KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

7 podzimních aktivit pro celou rodinu

Pokud hledáte něco, čím byste zabavili sebe i své děti, aniž byste museli jezdit někam daleko nebo platit drahé vstupné do zábavních parků, pak jste tu správně. Se změnou ročního období přichází i změna rodinných aktivit. I když už se nemůžete slunit na pláži a koupat v rybníku, nesmutněte. I na podzim se můžete zabavit aktivitami na čerstvém vzduchu, které vám vykouzlí úsměv na rtech. 

...

1. Sbírání jablek

Čerstvý podzimní vzduch, paprsky příjemně hřejivého slunce a krásné scenérie vám nabídne i na první pohled zdánlivě nezáživné sbírání jablek, ať už na zahradě nebo v sadu. Téměř všechny děti rády lezou po stromech a na nízkých jabloních s vaším dozorem jim to můžete s klidem dovolit.

Zapojte celou rodinu do soutěže o to, kdo nasbírá nejvíce jablek, nebo kdo najde to nejhezčí. Děti můžete motivovat tím, že jim z vlastnoručně nasbíraných plodů upečete nějaký dobrý koláč nebo klasický a oblíbený štrúdl.

2. Vyřezávání dýní

Dýně už neodmyslitelně patří k podzimu i v našich končinách, kde často plní spíš dekorativní roli než že by byly symbolem Halloweenu. Vyřezávání těchto sytě oranžových obrů je zaručenou zábavou pro malé i velké. Vezměte děti do obchodu nebo na farmářský trh a společně si vyberte dýni, která je podle vás nejhezčí.

Ještě než s ní začnete pracovat, můžete ji využít jako dekoraci k podzimně laděným fotografiím s vašimi dětmi. Dýně jdou opravdu fotogenické! No a pak můžete přejít k tomu hlavnímu - vydlabávání a vyřezávání. Zvolit můžete klasické strašidelné obličeje, ale fantazii se meze nekladou a do dýně můžete vyřezat i různá zvířátka, domečky nebo další tvary, které vás napadnou. Nechte fantazii na dětech, výsledek pak bude originální a jen váš.


3. Postavte si na zahradě stan

I když stanování patří hlavně k létu, na škodu není ani na podzim, kdy jste blízko svého domu. Je to skvělý způsob, jak s rodinou trávit večery venku a zároveň si užívat komfortu, který nabízí váš dům. Udělejte si ohýnek, opečte buřty a s pohádkami na rtech zalehněte do vystlaného stanu, kde se určitě nemusíte bát zimy. Podzimní noci nabízejí klid díky nepřítomnosti hmyzu, který dokáže být přes léto opravdu otravný.  

4. Foto-lov

Pokud jste fanoušky focení, můžete do svého koníčku zapojit celou rodinu. Jdete s dětmi na lov, ale nikoliv pomocí zbraní, ale pomocí fotoaparátu. Zajděte do lesa, k řece nebo na louku a společně pozorujte, kdo všechno ve vašem okolí žije.

Možná narazíte na ptáčky, možná na veverku nebo i na srnku. Doma se pak můžete podívat do encyklopedie nebo na internet, jaké druhy zvířat jste viděli. Zároveň si můžete v podzimem obarvené krajině udělat krásné fotky, které se jistě hodí do rodinného alba.

5. Skákání do hromady listí

Tuhle podzimní aktivitu zná nejspíš každý a rád na ni vzpomíná. Kupky z barevného šustivého listí nejspíš i dnes lákají nejednoho dospělého, natož děti. Zajděte do lesa nebo do parku a vytvořte co největší hromady, do kterých můžete společně skákat. Můžete použít hrábě, ale postačí i ruce. Pohyb na čerstvém vzduchu určitě ještě nikomu neublížil, ba naopak. Opět můžete tuto přírodní kulisu využít a udělat si veselé akční fotografie.


6. Pouštění draků

Pouštění draků patří mezi další velice oblíbené podzimní aktivity. V některých městech a vesnicích se dokonce můžete spolu s dětmi zúčastnit „drakiády,“ kde probíhají soutěže o nejhezčího draka nebo o to, komu drak vyletí nejvýše nebo vydrží ve vzduchu nejdéle.

I v tomto případě můžete využít své kreativity a vyrobit si draka vlastního, ať už z hlavy nebo podle návodu. S drakem jděte na nejbližší pole, kde dobře fouká vítr a zábava může začít.


7. Schovávaná v kukuřičném poli

Mají vaše děti rády dobrodružství a pohybové hry? Pak se s nimi vydejte na kukuřičné pole, kde můžete hrát na honěnou nebo schovávanou. Hustý a vysoký porost kukuřice vás dostatečně skryje a dětem nabídne napínavou hru, kterou si určitě oblíbí.

Můžete si také určit cíl, rozdělit se na týmy a soutěžit v tom, kdo projde kukuřičným polem k onomu cíli nejrychleji. Pokud máte starší a statečné děti, můžete zkusit hrát na honěnou v noci s baterkami v rukou.


Autor: ElS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek