KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

8 výhod a nevýhod známostí ze seznamky

Možná se rozhodujete, že využijete k navázání partnerského vztahu seznamku. Proč ne, je to také řešení. A v dnešní uspěchané době se k seznámení za využití seznamky odhodlává stále více lidí. Jaké jsou výhody a nevýhody získávání známostí ze seznamky?

...

8 Výhod známostí ze seznamky

 • 1. Výhodou seznamky je fakt, že jen vy rozhodujete o tom, které informace jste ochotni o sobě sdělit potencionálním zájemcům.

 • 2. Pomocí seznamky se můžete prakticky kdekoli a kdykoli seznámit v rekordním čase. Například z domova se takto seznámíte nejrychleji a velmi pohodlně.

 • 3. V minulosti se tradovalo, že seznamku využívají lidé nesmělí, plaší, lidé s postranními úmysly a také různí úchylové. Ta doba je už dávno pryč, i když není možno vyloučit, že seznamky využije i nějaký padouch. Ve většině případů ovšem známostí ze seznamky využívají zaneprázdnění muži a ženy. Touto formou seznamování hledají partnera jak k vážnému seznámení, tak třeba pro nezávazný vztah či hledají pouze spřízněnou duši.

 • 4. Seznamka je snadno dostupná, má širokou škálu nabídek a je rychlá. Lidé také oceňují další výhodu známostí ze seznamky, a to diskrétnost.

 • 5. Další výhoda známosti ze seznamky je ta, že nikdo vlastně neví, co se vám kdy v životě nepovedlo.

 • 6. Při seznamování přes seznamku ušetříte čas, energii a možná i finance.

 • 7. Nemusíte mít obavy z odmítnutí a stejně tak vy můžete odmítnout toho, kdo se vám nelíbí.

 • 8. Výhodou kvalitních seznamek je využívání tzv. principu matchingu. To znamená, že při registraci vyplníte osobní údaje a ještě navíc vyplníte osobnostní test. Je sice obsáhlý, ale informace jsou velmi potřebné. Na základě vyhodnocení vámi sdělených informací vám budou navrhováni uživatelé, kteří by se k vám mohli hodit nejlépe.

 

8 nevýhod známostí ze seznamky

Všechno má své pro a proti. Stejně je tomu i u známostí ze seznamky. Jaké jsou tedy nevýhody?

 • 1. Ztráta opatrnosti. Prostřednictvím seznamky vás může oslovit člověk, který si na vás připraví nějakou důvěryhodnou historku. I když jste si pročetli jeho profil, může se stát, že ztratíte opatrnost. Proto je dobré být ostražití a vzít v potaz, že můžete mít co k dočinění s člověkem, který si vytvořil falešný profil i příběh.

 • 2. Důvěřivost není na místě. Na seznamce se objevuje spousta lidí s různými životními příběhy a osudy. Nevěřte všem a všemu, co vám potencionální partner přes seznamku napíše. Může se vám stát, že sice toužíte po ideálním partnerovi (vždyť jste se dočetli na jeho profilu, že má všech „pět P“). Ve finále zjistíte, že s vytouženým idolem dotyčný člověk nemá nic společného.

 • 3.Sdělujete o sobě osobní údaje. Mějte zde na paměti, že toho, s kým si dopisujete, vůbec neznáte. Proto se vyvarujte sdělování svých osobních údajů. Tím je myšleno telefonní číslo, adresu bydliště a pracoviště. To jsou informace, které byste neměli sdělovat, dokud nenastane ta správná chvíle.

 • 4. Schůzka na veřejném místě. Dávejte si pozor na to, abyste si nedomlouvali osobní schůzku někde v bytě nebo na odlehlejším místě, „kde byste měli soukromí“. Mohlo by se vám to nevyplatit. Existuje dostatek kaváren, restaurací a jiných veřejných míst, kde je plno lidí a kde byste se se svou známostí ze seznamky měli sejít poprvé..

 • 5. Vystupujete jako zoufalci. Možná jste už zažili nějaké neúspěchy ve vztazích. To by ale nemělo být signálem k tomu, abyste se o tom příliš vypisovali na seznamce. Pokud totiž budete zdůrazňovat svou domněnku, že nejste typ na seznamování „z toho důvodu, že to vždy skončilo špatně“, tak vězte, že to opravdu špatně dopadne znovu.

 • 6. Vychloubáte se a vymýšlíte si. Pozor na vychloubání a v některých situacích i na lži. Nedělejte nikomu něco, co nechcete, aby on dělal vám. Takže buďte upřímní, sami sebou a držte se faktů. Zbytečně nepřehánějte. Možná si dopisujete se svým budoucím partnerem, který vám na první pohled padne do oka, ale vy jemu ne, neboť si brzy uvědomí, že jste mu lhali.

 • 7. Sdělujete intimnosti. Další chybou seznamování se přes seznamku může být to, že zbytečně brzy sdělujete nějaké intimní informace. Nedělejte to ani tehdy, když budete tázáni protějškem. Nikdy nemůžete vědět, kdo je ve skutečnosti ten, který vám pokládá otázky. Máte právo na ně vůbec neodpovídat.

 • 8. Nereagujte na výzvy týkající se finanční pomoci. Doporučuje se být obezřetný v případě, že vás ten, kdo vám píše, poprosí o finanční pomoc, a to z jakéhokoliv důvodu. Pokud se vám taková situace stane, můžete si být téměř jisti, že máte co k dočinění s podvodníkem.

 

Autor: Hana Ederová

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek