KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

8 vědecky prokázaných způsobů, jak působit přitažlivěji

Co dělá člověka atraktivním? Jak být pro opačné pohlaví přitažlivější? Mnozí si kladou tuto otázku už roky. A konečně přichází vědecká odpověď. Výzkumní pracovníci určili hlavní charakterové rysy, které jsou společné všem atraktivním a úspěšným lidem. Naučte se prezentovat způsobem, který vaše okolí okouzlí!

...

Smysl pro humor

Nesmějte se jiným, ale umějte se zasmát sami nad sebou.

Každý ví, že člověk se smyslem pro humor působí na ostatní přitažlivějším dojmem. Pokud máte navíc smysl pro sebeironii, své osobní kouzlo zvýšíte rovnou několikanásobně. Neberte se tak vážně!

Řada studií prokázala, že ženy přitahují takoví kluci a muži, kteří v nich dokážou vyvolat smích. Naopak, u žen není z pohledu mužů smysl pro humor většinou důležitý, ale i tak úsměvem a optimismem ničemu neuškodíte.

Vaše okolí

Obklopte se dobrými přáteli. Vědci z University of California zjistili, že lidé působí více atraktivně ve chvíli, kdy jsou součástí skupiny.

Náš mozek totiž zpracovává tváře všech najednou, ten váš bude mezi ostatními působit neprůměrně (každý jsme přece něčím jiný a ve skupině to vynikne) a tudíž i atraktivněji.

Navíc ve skupině se bavíte, smějete, hovoříte, a působíte tak přístupněji.


Váš postoj

Zaujměte k druhým otevřený postoj, nikoli uzavřený. Ruce ani nohy nijak nekřižte, netiskněte k tělu. Studie prokázaly, že otevřený postoj těla vám přidá na přitažlivosti a zájmu u člověka, s nímž se právě seznamujete.

Když se chcete seznámit, nedržte si okolí od těla!

Komunikace

Někteří lidé si dosud myslí, že nejlepší dojem udělají vychloubáním se a hovorem o sobě. Takoví muži (ale někdy i ženy) mají pocit, že musí hned na první schůzce vytasit všechny své klady a pochlubit se všemi svými úspěchy, aby druhého ohromili.

Takové jednání ale druhého spíše odradí. Raději se ptejte, snažte se zjistit víc o druhém.

Podle studie Harvardovy univerzity, jestliže hovoříte dlouze o sobě, aktivuje se u vašeho společníka stejná část mozku, která se aktivuje i například při úvahách o večeři, práci nebo počasí. Taková debata není pro druhého příjemná.

Naopak, pokud si budete vzájemně klást otázky, komunikace bude svižná a příjemná pro oba zúčastněné.


Vůdčí schopnosti

Nečekejte na rozhodnutí druhých. Vezměte iniciativu do vlastních rukou!

Vůdčí typy přitahují lidi odnepaměti. Nová studie navíc potvrdila, že vůdce skupiny působí vždy atraktivněji, než její jednotliví členové, ať už je přitom vůdcem kdokoli. Tak samozřejmě ale působí jen v rámci své společnosti, ne obecně. Například ředitel společnosti se bude svým zaměstnancům jevit atraktivní, ale pro lidi mimo společnost méně nebo vůbec.

Výraz tváře

Váš výraz hraje samozřejmě jednu z největších rolí. Zamračený, tvrdý pohled odradí každého. Naopak úsměv a pozitivní přístup si na vás každý okamžitě oblíbí.

Není nic, co by člověka dokázalo rozveselit v ošklivý den více, než rozhovor s optimistou.

Vždycky existují dvě možnosti. Pokud je zataženo a prší, můžete propadnout depresi a být zachmuření, anebo můžete tančit v dešti a být šťastní.

Vědci ve Švýcarsku provedli dva experimenty, jejichž smyslem bylo odhalit spjatost mezi úsměvem a atraktivitou jedince. Není zřejmě žádným překvapením, co odhalili. Čím širší úsměv, tím atraktivněji se člověk ostatním jevil. Ale pozor, úsměv musel být upřímný!

Šťastný výraz ve tváři dokáže dokonce kompenzovat fyzickou nepohlednost, a to víc, než byste tušili.

Vztah k druhým

Nenapodobujte druhé. Staňte se pro druhé vzorem.

Laskavost působí vždy a na každého atraktivně. V roce 2014 čínští vědci zjistili, že když lidé vidí nebo slyší dělat druhého něco dobrého, náhle se jim i jeho tvář začne jevit pohlednější a přitažlivější.

Buďte laskaví. Nejenže se budete ostatním víc líbit, navíc pomůžete udělat ze světa lepší a přátelštější místo!


Osobnostní rysy

Jako poslední bod je nutné připomenout jedno: Buďte sami sebou. Přetvářkou a horlivou snahou zalíbit se ničeho dobrého nedosáhnete.

Takže pokud by vám dodržování některých z rad uvedených výše bylo proti srsti, ignorujte ji. Lidé jsou různí a tak to má být. Univerzální recept, jak být maximálně atraktivní pro kohokoli, stále neexistuje. Každému se líbí něco jiného. Krása je v očích toho, kdo se na vás dívá.

Tento bod je obzvlášť důležitý. Studie prokázaly, že v tom, jak přitažlivě se nám kdo jeví, hraje roli prostředí, v němž žijeme, naše zkušenosti a naše preference. A právě proto zůstaňte vždy sami sebou, jen tak vás někdo může poznat a zamilovat si vás


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek