KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

7 možných příčin, proč jste ještě nepotkali svou druhou polovičku

Mnoho lidí trápí osamělost. Stěžují si, že se jim stále nedaří narazit na spřízněnou duši, na někoho, s kým by si uměli představit víc než jen pár schůzek. Proč tomu tak je?

...

Našli jsme 7 nejčastějších důvodů, které nám brání vybudovat harmonický vztah.

1.       Ještě jste se nevzpamatovali z minulých vztahů

Vyrážíte klín klínem. Snažíte se dokázat, že jste žádaní, přehnaně flirtujete. Taková taktika bývá neúspěšná a vede jen k dalšímu zklamání. Takové chování od vás potenciální partnery odrazuje.

Budou si s vámi připadat druhořadí, pouze jako náhrada nebo prostředek pomsty bývalému nebo bývalé partnerce.

Nebojte se být sami. Dejte si čas, abyste se uklidnili a popřemýšleli o tom, co skutečně chcete a potřebujete.


2.        Máte přehnané nároky

Některé dívky sní o perfektním rytíři, někteří muži zas o dokonalé modelce. Skutečný život je ale něco trochu jiného než pohádka anebo obálka módního časopisu.

Všichni máme jistá očekávání, ale zamysleli jste se někdy nad tím, co můžete nabídnout vy sami? Proč by s vámi měl být partner šťastný? Proč by si měl vybrat právě vás? Věnujte pozornost i sobě, pracujte na sobě. Koneckonců, abyste si vzali princeznu, musíte být princ. A naopak.


3.       Sníte o vdané/ženatém

Neztrácejte čas myšlenkami na někoho, kdo není volný. Život je občas komplikovaný a stát se může ledacos. Každý z nás dělá chyby. Ale zamyslete se: I kdybyste zadaného svedli, jaká budoucnost vás asi čeká s někým, kdo je schopen nevěry a lží?

Nepřesvědčujte sami sebe, že manžel nebo manželka vašeho vytouženého je strašný/á a nese vinu za všechno špatného, co se v jejich vztahu děje. Odpovědnost za vztah nesou vždy oba dva.

A i kdyby si nakonec vybral vás, budete po zbytek života cítit pochyby: Co když se jednou ocitnete v podobné situaci?


4.       Nedůvěřujete

„Všechny jsou stejné,“ myslí si spousta mužů.

„Jde jim jen o to jedno,“ říkají zase ženy.

Pokud si stále dokola vybíráme stejné typy partnerů, pak se může zdát, že všichni jsou opravdu stejní.

Samozřejmě bychom neměli být naivní a bezmezně věřit komukoli, i když ho známe jen krátce. Tím, že si budeme držet od partnera emocionální odstup, budeme nedůvěřiví a posedlí kontrolou, ničeho dobrého nedosáhneme.

Uvědomte si, že naši současní partneři nejsou vinni za to, co nám provedli ti předchozí. Když budeme k partnerovi přistupovat s očekáváním, že nám dřív nebo později zalže nebo nás podvede, vztah dlouho nevydrží.

Neignorujte varovné signály, ale ani zbytečně nehledejte problémy tam, kde nejsou.


5.       Strach z vážných vztahů

Takový strach je často nevědomý. Máte obavy, že vztah nevydrží nástup rutiny a stereotypu. Bojíte se ztráty osobního prostoru, a ze všeho nejvíc se bojíte závislosti na milovaném člověku. Takový strach je jako neviditelná zeď, která vás chrání před novými známostmi.

Věnujte se sami sobě, svým koníčkům, častěji se stýkejte s lidmi a snažte se nemyslet negativně. Pokaždé, když vstupujeme do vztahu, tak riskujeme, ale kdo neriskuje, nic nezíská. Nebojte se toho, co může (ale nemusí) přijít, a užívejte si přítomnosti.


6.       Příliš se snažíte být dokonalí

Snažíte se vždy vyhovět a zalíbit. Většina lidí k vám pocítí pouze výsměch, soucit nebo dokonce nelibost. Nesnažte se za každou cenu druhého potěšit. Přemýšlejte o tom, co chcete vy sami a nejednejte v rozporu s vlastními přáními. To samozřejmě neznamená, že nesmíte nikdy nikoho potěšit, ale nepřetvařujte se a nedělejte nic, co je vám nepříjemné.

Jen když budete sami sebou, najdete někoho, kdo se k vám bude hodit.


7.       Spěcháte na to

Někteří lidé mají hrůzu z toho, jak čas letí, bojí se, že si nikoho nenajdou, a tak se chápou doslova každé příležitosti. Na svém partnerovi jsou závislí, chtějí všechen čas trávit s ním, ale svým přehnaným zájmem druhého pouze vyděsí a odeženou od sebe.

Nechte si řeči o svatbě, dětech a podobných záležitostech na pozdější fázi vztahu. Takový tlak totiž může vyděsit i toho, kdo to původně myslel s vámi vážně.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek