KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

8 způsobů, jak originálně vyzdobit kuchyň

Přemýšlíte nad tím, jak vdechnout své kuchyni originální design? Jak se odlišit od ostatních a vytvořit jedinečný prostor? Pak si přečtěte následujících 8 tipů. Pokud se bojíte, že vás to bude stát hodně peněz, pak jste na omylu. Stačí jen trocha fantazie, vynalézavosti a chuti pustit se do něčeho nového.

...

1. Zvolte si téma

Pokud chcete být majitelem opravdu osobité kuchyně, pak zvolte konkrétní téma, které bude jednotlivé prvky spojovat. Může se jednat o dekorativní motivy (například zeleninu, květiny, či starožitné reklamní cedule), či venkovský styl se starožitnými dekoracemi. Oprýskaný smaltovaný hrníček nebo stará naběračka na nádobí bude stát pár korun, ale udělá velkou parádu. Fantazii se meze nekladou…


Foto: Pinterest

2. Zaplňte prostor maličkostmi

V kuchyni se často vyskytují na první pohled studené a hladké materiály, které je třeba doplnit takovými kousky, jež dají místnosti tu správnou atmosféru. Vyhrát si můžete s kořenkami pověšenými na zdi, různě barevnými lahvemi na olej, dřevěnými dekorativními příbory nebo porcelánovou mísou naplněnou jablky či česnekem.


Foto: Pinterest

3. Vytvořte zátiší

Kuchyň nemusí být jen užitkovou místností. Máte krásné starožitné nádobí po babičce, nebo rádi zdobíte dům v průběhu jednotlivých ročních období? Vytvořte si koutek, který bude sloužit hlavně pro potěchu oka. Vystavte sváteční nádobí, na podzim naaranžujte dýně, v létě se pochlubte vázou květin ze zahrady, nebo naplňte skleněnou misku korky od vín, které jste s přáteli vypili.

4. Máte pěkné hrnce? Pak je neschovávejte ve skříni

Nádobí nemusí hrát jen praktickou roli. Udělejte si například věšák na pánve a cedníky, který bude zároveň sloužit jako tématická dekorace. To samé můžete udělat například s barevnými hrnci, které lze vystavit na kuchyňské lince nebo za sklem.


Foto: Pinterest

5. Najděte prostor pro dekorace

Čistě dekorativní prostor je i v kuchyni stejně důležitý, jako v kterékoliv jiné místnosti. Pokud máte například výklenky ve zdi, nenechte je zet prázdnotou a vyplňte je třeba vázou se sušenými květinami, svícnem či zarámovanými obrázky s kuchyňskou tématikou.

6. I umělecká díla mají v kuchyni své místo

Jediné místo, kam byste umělecká díla neměli dávat, je okolí sporáku či varné konvice. Jinde jsou více než vhodná. Ručně malované obrazy dodají místnosti nádech opravdového domova, stejně jako dětské kresby nebo fotografie vaší rodiny, které nemusí nutně viset jen na ledničce připevněné magnety.


Foto: Pinterest

7. Vdechněte kuchyni život

Jak jinak ještě lze z kuchyně udělat místo, kam se budete rádi vracet nejen kvůli dobrotám v lednici? Vytvořte si malou bylinkovou zahrádku. Vyberte si pěkné květináče nebo staré nádobí a vsaďte do nich bylinky, které nejenže rozzáří a provoní prostor, ale budete je mít vždy čerstvé a při ruce.

8. Pokud všechno ostatní selže, stále jsou tu barvy

Nebojte se experimentovat a vyberte veselou barvu, která doplní stávající prvky ve vaší kuchyni. S barvou pak slaďte prostírání, utěrky, rukavice do trouby či plastové nádobí. Ve specializovaných obchodech s kuchyňskými doplňky je vždy na výběr velké množství barev, a tak se nemusíte bát, že byste tam tu svou nenašli.


Foto: Pinterest


Autor: ElS

Zdroj: Style at Home

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek