KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

8 věcí, které muž dělá jen tehdy, když vás opravdu miluje

Romantické filmy a knihy nás učí, že když nás muž miluje, nosí nám náruče plné květin a bonboniér, zpívá nám pod oknem zamilované písně a je připraven jít a bojovat třeba s drakem, pokud si to budeme přát. V reálném životě se ale s takovými projevy opravdové lásky setkáme vážně jen málokdy. Kvůli tomu býváme zklamané a cítíme se nemilovaně. Že nám muž nenosí každý den květiny a nevyznává lásku, ale neznamená, že nás nemiluje. Muži své city obvykle vyjadřují jinými prostředky.

...

Sepsali jsme seznam projevů upřímné a skutečné lásky. Alespoň podle psychologů můžete těmto důkazům lásky věřit víc než milionu růžím.

Poslouchá, co říkáte

Ne každý muž je vášnivý řečník, který dokáže sáhodlouze mluvit o svých citech. Pokud vás upřímně miluje, nebude vám o tom říkat, ale zato vás nechá mluvit a bude vás pozorně poslouchat, když budete mluvit o těch svých.

A netýká se to jen citů. Muži jsou obecně soutěživí a pyšní. Málokterý muž odmítne ze skromnosti pochlubit se svými úspěchy. Naopak, rádi se o ně podělí s ostatními. Milující muž dá ale přednost vám před vlastní ješitností. Bude vás poslouchat a bude projevovat zájem o to, co jste zažila. Vyslechnout vás bude pro něho důležitější, než se chlubit tím, co zažil on sám.

Pravá láska znamená mimo jiné i vzájemnou empatii. Bez ní nemá láska žádnou hodnotu.

Jestliže muž mluví neustále jen o sobě a o vaše věci nejeví byť ten nejmenší zájem, měli byste se nad svým vztahem vážně zamyslet, a to i kdyby vám pravidelně nosil květiny.


foxsearchlight

Zajímá se o vaše přátele a vaši rodinu

Pokud vás muž miluje, nejenže vám dovolí vstoupit do svého světa a seznámí vás se svými blízkými, ale zároveň bude chtít vstoupit do světa vašeho. Bude se zajímat o vaši rodinu a vaše nejbližší přátele.

Jistě, může se stát, že se s vašimi přáteli a rodinou nesblíží, ale vždy se s nimi bude pokoušet jednat slušně a nikdy se nebude stavět mezi vás a je. Chápe totiž, že vaši blízcí jsou pro vás stejně důležití, jako pro něho zas ti jeho.


focusfeatures

Váží si vašeho názoru

Zažili jste situaci, kdy se řešilo nějaké téma, vy jste chtěla přispět se svým názorem, ale partner vás usadil se slovy: „Ty se do toho nepleť, ženská!“? To není moc dobré znamení!

Milující člověk vnímá svého partnera jako sobě rovného. To neznamená, že spolu musíte za všech okolností souhlasit, ale milující muž vás za jiný názor nebude ponižovat, nebude vám upírat právo vyjádřit se.

Všichni máme právo na vlastní názor a s milujícím partnerem po boku se ho nikdy nemusíme bát vyjádřit.

Všechna rozhodnutí budou vykonaná společně.


filmnation

Chlubí se vámi a je hrdý na vaše úspěchy

Milující muž se raduje z vašich úspěchů a nikdy vám nezávidí. Naopak, vaše úspěchy vnímá svým způsobem zároveň jako své vlastní. Konec konců, jste jeho nedílnou součástí! Jste povýšená v práci? Přinesla jste si letos vyšší prémie než on? Milující muž na vás bude pyšný a neváhá se s vašimi úspěchy chlubit svým přátelům.


foxmovies

Děkuje vám a chválí vás

Jednoduše řečeno, všímá si toho, co děláte a oceňuje to. Vedle milujícího muže se cítíte výjimečně, potřebně a důležitě. A tak to má být.

Ani po letech soužití by muž neměl začít vnímat vaši práci jako samozřejmost. Chválit a děkovat, to je základ každého dlouhodobého vztahu.


euescreengems

Dělá ústupky, ačkoli jste o to nežádala

V každém vztahu musíme dělat kompromisy, jinak to nejde. Občas se něčeho vzdáme, občas ustoupíme, jinde to očekáváme od druhého. Ke kompromisům dochází ve všech vztazích, i těch bez lásky. V čem tedy spočívá rozdíl?

Ve vztazích bez lásky ustupují partneři pod tlakem. Hádají se tak dlouho, dokud konečně nepřistoupí na kompromis. Neustupují však z respektu a lásky, ustupují pro své vlastní dobro (aby už měli klid, aby ukončili nepříjemný konflikt…).

Milující muž rád ustoupí, aby vám vyhověl. Jakmile vidí, že je pro vás daná věc důležitá, neváhá sám obětovat něco ze svého pohodlí, aby vás udělal šťastnou.

(Samozřejmě, tohle platí i pro ženy!)


warnerbros

Respektuje vaše názory a postoje

Je málo pravděpodobné, že najdete někoho, kdo s vámi bude sdílet všechny životní názory, postoje, hodnoty nebo třeba víru. To, že máte jiné názory, nemusí být na překážku. Naopak, pokud jste oba tolerantní a otevření novým myšlenkám, může vás partnerův pohled na věc obohatit.

Pokud ale váš partner rozlišuje názory na „moje – správné“ a „jakékoli jiné – špatné“, bude soužití s tím nelehké! Jestliže partner odmítá všechny vaše názory, které se liší od těch jeho, aniž by se nad nimi třeba jen zamyslel, dost možná vás nemiluje. Milující partner by měl být ochoten respektovat vás a vaše názory, a to i tehdy, když se s nimi neztotožňuje. Měl by být připraven vyslechnout vás a snažit se vás pochopit.


waltdisneystudios

Jste pro něho prioritou

Miluje vás? Pak jste u něho na prvním místě. Vždycky. A to nejen proto, že s vámi rád tráví čas, ale hlavně proto, že vás vidí jako součást své budoucnosti.

Miluje-li vás, jste mu tak blízká, že vaše štěstí je pro něho skoro to samé, co jeho vlastní.

 

warnerbros

Nesmíme zapomínat, že láska musí být vždy oboustranná, jinak jde jen o pouhou iluzi. Právě proto platí řada těchto bodů i pro ženy!

A co myslíte vy? Jakými způsoby dávají muži najevo své city? A jakým důkazům lásky dáváte přednost? Jak poznáte, že mu na vás záleží, a jak poznáte, že ne? Napište nám o tom do komentářů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek