KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

9 tajemství, o kterých neříkáme ani svým nejlepším kamarádům

Je moudré zachovávat tajemství, ale hloupé očekávat, že to naše zachovají druzí. Těchto 9 věcí všichni tajíme i před svými blízkými. Skutečnost by se totiž mohla záhy obrátit proti nám.

...

1.     O rodinných hádkách

Špinavé prádlo se na veřejnosti nepere. Rozebírat rodinná tajemství je tabu vždycky a bez výjimek. Pokud si pustíme pusu na špacír, může se nám sice v první chvíli ulevit, ale později toho budeme litovat. Žádný spor netrvá věčně, vaše rodina rodinou zůstane a vy se nakonec usmíříte. Pak budete litovat všeho, co jste řekli. V lepším případě vás budou vaše slova jen pronásledovat ve snu, v horším se dostanou až k uším rodiny a způsobí další potíže.


.imdb

2.     Neúspěchy dětí

Rodiče, kteří si stěžují na své děti, působí přinejmenším hloupě. Konec konců, to oni je vychovali. Když si rodiče stěžují na děti, většinou se cítí, jako by mluvili o svém vlastním selhání. A ani tady nezapomínejte, že se vaše slova mohou snadněji, než tušíte, dostat k uším těch, o kterých mluvíte.


canalplus

3.     Skutečný počet sexuálních partnerů

Muž, který má na kontě desítky zářezů, vypadá mezi ostatními muži jako alfa samec, ale dívka, která se může pochlubit stejným úspěchem, je mezi ostatními dívkami v nejlepším případě „poběhlice“. Dokonce i vaše nejbližší kamarádky vás pravděpodobně odsoudí. Možná ne před vámi, ale za vašimi zády určitě. Nezacházejte proto raději do detailů. Nikdo o vás přece nemusí vědět úplně všechno.


imdb

4.     O partnerových sexuálních fantaziích

Partneři spolu sdílí ten nejintimnější vztah. Odhalují si své skryté stránky, které by před nikým jiným neodhalili. Sdělují si, co milují, o čem sní, čeho se bojí. Sdílí spolu své nejdivočejší sexuální fantazie. Hovořit o nich ale s třetí osobou je přinejmenším nezdvořilé. Pokud se vám druhá osoba otevřela, važte si její upřímnosti a respektujte její soukromí a neztraťte jeho důvěru. Nechte si tajemství svého partnera pro sebe.

Dokonce i v případě rozchodu je lepší nechat si soukromí svého expartnera pro sebe. Už třeba jen proto, aby vám lidé mohli věřit. Pokud budete roztrubovat tajemství druhých do světa, dají si druzí dobrý pozor, aby se před vámi neotevřeli.


5.     O své nebo partnerově nevěře

Pokud si procházíte těžkým obdobím, hádáte se a možná i rozcházíte, důkladně zvažte, zda o incidentu chcete povědět svým přátelům a rodině. Jistě, každý z nás má někdy potřebu svěřovat se, někdy potřebujeme podporu nebo soucit, ale opravdu chcete, aby se postoj přátel k vám a vašemu partnerovi změnil? Pokud máte společné přátele, vystavíte je tím nepříjemné situaci. Budou se muset rozhodnout, jak se zachovat.

Pokud se navíc nakonec rozhodnete s partnerem zůstat a těžké chvíle překonat, bude to opravdu těžké vzhledem k tomu, že všichni kolem o vás už všechno vědí.


adme

6.     O hádkách s tchýní

Všichni občas soupeříme o pozornost svého partnera. Někdy s jeho kamarády, s jeho zájmy, s jeho prací, ale nejčastěji s jeho rodiči. Dokonce i tehdy, máte-li s rodiči svého partnera ukázkový vztah, může čas od času dojít k potížím. Pamatujte si ale, že právě tito lidé dali život muži nebo ženě, kterou milujete. Šířením pomluv ublížíte nejvíc právě svému partnerovi. A v pomluvu se může zvrtnout i sebemenší negativní poznámka – znáte přece hru na „tichou poštu“. Pokud máte problém, raději si opatrně promluvte s partnerem a proberte situaci společně.


warnerbros

7.     O partnerových nedostatcích nebo fyzických zvláštnostech

Když spojíte život s druhým člověkem, přijímáte ho se vším, s jeho klady i zápory, s výhodami i nevýhodami. Nikdo nejsme dokonalý a časem pravděpodobně na partnerovi odhalíte drobné nedostatky. Může jít o jeho fyzické zdraví, sexuální problémy, vzhled jeho intimních partií, ale třeba i drobné povahové vady a špatné návyky. Mluvením o takových věcech si sami pod sebou podřezáváme větev. Jednak tím všem okolo ukazujeme, že jste hloupí, když žijeme s někým, kdo se nám nelíbí, a navíc riskujeme, že o partnera přijdeme.


universalpictures

8.     Finanční přešlapy

Ztratit hloupě větší obnos peněz je bolestivá, ale také velmi cenná zkušenost. Jakmile o svém hloupém finančním kroku povíte přátelům, okamžitě vám začnou považovat za finančně negramotného a nespolehlivého. Každému se přitom někdy stane, že hloupě investuje, prohraje, naletí na podvodnou nabídku nebo prodělá na nevýhodném nákupu. Z podobných situací je dobré vzít si ponaučení a vyvarovat se jejich zopakování. Nechte si tuhle zkušenost ale pro sebe.


9.     O černých ovcích rodiny

Každá, každičká rodina, má někoho, na koho není pyšná. Možná díky nim můžeme vyprávět zábavné historky, ale nezapomínejte, že lidé chtě nechtě obvykle soudí podle příbuzenstva. Pokud zjistí, že jste spjati s člověkem, kterým pohrdají, dost možná se to promítne i negativním nahodnocení vás samých.

Navíc byste měli prokazovat jistou loajalitu své rodině a nezesměšňovat ani nepomlouvat jejího člena, už jen kvůli příbuzným, kterým na něm stále může záležet. Takového jednání můžete později litovat.


warnerbros

Jak udržet ústa zavřená?

Existuje jeden trik, který nám pomáhá udržet tajemství a nepromluvit ani ve chvíli emočního vypětí. Každý z nás má v životě člověka, před kterým se chová vzorně a dává si pozor na své jednání. Před tímhle člověkem chceme být těmi nejlepšími a taky se o to snažíme. Většinou je to matka nebo otec, manželka nebo manžel, někdy náš šéf nebo starý učitel. Jakmile budete v pokušení tajemství vyzradit, představte si, že tato osoba stojí za vámi a poslouchá. Řekli byste to snad před ní?

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek