KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

5 způsobů, jak mluvit s nepříjemnými lidmi

Drtivá většina z nás nemá ráda situaci, kdy s nimi někdo hovoří z patra a snaží se působit povýšeným dojmem. Jde zpravidla o ideální způsob, jak každému zvýšit krevní tlak a pořádně jej naštvat. V každé společnosti najdeme lidi, kteří se zdají být pro tohle chování jako zrození. Jak se s nimi vypořádat?

...

Naučte se nenechat se vytočit

Možná to můžeme dokonce nazvat talentem. Někdo má zkrátka dar vás vytočit tak, jako nikdo jiný. Dokáže vás naštvat do takových rozměrů, že musíte vynaložit veškeré úsilí, abyste se nezměnili v rozzuřeného Hulka. Zde je 8 tipů, které vám pomohou s takovými lidmi jednat:

1. Mluví o sobě

Prvním a nejdůležitějším faktem při komunikaci s lidmi, kteří se vás snaží poučovat, radit vám, vinit vás, nebo na vás jinak útočit je, že často ve skutečnosti mluví o sobě. Než jim odpovíte, představte si, že vše, co říkají, se vztahuje na ně. Můžete se jich na rovinu zeptat, jestli to, co popisují, popisují z vlastní zkušenosti.

2. Posloucháš mě vůbec?

Ukecaní lidé, kteří vám často skáčou do řeči, i když jste ještě nedomluvili, dokáží vyvést z míry i ty nejtrpělivější. Ideálním řešením je zeptat se jich, jestli vás vůbec poslouchají, protože jste ještě nedomluvili, což je ale očividně nezajímá.

3. Buďte vyslechnuti bez rady

Někdy je nejjednodušším řešením na rovinu takovému člověku říct, že se s ním chcete podělit o svůj příběh, ale nechcete žádnou radu. Respektujete, že s vámi možná nebude souhlasit a sdělí vám svůj názor, ale konečné rozhodnutí chcete nechat na sobě.

4. Zkuste na chvíli poslouchat

Ať už vás daná osoba jakkoliv irituje, zkuste na chvíli opravdu poslouchat, co se snaží říct. Najděte podtext těchto slov a dejte druhému najevo, že jej chápete. Nemusíte s ním souhlasit. Naslouchání není o souhlasu, je to o pochopení druhých a jejich myšlenek.

5. Nemanipulujte

Dnešní doba je plná různých návodů, jak konverzovat a umět lidi dostat tam, kam chcete. Má to jeden háček. Někteří lidé (a není jich málo) dokáží tento váš záměr vycítit. Typickou reakcí je pak podrážděné a agresivní chování. Mají totiž pocit, že se je snažíte do něčeho navést, nebo podvést. Společenské vztahy neexistují na bázi výhra/prohra. Nesnažte se proto neustále lidi manipulovat a taktizovat, zatímco se s nimi bavíte.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek