KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Co muže zajímá při výběru životní partnerky?

Podle předsudků je snem každého muže dívka krásná, sexy a naivní. Když jde ale mužům o vážný vztah, zajímají je docela jiné kvality než luxusní postava.

...

Promluvili jsme si s muži hledajícími vážnou známost a zjišťovali, co od partnerky vlastně očekávají.

Jaká by měla být jejich budoucí manželka? Odpovědi mužů nás překvapily.

1.       Inteligentní

Ano, právě tohle slovo použili muži nejčastěji. Zdá se, že inteligence je skutečně jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou u své budoucí manželky muži hledají. Nikdo se přece nechce stydět za hloupost svého partnera!

Muži, kteří tvrdí, že inteligence je pro dívku něco zcela nadbytečného, prostě jen lžou. Takovým mužům jde o něco úplně jiného, než je vážný vztah.


2.       Se smyslem pro humor

Schopnost ocenit vtip a umět sama zažertovat – to je ukazatel celistvé a zdravé osobnosti. Každý se rád zasměje. A každý je rád, když se mu podaří druhého rozesmát.

3.       Věrná

Na třetím místě se umístila věrnost. Můžete tvrdit, jak chcete, že monogamie není pro lidský druh přirozená, ale když na to přijde, nikdo si nepřeje být podváděn a klamán. Muži se snaží najít takovou dívku, která s ním zůstane po zbytek jeho života. Zradu můžeme odpustit, ale rány způsobené někým, koho jsme milovali, se nikdy zcela nezahojí.


4.       Sebevědomá

Věřit si – to je často mnohem podstatnější, než skutečný vzhled. A co to vůbec skutečný vzhled je? Vždyť krása je tak relativní a každý ji hodnotí jinak!

Když se žena cítí krásná a přitažlivá, působí tak i na své okolí.


5.       Laskavá

Nebudeme tu opakovat klišé o vnitřní kráse. Ale zamyslete se a řekněte upřímně: Jak by se někomu mohl líbit člověk, který přeje ostatním jen to špatné nebo dokonce ostatním ubližuje? Ten, kdo dělá dobré a nezištné skutky, bude vždy oblíbenější a milovanější.


6.       Empatická

Schopnost empatie činí ženu velmi emocionální, schopnou vcítit se do druhého, pochopit ho a pomoci mu, když to potřebuje.


7.       Umí naslouchat

Vyjádřit své pocity je pro mnoho mužů obtížné. Byli totiž vychováváni v tom, že „muži nepláčou“. Vždy se snažili být silní a nedat najevo své slabosti. Chce to hodně odvahy přijít za ženou a mluvit s ní otevřeně o svých citech. Pokud to muž udělá, ocení, když ho žena skutečně vyslechne a poradí mu.


8.       Nezávislá

Jistě, muži chtějí chránit a pečovat o své milované. Ale závislost, to je neschopnost vyřešit i ty nejjednodušší problémy samostatně. Muži chtějí mít vedle sebe dospělou a nezávislou ženu, ne malé dítě, které nevydrží bez jejich pozornosti ani minutu.


9.       Jednoduchá

Tady nemáme na mysli intelektuální prostotu a naivitu, ale jednoduchost spíše ve významu „transparentnosti“. Přesněji řečeno, muži chtějí takovou ženu, která si na nic nehraje. Královny dramatu dokážou sice upoutat pozornost každého, ale jak dlouho asi dokážou dělat divadélko a předstírat, že jsou něco, co nejsou? Celý život nejspíš ne. Lepší je proto být vždy sama sebou.


10.   Schopná mluvit na rovinu

Nikdo neumí číst myšlenky. Pokud žena po něčem touží, nebo je s něčím nespokojená, ať to řekne! Jen tak je možné předejít vážným konfliktům a dlouhotrvající nespokojenosti.

Upřímnost a přímé jednání dovedou muži ocenit.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek