KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

4 způsoby, jak z rozchodu nevinit sebe sama

Bolest z odmítnutí může být velice intenzivní, když člověk zjistí, že ten, koho tak hluboce miloval, již není schopen stejných citů. V takových případech si mohou někteří jedinci myslet, že nebudou nikdy dost dobří na to, aby si zasloužili trvalý vztah. Jenže odmítnutí k životu patří a nemusí to znamenat, že je chyba ve vás. Nesmyslná sebekritika prodlužuje smutek, a proto byste se měli raději soustředit na to, co vám rozpadlý vztah přinesl a na co se chcete zaměřit do budoucna.

...

1. Soustřeďte se na svou vlastní osobnost a na to, jaká byla ještě před rozpadlým vztahem

Dost možná jste během vztahu se svým ex ztratili sebe sama. Kým jste byli ještě před tím, než jste tuto osobu pustili do svého života? A kým vlastně chcete být? Znovuobjevení vašich zájmů, koníčků a přátel je nesmírně cenným způsobem, jak jít dál. Využijte rozpadu vztahu k tomu, abyste zapracovali na tom, kým chcete být, ne abyste využili příležitosti k sebekritice a sebepoškozování. 

Přestaňte přemýšlet nad tím, co jste udělali špatně a místo toho se soustřeďte na krátkodobé cíle, které vám rychleji pomohou rozchod přestát a poté se zaměřte na ty dlouhodobější. Cestu vpřed je mnohem snadnější následovat, když člověk ví, kam chce jít.

2. Zvažte, zda byla vaše očekávání průběhu vztahu reálná

Mnohé kultury prosazují myšlenku, že by měla být láska a romantika snadná. Pokud tomu tak není, lidé se obviňují z toho, že nedosáhli očekávaného standardu, který se zdá být pro ostatní daleko dosažitelnějším. Jenže v reálném světě je vše jinak. 

Když nějaký vztah končí, můžeme zjistit více sami o sobě i o tom, co doopravdy ve vztahu potřebujeme. Pokaždé, když sklouznete k sebekritice, si uvědomte, že chyba není přímo ve vás, jen jste nejspíš měli nerealistické očekávání toho, že láska přichází rychle a bez potíží.


Foto: Paired Life

3. Vždy musíte zůstat sami sebou

Jak už bylo řečeno, každý neúspěšný vztah je příležitostí dozvědět se něco o sobě. Namísto toho, abyste se vinili za svůj vzhled, za svou osobnost nebo za věci, které jste říkali nebo neříkali, zkuste na to pohlížet z širšího hlediska a brát možné chyby jako způsob k poučení a k rozvoji vlastní osobnosti. 

Zdravými doporučeními do budoucích vztahů může být zlepšení vzájemné komunikace, budování vlastních zájmů a zálib nebo umění plně nepodléhat partnerovi a jeho požadavkům, ale zůstat sám sebou.

4. Zvažte, jak budete vnímat konkrétní rozchod za 15 let

Byl váš ex-partner opravdu někým, bez jehož lásky si neumíte život představit? Krátce po rozchodu je možná těžké uvěřit tomu, že vám absence jeho citů jednoho dne nebude vadit, ale je to tak. Vždy věřte lepším zítřkům i tomu, že najdete někoho, kdo k vám bude sedět lépe a vy nebudete muset přemýšlet nad tím, co děláte špatně. Vztah, v němž jste trpěli, vám jen dopomůže k tomu, abyste byli připraveni na lepší budoucnost.


Autor: ElS

Zdroj: Psychology Today

Foto: Tangled Memories

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek