KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

5 mýtů o tom, jak má vypadat pravá láska

O vztazích mezi mužem a ženou toho už bylo napsáno tolik, že je někdy obtížné určit, co je pravda a co ne. Shromáždili jsme několik mýtů, které o vztazích kolují, a na které můžete rovnou zapomenout, pokud toužíte po skutečně harmonickém vztahu.

...

1. Na začátku vztahu musí být „jiskra“

Ne vždy začíná báječný vztah neuvěřitelným vzplanutím citů. Je třeba věnovat pozornost nejen vášni a jiskření, ale také pocitu bezpečí a pohodlí, který vedle druhého pociťujete. Pro silný vztah je mnohem podstatnější to, zda jste schopni se spolu smát než to, zda cítíte v bříšku motýlky.


2. Musíte mít stejné zájmy

Každý z nás má své vlastní zájmy a záliby. Nebojte se, že jestliže vy máte rádi operu a váš partner miluje rafting, nebudete mít o čem mluvit a budete se spolu nudit. Naopak, budete si moci vyměňovat zážitky a budete pro partnera zajímavější, protože budete znát něco, co on ne.


3. Šťastné páry se nikdy nehádají

Nehádají se pouze ti, kteří se o sebe už vůbec nestarají. Nehádat se obvykle značí, že se vztah chýlí ke svému konci, ne že je vztah dokonalý. Ti, kteří na vztah dosud nerezignovali, mají snahu věci řešit a řešení naneštěstí často vygraduje v hádku. Drobné hádky ale vůbec nejsou na škodu. Pomohou druhého lépe pochopit. A navíc to usmiřování taky stojí za to…


4. Ve šťastných vztazích si partneři vždy rozumí s rodinou a všemi přáteli toho druhého

Nemůžete očekávat, že váš partner bude milovat všechny vaše blízké bezpodmínečně, tak, jako vy. Ani vy nemusíte mít rádi všechny kamarády a příbuzné vašeho partnera nebo partnerky. Berete si jen svého partnera, ne celou jeho rodinu. I tak je ale samozřejmě nutné udržovat jisté vztahy a chovat se k sobě slušně, aby se nikdo necítil odstrčeně nebo ublíženě.


5. Šťastné páry tráví všechen čas společně

Vždy a všude spolu. Pokud si myslíte, že šťastní partneři nedělají nikdy nic bez sebe a nikdy se neoddělí, jste na omylu. Každý člověk potřebuje dříve nebo později chvíli sám pro sebe. V harmonických vztazích tuto potřebu druhého partneři chápou a jsou ochotni poskytnout jim čas bez výčitek.

Potřeba samoty nevzniká proto, že by vás partner už nemiloval a nerad s vámi trávil čas. Právě naopak. Chvilkové odloučení pomáhá udržet vzájemné city k druhému, stále si vážit času tráveným spolu a vpustit čerstvý vzduch do vztahu, tak, aby nezabředl do stereotypu.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek