KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

7 způsobů, jak zachránit vztah, když se vyskytne problém

I ty nejlepší vztahy procházejí těžkými obdobími. Krize a hádky se nevyhnout nikomu. Je to normální. Co ale dělat, když si se situací neumíme poradit a zdá se, že se vztah rozpadá? Jak prolomit patovou situaci a zachránit vzájemnou lásku?

...

1.       Způsob

Co ničí vztah?

Vyhýbáte se svému partnerovi, nechcete s ním situaci řešit. Už se ani netěšíte domů – pokoušíte se co nejdéle zůstat v práci nebo jinde, abyste se nesetkali s partnerem a nečelili dalším hádkám.

Jak vztah zachránit?

Ignorovat problémy situaci jen zhoršuje. Dokonalý vztah, to je především práce. Práce na sobě a na svých pocitech. 


2.       Způsob

Co ničí vztah?

Neustále cítíte, že k vám váš partner není upřímný. Důvěra se z vašeho vztahu vytratila.

Jak vztah zachránit?

Je možné, že jste v minulosti reagovali na pravdu rozčileně, a tak se vám nyní partner bojí sdělit bolavou skutečnost? Možná vy sami nechcete říci pravdu? Ztráta důvěru ve vztahu vyvolává konflikty. Nezbývá nic jiného než si s partnerem otevřeně promluvit o svých pocitech a svých obavách. Řekněte pravdu a buďte připraveni si ji i v klidu vyslechnout.

 

3.       Způsob

Co ničí vztah?

Ze vztahu vymizela vášeň.

Jak vztah zachránit?

Buďte čestní sami k sobě a připusťte si všechny možnosti, proč k vám mohl partner ochladnout nebo proč jste přestali vášeň cítit vy. Možná stojí za to promluvit si s partnerem otevřeně a čestně, promluvit si s ním o svých přáních a společně začít na situaci pracovat.

 

4.       Způsob

Co ničí vztah?

Dohnala vás rutina, stereotyp a všednost a vy hledáte dobrodružství někde jinde. Partner vás už nedokáže ničím překvapit.

Jak vztah zachránit?

Než uděláte nějaký ukvapený krok, zamyslete se. Sepište si seznam vlastností vašeho partnera. Vzpomeňte si, proč jste si vybrali právě jeho (nebo jí). Je velmi pravděpodobné, že všechno to, proč jste si partnera původně vybrali, zůstalo. Jen se to pro vás stalo momentálně vedlejším. Zkuste společně popřemýšlet, jak rozbourat rutinu společně.

 

5.       Způsob

Co ničí vztah?

Je vám naprosto lhostejné, co váš partner dělá.

Jak vztah zachránit?

Pokud je tento stav oboustranný, je čas popřemýšlet nad možností dočasného odloučení. Odpočiňte si od sebe a v klidu si situaci promyslete. Říká se, že až když ztrácíme, skutečně poznáváme, jak nám byli blízcí drazí. Pokud se vám bude stýskat, pořád máte naději.

 

6.       Způsob

Co ničí vztah?

Nespokojenost s partnerem. Neustálé výtky, dlouholeté křivdy.

Jak vztah zachránit?

Tato krize dost možná svědčí o tom, že je třeba vztah někam posunout. Nespokojenost je totiž pravděpodobně výsledkem nenaplněných tužeb a pocitu, že se vztah a život nikam neposouvá. Zvažte možnost svatby, pořízení si miminka anebo třeba (pokud děti nechcete) jen domácího mazlíčka. Může to být ale cokoli, jakýkoli společný projekt.

Vztah, který se nevyvíjí, má negativní dopad na emocionální stránku vztahu. Dochází k hádkám, partneři si vytýkají i hlouposti, vytahují křivdy z minulosti. Nepřestávejte proto na vztahu pracovat!

 

7.       Způsob

Co ničí vztah?

Vážná krize, se kterou si sami nedokážete dlouhodobě poradit. Ignorovat možnost profesionální pomoci odsoudí vztah pravděpodobně k zániku.

Jak vztah zachránit?

V případě vážného problému se neváhejte obrátit na pomoc manželské poradny. Nemusíte se stydět, profesionál se s vaší situací setkal už mockrát. Terapie pomůže vrátit do vašeho vztahu radost.


A jaké zkušenosti máte vy? Dá se podle vás rozpadající se vztah ještě zachránit? A jak?

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek