KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Charakterové rysy, které se líbí všem

Znáte někoho, kdo si získá oblibu kamkoli vejde? Jak jen to dělá, čím to je, že ho mají všichni rádi? Tajemství takových lidí je poměrně jednoduché: Spočívá v několika základních vlastnostech a osobnostních rysech.

...

Někteří lidé působí dojmem, že se dokážou vypořádat s libovolným problémem. Jsou vždy přátelští, vždy umí pomoci. Jsou optimističtí, nikdy se nevzdávají a jejich motivace dokáže přenášet snad celé hory.

Budí v nás obdiv, respekt, a někdy možná i maličko závisti. Být jako oni přitom není zase tak těžké. Tohle jsou jejich tajemství:

1.     O všech mluví vždy v dobrém

V seriálech, televizních pořadech anebo filmech bývají hlavní postavy egoistické a nadměrně cynické. Musí takové být, aby pro nás, televizní diváky, bylo zajímavé sledovat je. Je zábavné sledovat takové postavy na obrazovce televizoru, ale kolik může mít taková osoba přátel v reálném životě? Jak k sobě může přitáhnout druhé, jak si může získat opravdové přátele?

Buďte ostatním dobrými společníky a přáteli a oni budou dobrými přáteli vám.


2.       Jsou sebejistí

Je tak těžké přijmout svůj talent, schopnosti nebo třeba vzhled? Nikdo nemá rád lidi, kteří se neustále vychloubají (zvlášť, když ani není čím), ale komplimenty přátel byste měli přijímat pozitivně. Proč si neužívat komplimentů a pozornosti?

3.       Snaží se ve všem vidět něco dobrého

Jednou požádal psycholog muže, aby si zkusil zapamatovat všechny hnědé předměty v místnosti. Muž poté zavřel oči a psycholog se ho zeptal: Vyjmenujte nějaká modré předměty, které se nachází v místnosti.

Muž si nedokázal vybavit ani jedinou. Příliš se soustředil na hnědé věci, takže si modrých ani nevšiml. Když oči otevřel, uviděl modrou vázu, modrou košili, kterou na sobě psycholog měl, a mnoho dalších modrých věcí.

Ona místnost je celým vaším světem. Jde jen o to, jakých věcí si v něm budeme všímat: hnědých, anebo modrých? Negativních anebo pozitivních?


4.       Dokáží podpořit

Zní to jako samozřejmost, ale lidí, kteří jsou vždy připraveni podpořit přítele, je skutečně málo. Právě proto se ti, kteří dokážou projevovat péči a jsou pozorní, stávají centrem pozornosti. Pokud chcete být pro někoho důležití, musíte sami dávat najevo starost o druhé – musíte ukázat, že i oni jsou důležití pro vás.

5.       Dokážou sjednotit lidi

Schopnost lidi vést a sjednocovat není vrozená. Jedná se o vedlejší účinek správného postoje vůči ostatním. Teprve když lidé vycítí, že je považujete za své kolegy a partnery, a že k nim a jejich postojům chováte úctu, budou vás následovat.

6.       Rozvíjí své talenty

Jedním z tajemství úspěšných a oblíbených lidí je, že nikdy nestagnují. Rozvíjí své schopnosti, získávají nové dovednosti. Stále jdou kupředu. Být s takovými lidmi je velmi inspirativní, takoví lidé nás motivují k práci a seberealizaci. Trávit s nimi čas je příjemné.

Vývoj osobnosti je nepřetržitý proces, který nikdy nekončí. Učíme se až do smrti. Neztrácejte čas ničím, co vás nebaví, ale pracujte na sobě a zlepšujte se v tom, co máte doopravdy rádi.

7.       Vytvářejí kolem sebe pohodovou atmosféru

Jestliže kolem sebe dokážete vytvořit jedinečné prostředí, v němž se každý cítí pohodlně a příjemně, máte vyhráno. Vás bude každý milovat. Jak takové prostředí ale vytvořit? V první řadě musí lidé kolem vás cítit, že jsou vámi skutečně vítáni.

8.       Pracují na vztazích s ostatními

Udržet si dobrý vztah s ostatními není jen tak. Na každém vztahu je třeba pracovat: na tom romantickém, na přátelském, dokonce i na pracovním.

Musíte s druhými pravidelně komunikovat, zajímat se o ně, zjišťovat, co mají rádi a co ne. Přátelství s sebou nese i jistou odpovědnost za druhé. Musíte tu pro ně být.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek