KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

5 způsobů, jak přimět partnera, aby se vám otevřel

Nic není v silném vztahu důležitější než pocit, že vás partner zná, rozumí vám a dokáže pochopit vaše emoce. Ale otevřít se a nechat si nahlédnout do nitra duše není pro každého vždy snadné. Může se stát, že je to případ vašeho partnera a i když vy mu o sobě a svých pocitech říkáte všechno, on se zdráhá. Existují však způsoby, jak mu k tomu dopomoci tak, aby se cítil přirozeně a uvolněně. Zde je 5 z nich. 

...

1. Dejte mu vědět, proč si ceníte vašeho vztahu

Mluvení o vlastních pocitech (i kdyby o těch příjemných) není každému přirozené. Vytvořte tedy precedens. Dejte partnerovi najevo jasným a jednoduchým způsobem, čeho si na vašem vztahu ceníte. Nemusí se za každou cenu jednat o srdceryvný výlev, spíš z toho udělejte zvyk.

O svých pocitech si můžete povídat i při takových příležitostech, jako je společné připravování večeře nebo společné domácí práce. Dejte mu vědět, že je zcela v pořádku říkat, co si myslí a co cítí, ale zároveň z něj tyto informaci nijak netahejte. Časem to bude i pro něj zcela běžná věc.


2. Sdílejte s ním vaše naděje

Je to příjemné být ve vztahu, který si zakládá na dlouhodobém trvání. A proč ne? Může být vzrušující uvažovat nad společně sdílenou budoucností. Pro muže to však může být nepříjemné téma. Je proto zbytečné jej zasypávat otázkami typu „vezmeš si mě někdy,“ či „kolik se mnou chceš mít dětí?“ Netlačte na něj, ale sdílejte s ním své naděje na budoucnost s tím, že pokud on sám se bude o budoucnosti chtít bavit, rádi přijmete vše, co má na srdci.

3. Dejte mu pocit bezpečí 

Tato rada souvisí se všemi předešlými. Tím, že dáte partnerovi najevo, že vám může cokoliv říct a vy se na oplátku vyzpovídáte jemu, vyvoláte ve vztahu pocit bezpečí a jistoty. Bezpečnost vztahu tkví i v tom, že víte, že pokud se pohádáte, neznamená to, že se jednalo o váš poslední společný rozhovor.  

Ujistěte se, že dokážete všechny problémy společně vyřešit a váš partner se pak nebude bát s vámi řešit důležité otázky, které se doteď bál vyslovit, protože měl strach, že o vás přijde. Vždy dejte najevo, co vás trápí, protože jinak se uvnitř vašeho vztahu vytvoří nepříjemné napětí, které jednou musí prasknout. Pak už by ale mohlo být na upřímnost a svěřování se pozdě.


4. Sdílejte s ním vaše obavy

Pokud jste ve vztahu s někým, kdo se sám zdráhá hovořit o svých pocitech, může být těžké sdílet s ním své vlastní obavy. Nesmíte je však nechat dusit v sobě. Pokud je budete s partnerem sdílet, uvidíte, že k vám získá větší důvěru a otevře se. Můžete hovořit o problémech ve vašem vztahu i o obavách, které vám přináší okolní svět. Když jeden druhého dokážete uklidnit, oba se pak budete cítit bezpečněji

5. Dejte mu najevo, že jste rovnocennými partnery

Vztah je dohodou mezi dvěma lidmi. Je o kompromisech a jeho úspěch může být velmi tvrdě vydřenou společnou prací. Ale když funguje, je to ta nejlepší věc, jaká může existovat. Dejte svému partnerovi už od začátku najevo, že jste ve vztahu dva a každý z vás má právo do něj investovat stejným dílem. Na oplátku očekávejte totéž.ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek