KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

7 rysů výjimečně chytrých lidí, o kterých jste nevěděli

Jistě existuje celá řada vlastností chytrých lidí, které napadnou nás všechny: nejsou líní, mají vynikající paměť, nepoužívají neslušná slova. Studie ale ukazují, že vysoká inteligence je doprovázena návyky a zvláštnostmi, které byste pravděpodobně nehádali. Splňujete některý z tohoto seznamu vlastností výjimečně chytrých lidí? 

...

Sklon k lenosti

Podle studie mají lidé s vysokým iQ sklony být ponořeni do vlastních myšlenek a navenek se tak jevit neaktivně a líně. Naproti tomu průměrně inteligentní lidé jsou citliví na nudu a pokouší se naplnit všechen volný čas aktivní činností.

Ale pozor, neospravedlňujte si lenivý způsob života vysokou inteligencí! Ve všem je třeba hledat tu správnou míru.


Zapomínání maličkostí

Vynikající paměť byla vždy příznakem velké mysli, ale podle nedávného průzkumu je zapomnětlivost typická vlastnost všech vysoce inteligentních lidí. Jejich mozky totiž zapomínají drobnosti ze dvou důvodů: zaprvé, zapomnětlivost pomáhá přizpůsobit se nové situaci, zadruhé, odstranění nepodstatných detailů shrnuje informace do přehlednějšího celku.

Nevyčítejte si, když něco zapomenete. Možná váš mozek jen uklidil a udělal tak místo pro nové nápady.


Používání sprostých slov

Oproti obecnému přesvědčení se ukazuje, že používání sprostých slov nemusí nutně znamenat nízkou inteligenci. Stále více a více studií dokazuje, že lidé, kteří používají vulgarismy, mají často větší slovní zásobu než ti, kteří je nepoužívají. A velká slovní zásoba je známka vysokého IQ.

Ale i tady samozřejmě platí, že ve všem je třeba hledat správnou míru. Přílišné používání vulgarismů vás nejspíš neukáže z té nejlepší stránky.

Důvěřivost

Někteří lidé si myslí, že chytré je nevěřit nikomu. Ale vědci dokázali, že lidé s vysokým intelektem bývají většinou důvěřivější. Možná je to spojeno s tím, že se lépe vyznají v životě a lidech. Vědci také dále tvrdí, že důvěřiví lidé mívají silné nervy a mnohem méně zdravotních problémů.

Takže věřte. Váš život bude rázem nejen šťastnější, ale i zdravější. Věřit je užitečné.


Vyhýbání se masu

Nedávné průzkumy veřejného mínění odhalily kuriózní fakt. Lidé s vysokým IQ se častěji vyhýbají masu, a pokud si už některé dávají, pak rybí anebo drůbeží.

Neberte to ale tak vážně. Stravovací návyky jsou tvořeny mnoha zkušenostmi a mnoha podmínkami. Výchovou, vlivem rodiny a přátel, zdravím, vírou, dokonce i místem, kde žijeme.


Tendence nechávat věci nedokončené

Zdá se to být jasné a jednoduché. Lidé s vysokými mentálními schopnostmi vymýšlí nové věci a přicházejí s novými nápady. Ale pravda je trochu odlišná. Lidé s vysokým IQ jsou sice schopni přicházet s inovativními řešeními problémů, jenže je v reálném životě nevyužívají. V neposlední řadě i proto, že dřív, než by nápad zrealizovali, už se jim do mysli vtírá nápad jiný a odvádí jejich pozornost. Pro velmi inteligentní lidi je tak běžné nechávat věci nedokončené. Mimochodem, podívejte se znovu na bod 1 – už vám to do sebe zapadá?

Láska ke kočkám

Podle některých studií jsou lidé, kteří dávají přednost kočkám, tišší, citlivější a také inteligentnější. Zatímco milovníci psů jsou energičtí a bývají mezi nimi spíše extraverti, u milovníků koček je to naopak.

Ať už vlastníte psa, kočku anebo jakéhokoli jiného mazlíčka, důležité je jedno: zvířecí společník vnese do domu moře lásky a radosti. To je mnohem podstatnější než to, co říkají testy a studie.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek