KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

6 způsobů, jak udělat dobrý první dojem

První dojem je důležitý. Zapůsobte dobře už na první schůzce. Samozřejmě, všichni chceme být posuzování nejen podle vzhledu, ale i podle našich dovedností a znalostí. Vzhled je ale to první, čeho si většinou na druhém všímáme. Mnohdy máme jen jednu šanci udělat dobrý první dojem, a proto je důležité, abychom neudělali žádnou chybu.

...

Připravili jsme pro vás seznam věcí, které mohou mít vliv na to, jaký názor si na vás druhý po prvním setkání udělá.

1)      Vaše chování

Studie prokázaly, že výraz tváře, řeč těla a tón hlasu mají při utváření prvního dojmu mnohem větší vliv než to, co říkáte. Nepodceňujte sílu upřímného úsměvu!

2)      Osobní prostor

Tím, jak využívat okolní prostor během komunikace se zabývá takzvaná proxemika. Pochopení principů proxemiky výrazně zvýší vaší úspěšnost při jednání s lidmi.

Místo, které při rozhovoru zaujmete, vypovídá o tom, jak chápete váš vztah a svou roli v něm.

Při rozhovoru je nejlepší sedět přímo proti sobě a snažte se nekřížit ruce ani nohy, to může působit křečovitě.

3)      Vaše oblečení

Vaše oblečení by mělo odpovídat situaci, vaší osobnosti, vašemu chování a mluvě. Chcete-li udělat dobrý první dojem, oblečení musí být především čisté, dobře padnoucí a přiměřené situaci.

4)      Doplňky

Vzpomeňte si, co se říká: Méně je někdy více. S doplňky, ozdobami a šperky byste to neměla přehánět. Doplňky mají váš vzhled doladit, ne přitahovat pozornost.

Důležitá je i správně zvolená obuv. Ujistěte se, že se v ní budete cítit pohodlně.

5)      Účes

Vaše vlasy mohou krásně doladit váš vzhled nebo ho také dokonale zničit. Rozcuchané, mastné nebo příliš nalakované vlasy mohou vzbudit pocit odporu. Ujistěte se, že vaše vlasy jsou čisté a upravené. Zrovna tak je to s nehty.

6)      Make-up

A make-upem se většina z nás cítí sebejistěji a pohodlněji. Při líčení berte ale v úvahu událost, na níž se chystáte. V každém případě, jemným, přirozeným make-upem rozhodně nic nezkazíte za žádných okolností. Používejte přirozené světlé tóny, které zdůrazní vaše obličejové rysy a nebudou poutat přílišnou pozornost.


A pamatujte si. Jak se cítíte vy sama, hodně ovlivňuje, jak vás bude vnímat okolní svět. Pokud se budete cítit pohodlně a sebejistě, je to dobrý krok k tomu udělat dobrý první dojem.

Hodně štěstí!


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek