct „ne“, abyste si nepřipadali špatně, jedná se jednoznačně o manipulaci.

Kromě bolestí hlavy vám takový vztah nic nepřinese. Jakmile přestanete podléhat manipulaci a nebudete dělat vše, jak vám řekne, pravděpodobně odejde sám a půjde si hledat novou loutku. On totiž nehledá partnerku, nýbrž hračku.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek