KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Čeho se muži bojí, ale nepřiznají to?

Mohou i silní muži s rozhodným pohledem a drsným vzhledem cítit strach a obavy? „Nesmysl, rozhodně ne!“ odpoví vám většina mužů. Jen ženy pláčou, jen ženy cítí nejistotu a slabost.

...

Samozřejmě jde pouze o pevně zakořeněný předsudek, který se nezakládá na pravdě. Prozradíme vám 10 věcí, kterých se muži bojí, ačkoli to nikdy nepřiznají.

1.       Jak vypadá moje tělo?

Ženy se denně setkávají s vnucovanými ideály krásy. Věří tomu, že jejich tělo musí být dokonalé, drží nejrůznější diety, trápí se cvičením. Podstupují nejrůznější kosmetické procedury a někdy dokonce plastické operace.

O mužích se nic takového neříká, že? Ale i muže často trápí vlastní zevnějšek. Často srovnávají své tělo s těly herců, modelů nebo třeba slavných zpěváků. Ačkoli to málokterý muž přizná, nejvíce je zasáhnou poznámky týkající se „pivního břicha“.


2.       Vydělávám dost?

Finance bývají jednou z nejčastějších příčin vzniku úzkosti u mužů. Konec konců, už od dětství jim je vnucováno, že jejich úlohou je zaopatřit rodinu. Je jasné, že jakmile nedokáží svůj úkol řádně naplnit, pociťují frustraci.

Mnozí se dokonce domnívají, že vztah je založen především na penězích, a že bez nich je rodina opustí. Samozřejmě, pro většinu dívek je mnohem důležitější, aby jí muž věnoval svůj čas, svou péči a pozornost.


depositphotos

3.       Jsem dost vysoký?

Jak by muži neměli mít obavy z vlastního vzrůstu, když většina žen uvádí výšku jako jeden z hlavních znaků „dokonalého muže“? Menší muži se obávají, že nemají u žen šanci. Jak ale všichni víme, na velikosti zas tak nezáleží – tedy alespoň, pokud nejde o velikost… srdce, samozřejmě. Na co hned nemyslíte?


depositphotos

4.       Není lepší než já?

Muži to obvykle nedávají najevo, ale i oni žárlí. Neustále pozorují jiné muže a přemýšlejí, zda nejsou horší, ošklivější nebo slabší než oni. Pokud dospějí k závěru, že jiný muž je lepší než oni, ztrácejí sebedůvěru.

Zkuste je přesvědčit, že pro vás je ten jediný a nejlepší! Těžká práce!


depositphotos 

5.       Mám dost zkušeností? Nevím, jak na ženy!

Mnoho mužů se obává, že nedokáže získat srdce ženy, anebo že ji nedokáže uspokojit. Ačkoli se navenek tváří jako sebevědomí a zkušení milovníci, uvnitř cítí často obavy a strach. Právě to je ten důvod, proč neradi slýchají o bývalých partnerech svých žen. Podvědomě cítí obavy, že nebudou tak dobří, jako oni.


canalplus 

6.       Vypadají moje chlupy hrozně?

Chlupy po celém těle jsou trvalým problémem mnoha mužů. Mají-li jich příliš málo, říkají si: Vypadám dost mužně? Mají-li jich příliš mnoho, říkají si zase: Není to odpudivé? Vypadám jak zvíře!

Další problém, který muže často trápí, je plešatost.


imdb depositphotos 

7.       Neměl bych si hlídat váhu?

„Držím dietu,“ tuhle větu nejčastěji slýcháme z úst žen. Zástupci „silnějšího“ pohlaví se ale také starají o své tělo a o to, co jí. Všichni chceme být zdraví a fit, bez ohledu na pohlaví. Muži o tom jen většinou příliš nemluví.


depositphotos 

8.       A co vztahy?

Články o vztazích že jsou čteny pouze ženami? Mýtus! I muži čtou ženské časopisy, trápí je otázky týkající se lásky, dokonce někdy čtou i červenou knihovnu! Pokud o tom ale některý muž začne otevřeně hovořit, díváme se na něj jako na podivína. Máme vžitou představu o muži jako o agresivním, silném a bezcitném stvoření, které nezajímá nic jako vztahy a romantika. Muži a ženy se ale ve skutečnosti v tomhle zas až tak neliší.

 

pexels 

9.       Kolik jich měla přede mnou?

Muži jsou soutěživí. Každý z nich chce být nejlepší. Čím větší konkurence je, tím je ale samozřejmě méně pravděpodobné, že zrovna oni zvítězí. Pokud zjistí, že jejich žena měla před nimi už celou řadu předchozích partnerů, znervózní a začnou se s nimi podvědomě poměřovat. Porazit jejich představivost je pak skoro nemožné. Strach z bývalých partnerů v nich zůstává po celou dobu vztahu a brání vytvoření harmonického vztahu.


imdb 

10. Můžu vyjadřovat emoce?

Většina mužů má obavy z vyjadřování vlastních emocí. „Nebreč! Jsi přece kluk, kluci nepláčou!“ slýchali totiž od dětství. Rodiče se z nich pokoušeli vychovat silné muže, kteří se vypořádají se všemi situacemi, ochránce, kteří budou dobrými manžely a otci. Většina mužů vlivem výchovy věří, že mít pocity je vlastně špatně – dělá to z nich slabochy. Proto se snaží své pocity před ostatními skrývat.

Pokud uvidíte, že je muž rozrušený nebo dokonce pláče, nemluvte o tom. Zbytečně byste ho uvedli do rozpaků. Stačí vyjádřit tichou podporu. Konec konců, stejně jako vy, ani on nikomu nic nedluží. Každý může být sám sebou. A vyjadřovat své emoce je dokonce zdravé. Potlačovat je může totiž vést k rozvinutí nejrůznějších psychických onemocnění.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek