KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

5 otázek, které vám pomohou zjistit, zda může váš nový vztah být dlouhodobý

Nechat se uchvátit emocemi a hormony nové zamilovanosti je velmi jednoduché. Jde o krátkodobé vzplanutí, nebo stojíte na prahu něčeho dlouhodobějšího a vážnějšího? Jde to vůbec poznat? Poslední poznatky psychologů tvrdí, že ano. Všechny jsme se pokusili shrnout do pěti jednoduchých otázek, které vám pomohou zjistit, jaká je pravděpodobná budoucnost vašeho nového vztahu.

...

1) Jak moc jste stejní?

Že vás váš nový partner romanticky přitahuje, ještě nesvědčí o tom podstatném a naopak vám často hormony, které jsou důsledkem této přitažlivosti, mohou zamlžit zdravý úsudek. Často se sice tvrdí známé rčení o opačných pólech, které se přitahují, ale z pohledu dlouhodobých vztahů to tak úplně není pravda. Pro zdravý, dlouho trvající vztah, který obsahuje velké závazky (svatba, založení rodiny) je však zpravidla nutné, aby se oba partneři v základních otázkách a názorech více méně shodovali.

2) Poznali už jste jeho/její přátele?

Pokud je partner, se kterým randíte, otevřen myšlence dlouhodobého vztahu, rodina a přátele se do něj zpravidla dříve či později nějakým způsobem zapletou také. Jisté akceptování nového partnera ze strany rodiny a přátel je podle dlouhodobých průzkumů významnou součástí funkčního dlouhodobého vztahu.

3) Poohlíží se váš partner stále po dalších vyhlídkách?

Ve chvíli, kdy se člověk cítí být k dispozici výhradně pro jednu jedinou osobu, jeho podvědomí automaticky změní přístup, jakým reaguje na ostatní potenciální partnery. Výzkumy dokazují, že ve chvíli, kdy zamilovaný člověk, který chce být zavázán pouze jednomu partnerovi, spatří jiného potenciálního partnera, jeho zájem je okamžitě utlumen. Jednoduše řečeno – pokud váš partner nemá „oči jen pro vás“, může to naznačovat, že místo dlouhodobého vztahu si připravuje zadní vrátka, když to náhodou nevyjde.

4) Bojíte se toho, že budete sami?

Strach ze samoty nás často může přinutit skousnout leccos. Lidé, kteří se života o samotě bez partnera bojí, podle výzkumu sice většinou netvrdí, že mají na své protějšky nižší nároky, ale podvědomě se chovají stylem, který naznačuje jejich ochotu spokojit se i s partnerem, který je pro mě méně přitažlivý. Být vybíravým je však zejména v otázce partnerství velmi důležité – zejména, pokud hledáte toho pravého.

5) Jak se vaše nová láska staví k myšlence závazku?

Lidé hledající krátkodobá vzplanutí často mají v rukávu širokou paletu manévrů, kterými se obratně vyhýbají otázkám nebo situacím, které by se mohly týkat nějakého druhu závazku. Takový útěk před vyšší mírou oddanosti může jít až do extrémů, kdy partneři neodpovídají na zprávy ani volání a pod záminkou nedostatku času odmítají také osobní kontakt.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek