KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

7 důkazů, že vám vaše láska vydrží

Vztah je velmi křehkou záležitostí. Jeden den můžete spokojeně sedět vedle sebe a druhý už si jdete každý po svém. Být po uši zamilovaný je jedna věc, ale mít pevný a trvalý vztah je věc druhá. Jak můžete poznat, že má váš vztah zářivou budoucnost? Zde je 7 důležitých znamení, která vám to napoví. 

...

1. Pomáháte navzájem jeden druhému

Vzájemná pomoc by neměla být vyžádaná. Měla by být samozřejmá a běžná. Vy vaříte, partner myje nádobí. Vy žehlíte prádlo, partner jej skládá. Není to o tom, že byste za sebe měli navzájem dokončovat věty nebo dělat společně domácí práce pravidelně a povinně. Každý z vás by se však měl občas postarat o něco, co ulehčí práci druhému. A nejen v domácnosti.

2. Stojíte na stejné straně

Pokud máte ve vztahu různé priority, může to být problém. Zatímco jeden z vás chce mít dítě, druhý chce budovat kariéru. Vy se chcete usadit a partner by nejradši trávil život jen zábavou a vysedáváním v barech nebo cestováním. Někdy se však vyplatí přejít na stranu toho druhého, ať už si pořídíte dítě nebo prodloužíte svobodný život v radovánkách. Následně totiž pro vás bude mnohem snazší shodnout se na dalším společném směřování.


3. Komunikujete spolu

Pokud jste někdy viděli seriál Jak jsem poznal vaši matku,“ mohli jste při rozhovorech Lily a Marshalla vidět, jak funguje zdravá komunikace v praxi. Nemusíte se bavit pouze o oblíbených filmech a písničkách, ale i o důležitých životních rozhodnutích a dobrých i špatných pocitech. Takto můžete na případných problémech začít společně pracovat včas, než se stanou vážnými.

4. Dokážete přiznat chybu

Jsme lidské bytosti a děláme chyby. To je jasné a platí to ve všech aspektech našeho života, vztahy nevyjímaje. Chyba může být problém, ale nejspíš ještě větším problémem je to, když ji nedokážete přiznat. Po většině hádek následuje chvíle ustavování pozic a poté by mělo přijít uklidnění a z jedné nebo nejlépe z obou stran omluva. Pokud se omlouvat neumíte a věci necháváte vyšumět, není to pro váš vztah dobře. Důležité je také umět odpouštět, ale pozor - ne vše.

5. Neděláte neodpustitelné chyby

Jak je napsáno výše, některé chyby by se odpouštět neměly. Existují totiž takové, které jsou prostě neodpustitelné. Fyzické napadání, okrádání partnera či podvádění spadá do kategorie, do které by se ve zdravém vztahu neměl nikdy nikdo dostat. Ve vztahu, který by měl být dlouhodobý, něco takového vůbec neexistuje a neexistuje zde ani pouhá myšlenka na některou z takových chyb.


6. Máte váš vztah pod kontrolou

Zní to jako samozřejmost, ale byli byste překvapeni, kolik párů umožňuje vnějším okolnostem vlastní vztah ovlivňovat. Je samozřejmé, že jste oba obklopeni řadou přátel, kteří se vám snaží pomáhat nebo radit, ale hlavní rozhodnutí by mělo být vždy na vás a ne na někom, kdo do vztahu ve skutečnosti vůbec nevidí. Platí to samozřejmě i pro rodiče. Je sice pravda, že díky nim jste na světě, ale neměli byste zapomínat, že jste se již stali samostatnými bytostmi s vlastními myšlenkami a hodnotami. Takovéto vnější vlivy by neměly mít ve zdravém vztahu šanci.

7. Když se něco pokazí, ihned to napravíte

V našem konzumním životním stylu je běžné, že když se nám něco rozbije, tak to vyhodíme a koupíte si další. Zatímco je tento postoj relativně v pořádku, pokud hovoříme o věcech, u lidí tomu tak není. Žádný vztah není dokonalý, jednou jste nahoře, podruhé dole. Když však dojde na problémy, partneři ve zdravém vztahu by je měli umět vyhodnotit a ihned řešit. Zahodit můžete rozbitý iPhone, nikoliv partnera.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek