KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

8 mýtů, kvůli kterým platíme za salony krásy

Kosmetické salony se z nás pokoušejí vylákat peníze všemožnými způsoby. Bohužel ne vždy zcela poctivými. Přesvědčují nás o nutnosti podstupovat nejrůznější procedury, které jsou ve skutečnosti zbytečné.

...

Nejoblíbenější mýty, které nám salony krásy a distributoři kosmetiky podsouvají, jsou tyto. Dávejte si na ně pozor a neutrácejte své peníze zbytečně!

1. Evropská manikúra je lepší než lemování

Není to tak prosté. Klasická manikúra (lemování) a Evropská (nelemování) mají jak své plusy, tak i mínusy. Lemování je vhodné pro drsný povrch nehtu a silnou kůžičku kolem něj. Nelemování je vhodnější, pokud pravidelně pečujete o své nehty a kůžička prostě nemá čas na to, aby znovu silně narostla.

Mnozí se domnívají, že lemování je pro kůžičku příliš traumatické. Ve skutečnosti to závisí na profesionalitě, s jakou je manikúra provedená.

Zvolte proto typ manikúry, který se vám líbí nejvíce a nenechte se odrazovat nejrůznějšími mýty o jejich negativech.


2. Roztřepené konečky lze „opravit“

Jediné, co doopravdy dokáže trvale vyřešit roztřepené a poničené konečky, je sestřih. Nejrůznější masky, olejíčky a balzámy dokážou způsobit, že vaše vlasy budou vypadat leskle a hladce, ale jednou zničené vlasy už nic nespraví. Některé přípravky dokážou konečky „slepit“, ale jde jen o dočasný účinek.

Některé z procedur, které kadeřnictví a salony krásy nabízejí, dokážou problém zdánlivě vyřešit, ale po umytí se vlasy stanou ještě suššími a vlasy se budou stále třepit.

Konečky raději co nejdříve sestříhněte, abyste předešli většímu poškození vlasů.


3. Vlasy porostou rychleji, pokud je jednou za měsíc prostříháme

Vlasy rostou každému z nás různě rychle, ale průměrně naroste 1 cm za měsíc. To, jak často si vlasy stříháme, v tom nehraje žádnou roli. Stříhat vlasy je nutné pouze v případě, že jsou vlasy poškozené, příliš suché nebo roztřepené.

Pokud vaše vlasy vypadají zdravě a netoužíte po změně účesu, není důvod k jejich prostříhání ani zkrácení. Chcete-li, aby vám vlasy rostli rychleji, zkuste raději zařadit do stravy více vitaminu C, zinek a selen. Vitamin E je zase nutný k udržení hustoty a pevnosti vlasů.


4. Nalakované nehty nedýchají

Všechny živiny, které nehty pro svůj růst a svou výživu potřebují, dostávají skrze krev. Tvrzení, že klasicky nalakované nehty nedýchají, je nesmyslné, nehty totiž vůbec nikdy nedýchají. Ze stejného důvodu jsou zbytečné všelijaké výživné olejíčky na nehty – nehet touto cestou žádné živiny nepřijme.Olejíčky jsou ovšem užitečné, pokud je povrch nehtu narušený (například po odstranění lepidla na nehty).


5. Drahé kosmetické přípravky jsou vždy kvalitnější než ty levné

Drahou a levnou kosmetiku jsme osobně testovali už zde.

Jistě, výrobci, kteří použijí kvalitní přísady, si nemohou dovolit nasadit příliš nízkou cenu. I proto může být luxusní kosmetika drahá a tehdy se vyplácí si za ni připlatit. Mnohokrát si ale nepřiplácíme za kvalitu, nýbrž za reklamu. Výrobci, kteří si platí drahou reklamu, jsou nuceni nasadit vyšší cenu proto, aby se jim vysoké náklady vrátily. Pro zákazníka z toho plyne ale výhoda nulová. Kvalita přípravku se totiž neliší od kvality levnějšího produktu, který si za žádnou reklamu nezaplatil.

Místo ceny věnujte proto pozornost složení a pokud je to možné, používejte pokaždé testery, abyste nekoupili zajíce v drahém pytli.


6. V zimě a v létě potřebujeme různou péči

Výrobci kosmetiky se snaží vytáhnout z našich kapes ještě více peněz díky prostému mýtu, že s nástupem zimy potřebujeme nové přípravky.

Kdy je to pravda?

Pokud chcete na mrazu strávit minimálně 3 hodiny v kuse, pak je skutečně dobré pořídit si pleťový krém, který kůži ochrání. Pokud ale jen přecházíte z domu na autobusovou zastávku, není třeba se nijak speciálně chránit. V takovém případě postačí obyčejný pleťový krém, který používáme po celý rok.

Barva naší kůže se může skutečně měnit s ohledem na roční období. Je tedy možné, že si budeme muset v zimě pořídit make-up o stupeň světlejší.


7. Časté pročesávání vlasů je pro vlasy užitečné

Výrobci a salony krásy se nám stále více pokoušejí vnutit nejrůznější speciální hřebeny na pročesávání vlasů. Je pravda, že česáním rozprostřete kožní maz po celé délce vlasu, čímž zajistíte dostatečné zvlhčení i pro konečky a zabrání tak jejich třepení. Příliš časté pročesávání ale způsobí, že se vaše vlasy rychle zamastí a budou vypadat špinavě. Hřeben může navíc vlasy i poškodit, zvláště pokud jsou suché a křehké.

Pokud na hřeben navíc příliš tlačíme, může dojít i k poškození pokožky.

Česejte se ideálně 2x, nejčastěji 3x denně. Tak udržíte vlasy hydratované a nepoškozené.


8. Exkluzivní procedury jsou vždy efektivní

Mnoho salonů krásy nabízí řadu neobvyklých služeb a procedur. Některé z nich jsou bezpochyby příjemné, o jejich užitečnosti lze ale pochybovat. Pokud se tedy chcete nechat rozmazlovat, toužíte po odpočinku a relaxaci, určitě budete spokojeni. Pokud ale od čokoládového zábalu nebo masáže hřejivými kameny očekáváte něco víc, nejspíš budete zklamáni. Účinek je ve srovnání s penězi, které utratíte, zanedbatelný.

Žádná procedura vám nezajistí, že náhle zázračně zhubnete, zbavíte se vrásek, omládnete, zbavíte se celulitidy nebo odstraníte z těla všechny toxiny.


Čemu stojí za to věnovat při návštěvě salonu krásy pozornost:

  • Dekorace interiéru a vybavení. Je důležité, aby vše kolem bylo čisté a aby byl u vchodu zákaznický koutek, kde se můžete napřed v klidu dozvědět vše o salonu.
  • Pokud v salonu provádí lékařské úkony, ověřte si, zda mají licenci na poskytování zdravotnických služeb.
  • Ujistěte se, že pilníčky na nehty jsou nové a dosud nepoužité a že všechno ostatní je po předchozím zákazníkovi pečlivě ošetřeno a omyto.
  • Ujistěte se, že solárium je po každém zákazníkovi vydesinfikováno a připraveno pro dalšího klienta.    
  • Nemlčte! Pokud se vám cokoli nezdá nebo nejste spokojeni s výsledkem, ozvěte se. Jste zákazník a za službu jste si zaplatili. Není důvod, abyste se styděli projevit nespokojenost se špatně odvedenou prací.
ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
V některých bodech máte pravdu, ale ne všechny informace máte ověřené a publikujete něco, o čem evidentně nemáte všechno zjištěno. Salony by měly pracovat výhradně s profesionálními produkty, které zajišťují maximální péči, a za to si lidé platí. Mastička nebo šampon z drogerie vám kýžený výsledek nepřinesou tak jako profesionální služby.