KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

7 znaků, díky kterým jsou ženy pro muže značně atraktivní

Každý muž má jiný vkus, některým se líbí dlouhé nohy, jiným zase plné boky. Existuje však něco, co muže na ženách obecně opravdu přitahuje nehledě na jejich preference? Touto otázkou se zabývají nejen ženy, které se chtějí líbit, ale i věda. Podívejte se na 7 vědecky podložených znaků, díky kterým jsou ženy pro muže atraktivní. 

...

1. Bílé zuby a krásný úsměv

Vědci zjistili, že čím žlutější zuby žena má, tím se stává pro muže méně atraktivní. Naopak ženy s blyštivým úsměvem mají u mužů velkou šanci. Ale pozor, barva zubů musí být přirozená. Pokud si zuby bělíte, muži to poznají a jejich hodnocení už nemusí být tak kladné. Důležitý je také široký úsměv, který pomůže krásné zuby odhalit.


2. Červená rtěnka

V tomto případě je nepřirozená krása velkým lákadlem. Souvislost mezi červenou barvou a její atraktivitou pro muže byla vědecky několikrát prokázána, studii o tomto tématu publikoval i Časopis osobnostní a sociální psychologie. Podle této studie jsou si muži efektu červené rtěnky vědomi a ví, že ji ženy používají proto, aby na sebe strhly právě jejich pozornost.


3. Širší boky

Vědci z Nového Zélandu zjistili, že muži dávají přednost většímu poměru boků k pasu. I když se dnes všude objevují fotografie „dokonalých modelek“ s útlými pasy i boky, muži jasně dokazují, že mají raději výraznější ženské tvary. Podle studie upřednostňují raději boky v poměru 7:10 než v poměru 9:10.


4. Vyšší hlas

Další studie zjistila, že muži u žen upřednostňují vyšší a ne příliš zvučný hlas. Lichotí jim jemný tón a nižší hlasitost, naopak ženy s výrazným nebo hlubším hlasem jsou podle této studie pro muže méně atraktivními.


5. Brunetky vítězí

Muži mají rádi blondýnky, obdivují je a jsou rádi v jejich přítomnosti. Ale jsou pro ně blondýnky opravdu atraktivnější? Studie z roku 2008 zjistila, že jsou blondýnky hodnoceny mnohem méně příznivě než brunety. Podle tohoto výzkumu také vůbec nehraje roli délka vlasů.


6. Méně make-upu

Vědecký časopis Journal of Experimental Psychology provedl výzkum, ve kterém se zajímal o atraktivitu žen s make-upem. Muži, kteří se studie účastnili, měli za úkol hodnotit atraktivitu žen s různou úrovní make-upu. Naopak ženy měly označit ty fotografie jiných žen, o kterých si myslí, že se budou mužům líbit nejvíce a ty, které se líbí jim samým. Z výsledků vyšlo najevo, že se ženy a muži shodli na stejné úrovni make-upu, která byla velmi mírná a pouze umocňovala přirozený vzhled. Ženy si však myslely, že muži budou preferovat také větší míru make-upu, ta už se ale ve skutečnosti mužům příliš nelíbila.


7. Delší paže

Univerzita v Novém jižním Walesu provedla výzkum, podle něhož se mužům na ženách líbí dlouhé štíhlé paže. Z toho vyplývá, že nejen dlouhé nohy dokážou upoutat mužskou pozornost. Pokud jste tedy hrdou majitelkou dlouhých rukou, nebojte se je ukazovat.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek