KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

8 způsobů, kterými si dáváme najevo lásku i beze slov

Láska je krásné slůvko, ale ne nadarmo se říká, že jeden čin dokáže říct víc než tisíce slov. O lásce můžeme řečnit, skládat o ní básně, můžeme se jí pokoušet vykřičet do celého světa. Pokud ale našim slovům neodpovídají i naše skutky, je to všechno zbytečné. Někdy je třeba činů. Protože jedině tím svou lásku skutečně dokážeme.

...

Jaké věci dokáží vyjádřit naši lásku lépe než ta nesladší slova? My vybrali těchto osm. Víte o nějakých dalších?

1.       Nechte druhého vydechnout

Každý z nás zažívá náročné dny. Někdy prostě nemáme náladu řešit každodenní záležitosti nebo se věnovat domácím povinnostem. Potřebujeme čas, než se vrátíme ke své rutině.

Jestliže vidíte, že je váš partner zničený po těžkém dni, čím byste mohli dát více najevo lásku, než tím, že mu dopřejete čas na oddych? Pokud chce být sám, nechte ho o samotě. Nepospíchejte na něho, dopřejte mu volno od nejrůznějších domácích povinností.  Takový „reset“ pomůže vám oběma. Předejdete zbytečným konfliktům a upevníte vzájemnou důvěru.


2.       Buďte druhému dobrým posluchačem

Jestliže si s vámi chce partner popovídat o tématu, kterému nerozumíte, neodmítejte! Všichni občas cítíme potřebu podělit se s někým o naše myšlenky a sdílet s někým své zájmy. I ten nejzábavnější koníček nám časem přestane dělat radost, pokud nebude nikdo, s kým bychom se o své zážitky podělili.

Pokud si vybral partner právě vás za toho, s nímž chce sdílet své nejzajímavější myšlenky, nápady a zážitky, važte si toho.  Znamená to, že jste pro něj velmi blízkou osobou, s kterou se chce dělit o vše důležité. I když tématu nerozumíte, pozorně naslouchejte. To úplně postačí. Buďte milí, laskaví a chápaví. Právě takhle se totiž milující partneři k sobě chovají.


3.       Nezakazujte mu kamarády

Váš partner je pro vás dozajista tou nejbližší osobou ve vašem životě, ale nezapomeňte na to, že je to dospělý a svéprávný člověk. Ne váš majetek. Vy i on potřebujete svůj osobní prostor. Nebojte se trávit čas odděleně. Najděte si čas sami na sebe a na své kamarády. Bavte se. A partnerovi dopřejte totéž. To přece neznamená, že byste neradi trávili čas společně! Naopak, po chvílích odloučení si společný čas budete ještě více užívat.


4.       Věnujte pozornost maličkostem, které má rád

Štěstí (a obvykle i neštěstí) je tvořeno maličkostmi. Přinést jí oblíbený pamlsek, umýt nádobí nebo si vypůjčit jeho oblíbený film – to vše jsou zdánlivé maličkosti, které ale znamenají hodně. Znamenají, že si pamatujete, co je pro druhého důležité, že vám na něm záleží, a – jedním slovem – že ho milujete.

Nejsou třeba žádná megalomanská gesta, která známe z Hollywoodských filmů. Štěstí vyrůstá z drobností.


5.       Lichoťte

Upřímný kompliment rády uslyší všechny dívky, ale nejen ony. I muži jsou rádi oceněni za svou snahu. Kdykoli se vám zdá, že druhý vypadá dobře, že mu to sluší, nebo že se mu něco povedlo, řekněte to. Proč neudělat druhému radost a nepochválit ho, když si to zaslouží? Věřte, že hezkých slov není ve vztahu nikdy dost!

Komplimenty jsou maličkosti, které nás nic nestojí, ale přesto dokáží druhému zlepšit náladu a vykouzlit úsměv na tváři. Co může být cennější?

 

6.       Sněte jeho sny

Společně snít – to je snad to nejintimnější, co může pár zažít. Chce to opravdovou důvěru, aby se vám partner svěřil se svými sny. To, že je začnete sdílet a berete je vážně, je skutečnou ukázkou lásky a přátelství.

Proto buďte tolerantní a nezlobte se na partnera pokaždé, když utratí peníze za něco zbytečného (třeba když si v mrazivém lednu koupí nové plavky nebo nový plážový klobouk). Raději se připojte a sněte o tom, jak úžasné by bylo odjet společně do tepla na nějakou příjemnou dovolenou.


7.       Buďte mu rovnocenným partnerem

Berte druhého jako sobě rovného. Nejste jeho rodič, šéf ani majitel. Kritika, nespokojenost a věčné pokusy druhého opravovat a měnit nevedou k ničemu dobrému. Partnerky by neměly strkat nos do čistě mužských záležitostí, a partneři by zas neměli kritizovat své partnerky za ženské manýry, kterým nerozumějí.

Nechte druhému svou svobodu, nechte ho rozhodovat se samostatně. Vy byste se možná rozhodli úplně jinak, ale na tom nezáleží. Poraďte jedině ve chvíli, kdy si k vám partner pro radu sám přijde.


8.       Uvařte!

Co takhle upéct jeho oblíbený zákusek anebo připravit romantickou večeři s jejím oblíbeným vínem a při svíčkách? Připadá vám to jako ohrané klišé? Věřte, že ačkoli se o tom, jak „láska prochází žaludkem“ namluví hodně, málokdo využije tohohle faktu v praxi. A to je škoda.

V současné době býváme často pracovně vytížení, dohání nás stres, máme málo času a jsme neustále unavení. Místo romantiky nás pak čekají studené večeře sestávající z toho, co jsme zrovna našli v lednici. Někdy to jinak nejde, pravda. Najděte si ale alespoň sem tam chvíli času a přichystejte druhému romantické překvapení. Uvidíte, že to ocení!

O víkendech si můžete uvařit společně. Tak se z obyčejné rutinní záležitosti stane zábavně strávený společný čas. A i kdybyste si čas na vaření nenašli, a jen si objednali pizzu, povečeřte společně a u jednoho stolu.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek