KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Další instagramová bloggerka ukázala, proč by lidé fotkám na sociálních sítích neměli věřit

Pokud danou osobu nevidíte na vlastní oči, nevěřte jakkoliv dokonalým fotografiím toho, jak vypadá. Pod takovou radu by se určitě podepsala instagramová celebrita Chessie Kingová (24) z Londýna, která se rozhodla přidat k několika málo dalším „rebelkám“ a veřejnosti ukázat, jak jednoduché je upoutat pozornost masy fanoušků a předložit jim fotografie idealizující vaši postavu a skrývající jakékoliv možné nedostatky.

...

Snímky pořízené jen několik sekund po sobě mají ukázat, jaká pravda se skrývá za jejich domnělou „dokonalostí“.

Kingová na svém Instagramu zveřejnila sérii vedle sebe umístěných dvojic snímků, aby ukázala, jak rozdílně může její tělo vypadat na snímcích, které se liší pouze úhlem pohledu, světlem či postojem.

Lifestylová bloggerka prohlásila, že chce být vůči svým fanouškům „upřímná“ a ukázat jim, že její na první pohled dokonalé partie ve skutečnosti vůbec dokonalé nejsou.

Proto u některých fotografií rovněž vysvětlila, jakým způsobem je upravila, aby udělala své nohy štíhlejší, měla zatažené břicho a docílila toho, že její poprsí či pozadí vypadá větší. Tyto „dokonalé“ snímky pak umístila vedle neupravených verzí, aby byl kontrast a možnosti, jak na sociálních sítích o svém vzhledu lhát, patrné.


Stejné místo, stejné plavky, rozdíl 10 sekund, žádné úpravy. Levou fotografii již bloggerka před časem na Instagramu zveřejnila. Nyní ukázala, že si pro nasbírání lajků a upoutání pozornosti jen vybrala tu nejideálnější, zatímco ostatní hodila do koše. Rozdíl v dojmech, které jednotlivé snímky o jejím těle vyvolávají, je přitom markantní.

V další sérii snímků Kingová dokazuje, jak pouhý postoj dokáže dramaticky změnit dojem, jakým její tělo působí. Stejně klíčovou roli hraje i typ bikin, které má zrovna na sobě.

Chessie řela pro FEMAIL: „Ukazuji fanouškům i své ne příliš perfektní snímky. Chci, aby lidé věděli, že v tom nejsou sami. Instagram je dnes bez pochyby jedním z největších důvodů, proč se všechny dívky snaží v bikinách vypadat perfektně.“


Chessie rovněž ukázala, jak snadné může být digitálně upravit vaše tělo. Na pravé fotografii si trochu zúžila nohy, zatáhla břicho a zvýraznila pozadí a poprsí.

Popsala také, jak v minulosti sama řešila problémy ohledně sebevědomí a svého těla, když se porovnávala s jinými ženami, které na internetu zveřejňovaly svá těla, jejichž křivky pro ni byly reálně nedosažitelné.

„Vše, co jsem na Instagramu viděla, byla jen dokonalost. Trvalo mi dlouho, než jsem začala nosit bikiny, aniž bych přes sebe zároveň ihned chtěla omotat ručník, když se na mě kdokoliv podíval.“


Mýtus o fotografiích dokonalých nohou u bazénu je podle Chessie rovněž pouze o tom, z jakého úhlu je fotíte (i zde může v případě nouze pomoci drobná digitální úprava, aby vám fanynky měly co závidět).

Bloggerka doufá, že zveřejňováním dokonalých snímků vedle těch nedokonalých, ukazujících skutečnost, pomůže ostatním ženám pochopit, že by se neměly s instagramovými kráskami porovnávat a mít svá těla rády.


Chessie rovněž sledujícím ukázala, že její stehna i zadek mají zcela normální proporce a k nějaké dokonalosti mají velmi daleko.

Byť se na první pohled může zdát, že hraní si na dokonalost a zatajování nehezkých partií je při fotografování zcela normální a přirozené, řada bloggerek dnes tento trend žene do extrému a své fotky zásadním způsobem upravuje.

Cílem je vypadat lépe nejen ve vlastních očích, ale zejména vyvolat údiv, obdiv a uznání u nic netušících fanynek. Problémem je, že příliš dokonalá a téměř nereálná těla mohou negativně ovlivňovat to, jakým způsobem tyto fanynky posléze vnímají své vlastní tělo.

I na první pohled nevinné fotografie bloggerek v bikinách mohou u fanynek vyvolávat nespokojenost s vlastním tělem, poruchy příjmu potravy, držení nezdravých diet či přepínání organismu při nezdravě intenzivním cvičení.

Proto se dnes začínají objevovat bloggerky, které realitu odhalují, aby předcházely možným tragickým osudům zejména u svých mladých fanynek.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek