KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Barevné trendy: Co je nového v roce 2016?

I když se ještě teprve rozhodujete o tom, kam pojedete na dovolenou, designéři a módní návrháři už vědí, jakou barvu budou mít vaše plavky. Prognostici světa barev jsou zčásti návrháři a zčásti sociologové. Podívejme se na to, co předpověděli pro letošní rok.

...

Letos vedou neutrální tóny s výraznými akcenty

Co se týče jednotlivých odvětví průmyslu, tak se barevné trendy mnohdy liší. Někde letí výrazné a vyzývavé barvy, jinde zase tlumenější, či neutrální. Ty neutrální letos vévodí automobilům, sedacím soupravám, ale i kobercům.

Podle Emily Kiker Morrowové, vedoucí odvětví barvy stylu a designu v Shaw Industries letos mezi neutrálními barevnými tóny v interiéru vítězí odstíny šedé až po béžovou. K tomu se používají barevné akcenty jako je svítivě zelená nebo ametystová.

Designová odbornice Denise Turnerová, která vlastní studio zabývající se barevným trendy, uvádí, že „neutrální barvy nadále vzkvétají, například ve spojení se světlejšími odstíny a monochromatickými barevnými schématy.“

Blanco Interiores: Great Tv area by Blanco Interiores, with white tv sideboard, green accents, and white ...:

Akcent svítivě zelené barvy v kombinaci s neutrálními tóny šedé a bílé. Foto: Pinterest

Hnědá je na ústupu

Podle obou designérek je na ústupu například čokoládově hnědá, i když odstíny hnědé mají stále své místo v mnoha odvětvích, od automobilové výroby po interiér domácností. „Hnědá se mění v moka a skořici,“ uvedla designérka Emily Kiker Morrow. A jaká barva překonala do nedávné doby velkého favorita v podobě hnědé barvy? Šedá.

Binnenkijken bij Fleur en Nick in Nijmegen:

Interiér obývacího pokoje laděný do šedých odstínů. Foto: Pinterest

Šedá barva zahrnuje širokou škálu odstínů, které mohou mít matné, metalické, či perleťové akcenty. Na síle získává i zelená barva ve spojení se sílícím ekologickým a bio smýšlením. Zelená se hojně vyskytuje na tkaninách, ale i interiérových doplňcích.

Své místo si vydobývá i černá a růžová. Tyto barvy se využívají například při akcích upozorňujících na různá onemocnění, jako je rakovina prsu, AIDS nebo onemocnění srdce. I díky tomu se tato kombinace dostává do většího povědomí u širší veřejnosti. Růžová se objevuje nejen v  pokojíčcích mladých slečen, ale i v romanticky laděných ložnicích nebo jako hravý akcent na kuchyňských spotřebičích.

Notre nouvelle cuisine // Our new kitchen // L

Růžové detaily na kuchyňské lince. Foto: Pinterest

Kombinace barev

Stejně jako se mění popularita jednotlivých barev, mění se i oblíbenost různých ustálených barevných kombinací. Například několik let byla velice oblíbená kombinace hnědé a modré, to už je dnes minulostí. V posledních několika letech je oblíbená nestárnoucí černobílá kombinace, která bývá doplněna o akcenty červené nebo zelené.

Co se týče teplých odstínů, letos neudělá nikdo v interiéru chybu s kombinací červené, meruňkové a růžové. Tyto barvy vypadají výborně na bílém podkladu. In jsou i teplé metalické odstíny, jako je například měděná barva. 

 :

Kombinace teplých odstínů meruňkové, růžové a červené. Foto: Pinterest

 

Autor: ElS

Zdroj: HGTV, Pinterest

Foto: Pinterest

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek