KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Co nám o našich vztazích poví jazyk těla?

Možná spolu teprve začínáte a rádi byste věděli, kam váš vztah spěje. Možná jste spolu už léta, ale z nějakého důvodu se z vašeho vztahu vytratily dotyky. Porozumějte jazyku těla a odhalte i to, co vám slova neodhalí.

...

Vše je v nejlepším pořádku – máte rádi jeden druhého

Pokud se na vás podívá a pohledem uhne až o zlomek vteřiny později, než je obvyklé, je to jasné – líbíte se mu/jí!


Pokud k vám při konverzaci obrací tělo, je to jasná známka zájmu. Pokud sedíte, dívejte se, zda k vám směřují jeho nohy nebo kolena.


Pokud cítíme k druhé osobě sympatie, automaticky se jí snažíme být co nejblíže. Snaží se také zaujmout co nejlichotivější pozici.


Muži se při hovoru s ženou, která se jim líbí, snaží vypadat větší a odvážnější. Opírají se o zeď rukou anebo si opírají ruce v boky.


Pokud zjistíte, že se čas od času vaše ruce dotknou (ačkoli to není úmysl ani jednoho z vás), je to dobré znamení.


Stává se, že když člověk řekne vtip anebo vypráví historku, podívá se nejprve na toho, kdo se mu líbí, a sleduje jeho reakci. Je to jeden z nejjasnějších důkazů sympatií. Konec konců, koho si myslíte, že se ve skutečnosti snažil zaujmout a pobavit?


Muži se na rozdíl od žen usmívají jen zřídka. Neustálý úsměv jim z tváře mizí ve věku asi 5 až 6 let. Pokud zaznamenáte, že vedle vás muž neustále září úsměvem, pak to může znamenat jediné – je s vámi opravdu šťastný.


Jestliže si všimnete, že druhý používá gesta, výrazy anebo slova podobná vaším, s největší pravděpodobností se mu líbíte a napodobuje vás zcela podvědomě.


Něco není v pořádku. Měli byste si promluvit

Když s partnerem mluvíte, odvrací se od vás a zdá se, že ho nezajímá, co říkáte. Nedívá se na vás, vašemu pohledu se vyhýbá. To vše naznačuje antipatie anebo problémy ve vztahu.


Jestliže se polibky staly rychlými a formálními, spíte k sobě zády a partner se k vám začal z ničeho nic chovat stydlivě anebo chladně, měli byste si začít dělat starosti. Tohle je třeba řešit!


Reaguje na vaše žerty a vtípky napjatým úsměvem anebo dokonce znuděným či pohrdavým výrazem? Bohužel je to znamení toho, že o vás nemá příliš velký zájem. Neplýtvejte svou energií na takového člověka. Pokud se tak partner dříve nechoval, je možné, že se na vás kvůli něčemu zlobí. Zkuste si o tom promluvit.


Ruce zkřížené na hrudi, noha přes nohu, ruce v kapsách – to vše jsou známky toho, že si od vás druhý snaží udržet odstup. Špatné znamení je také to, když s vámi mluví monotónním tónem a se znuděným výrazem.


Pokud partner nedodržuje základní pravidla etikety, znamená to, že mu jste lhostejní a nestojíte mu za námahu.  Pokud vám muž neotevírá dveře anebo chodí příliš rychle a nezajímá ho, že nestíháte, anebo pokud si žena při konverzaci s vámi hraje s telefonem, raději do tohoto vztahu už svůj čas neinvestujte. Jinde vás ocení víc!


Milující lidé mají tendenci se o své partnery starat. Pokud místo toho, aby vám upravil neposlušný pramínek vlasů nebo smetl z ramene smítko, používá pouze poznámky jako „jsi rozcuchaná, vypadáš hrozně!“, měli byste se nad vztahem zamyslet.


Je třeba připomenout, že jde pouze o signály toho, že je ve vašem vztahu něco v nerovnováze. Neznamená to, že je váš vztah odsouzen k zániku. Někdy stačí jen trocha snahy, aby se vše znovu obrátilo k lepšímu!

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek