KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

5 každodenních návyků, které dělá každý z nás jinak

Psychologové, kteří se zabývají chováním a jednáním lidí, tvrdí, že existuje přímý vztah mezi povahou člověka a jeho každodenními návyky. Našli jsme 5 příkladů našeho chování, které odhalují tajemství naší osobnosti.

...

Návyky ve stravování

Náš přístup k životu je vyjádřen i stravovacími návyky.

Lidé, kteří jedí pomalu a důkladně žvýkají, si váží života a všeho, co jim přináší. Dokážou si cenit i maličkostí a jsou zvyklí na to, mít vše pevně ve svých rukách.

Lidé, kteří jedí rychle, bývají ambiciózní, netrpěliví, jsou vždy otevřeni novým nápadům a vždy si jdou tvrdě za svým.

Lidé, kteří rádi zkouší nové pokrmy, obyčejně zbožňují dobrodružství a rádi riskují. A to ve všech oblastech života.

Lidé, kteří jsou v jídle velice vybíraví, bývají nervózní a úzkostliví.

Lidé, kteří jídlo míchají, bývají zodpovědní, ale často mívají špatně nastavené priority. Jsou schopni multitaskingu.

Lidé, kteří jedí každý pokrm samostatně a nic nemíchají, umějí dobře plánovat, ale obtížně se přizpůsobují nezvyklým situacím.


Pití

Zkuste někdy pozorovat lidi okolo sebe. I z tak prosté věci, jako je napití se ze sklenice nebo hrnečku, můžete o druhých poznat víc, než možná tušíte. Podle jedné teorie totiž způsob, jakým pijeme, odhaluje náš charakter.

Pokud se člověk při pití dívá do svého hrnečku, jde o přemýšlivou a cílevědomou osobu.

Pokud se dívá přes okraj hrnečku, jde o člověka důvěřivého a bezstarostného. Negativem může být, že se tito lidé mnohdy spoléhají na názory ostatních.


Naše návyky v koupelně

Asi všichni víme, že jsou mezi námi dva typy lidí: milovníci sprchových koutů a milovníci van. Jedni milují horké lázně, druzí dávají přednost rychlým sprchám. Lišíme se ale i v mnoha dalších drobnostech a i tyto odlišnosti mohou hodně vyzradit o naší povaze.

Jestliže rádi relaxujete v horké vaně, jste klidní lidé, které jen tak něco nerozhází. Komunikace s vámi je příjemná, neboť jste milí a přátelští lidé.

Jestliže často kombinujete čištění zubů se sprchou, pak je pro vás snadné soustředit se na více úkolů zároveň. Jste spíše netrpěliví a špatně snášíte prohru. Kvůli soutěživosti může být komunikace s vámi obtížnější.

Zpíváte-li si ve sprše, jste sebevědomý, společenský člověk. Pravděpodobně máte mnoho dobrých přátel.

Jestliže se sprchujete velmi rychle, jste člověk zodpovědný, který druhé upřednostňuje před sebou. Jen pozor, ať vaší skromnosti a empatie druzí nezneužijí!

Vždy používáte houbičku nebo žínku? Pak jste spolehliví a důkladní lidé, kteří dbají i na ty nejmenší maličkosti. Všichni se na vás mohou spolehnout v každé situaci, ale někdy můžete druhé štvát svým puntičkářstvím.

Jestliže se sprchujete ledovou vodou, jste akční a vznětliví lidé, kteří rádi druhým dokazují pravdivost svých názorů.

Jestliže ve sprše často a rádi přemýšlíte a oddáváte se představám, jste kreativní člověk se smyslem pro humor a ironii.


Jak odpočíváme

Způsob, jakým člověk tráví volný čas, vypovídá ze všeho uvedeného možná nejvíce.

Pokud své volné chvíle trávíte nejčastěji čtením knih, jste nejspíše chápaví lidí se schopností soucitu a tolerance vůči jiným názorům.

Pokud své volné chvíle trávíte nejčastěji sledováním televize nebo hraním videoher, jste pravděpodobně tvrdohlavý člověk, který si vždy stojí za svými názory. Hráči videoher bývají navíc soutěživí a mají rádi aktivní činnost, zatímco diváci TV rádi odpočívají a mají rádi klik a pohodu.


Toaletní papír

Podle nejnovějšího výzkumu se dá lidská povaha určit dokonce i podle toho, jakým směrem věsíme rolku toaletního papíru.

Visí-li rolka okrajem ven, jsme spíše vůdčí osobnosti, ve vztahu jsme dominantní.

Visí-li rolka okrajem dovnitř, chováme se spíše podřízeně a neradi býváme středem pozornosti.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek