KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jak motivovat a stimulovat zaměstnance k lepším výkonům?

Byli byste ochotní dělat některou z prací ve vaší firmě den co den, beze změny pořád dokola? Zní to hrozně? Představte si, jak se musí cítit vaší zaměstnanci. Jak jim jejich úděl ulehčit? Zaměřte se na motivaci a stimulaci zaměstnanců.

...

I výkon toho nejlepšího zaměstnance může čase klesnout. Vašim úkolem je vytvořit pro zaměstnance dostatečně motivující a stimulující prostředí. Nevíte si rady? Inspirujte se následujícími tipy.


1) Požádejte zaměstnance, aby navrhli, jak zlepšit jejich práci

Vyslechněte je a poté se snažte jejich rady uvést do praxe. Lidé, kteří svou práci vykonávají dnes a denně budou mít ty nejlepší návrhy na zlepšení. Za inovaci jim nabídněte odměnu.


2) Vyhraďte zaměstnancům místo, kde mohou vypnout

Vytvořte vašim zaměstnancům prostor, kam se budou moci odklidit pokaždé, když budou frustrovaní nebo naštvaní. Pokud vaši zaměstnanci pracují mimo pracoviště, nabídněte jim jinou alternativu, kam se budou moci jít odreagovat. Řešením může být třeba příspěvek na sportovní nebo relaxační aktivity.


3) Povolte rotaci pracovních míst v rámci útvaru

V rámci motivace a stimulace zaveďte do vaší firmy rotaci pracovních míst. Díky rotaci zabráníte nudě a stereotypu. Navíc budou vaši zaměstnanci díky nově nabitým znalostem flexibilnější. Rotace pracovních míst zkrátka vyžene nudu ze všedních pracovních dnů.


4) Přistihněte zaměstnance, když něco dělají dobře

Podle Kena Blancharda, specialisty na motivaci a stimulaci zaměstnanců, je to jedna z nejlepších technik. Nešetřete tedy chválou a nezapomeňte své zaměstnance pochválit i před ostatními.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek