KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jak poznat, že je to láska? 16 zamilovaných popsalo své pocity

Věříme v sílu lásky, její moc a krása nás nepřestává udivovat. Zeptali jsme se proto několika uživatelů internetu, jak poznali, že jde o lásku. Ukázalo se, že život je mnohdy zajímavější než melodrama.

...

Zde jsou jejich výpovědi:

1)

Že jde o lásku, mi došlo ve chvíli, kdy jsem si přestal klást otázku: „Budu s ní schopen žít?“ a místo toho jsem se zeptal: „Dokážu žít bez ní?“. V tu chvíli mi došlo, jak moc ji miluji.

2)

Chlap, s kterým jsem pracoval, mi vyprávěl historku: Jednou šel s dívkou do restaurace, ona si objednala opravdu velký hamburger a s velkou chutí ho snědla, zapila pivem, a pak požádala ještě o jeden. To ho okamžitě dostalo a brzy ji požádal o ruku.

3)

Když jsem začal chodit se svou první přítelkyní, zeptal jsem se táty, jak poznám, jestli to je láska. Odpověděl mi toto: „Co je to láska, pochopíš, až si bez té druhé osoby nebudeš umět představit život. Až ti představa, že s tou jednou osobou strávíš zbytek života, bude znít lákavě, ne děsivě.“

4)       

Když se mu podíváš do očí a přitom si říkáš: „Ano, jsem s ním a chci s ním být stále, strávit s ním každou volnou chvilku…“

5)       

Byla to první holka, po které se mi opravdu stýskalo, když jsme nebyli spolu. Došlo mi, že s ní chci být neustále. Po roce jsem zjistil, že se na tom nic nezměnilo, nevytratilo se to – tak jsem se jí zeptal, zda by se chtěla stát mou ženou.

6)       

Babička s dědou spolu žili asi 40 let. Posledních 10 let, co byl děda naživu, jsem sledovala, jak si povídali o všem možném až do ranních hodin. Sdíleli spolu vzpomínky a myšlenky a drželi se za ruce. Děda jí nosil čokolády a květiny a ona mu každý, každičký den opakovala, jak moc ho miluje. Láska se ukrývá v drobnostech. A já doufám, že jednoho dne zažiju něco podobného.

7)       

S mužem jsme se seznámili před pěti lety na seznamce. Dopisovali jsme si, ale byla jsem rozpačitá z toho, že mě stále nepozval ven. Tak uplynul měsíc a on mi konečně přiznal, že už od tří let nemluví. Když byl v tom věku, procházel se s tátou po parku, někdo je přepadl a otce postřelil. Pak už si pamatuje jen to, jak naposledy zakřičel, když se pokoušel dostat zpod těla svého táty. Od té doby nepromluvil. Matka ho vzala k logopedovi, k psychologovi, ale nikdo mu neuměl pomoci.

Když mi tohle prozradil, rozhodla jsem se, že ho chci vidět a vytáhla jsem ho na procházku. Když jsem ho uviděla, zjistila jsem, že je ještě hezčí než na fotografii. Kromě toho je hodně sečtělý, čte, píše články a knihy. Našla jsem mu skvělého doktora a on k němu začal docházet.

Před třemi lety, na naše druhé výročí, za mnou přišel s dortem, sladkostmi a lístky do kina. A pak se to stalo a on řekl: „Miluju tě.“  Byla to ta nejkrásnější věc, jaká se mi kdy stala.

8)       

Jsem ženatý už deset let. S manželkou víme, jaké věci skutečně dokazují naši lásku. Je to schopnost druhému odpouštět. Respektovat jeho rozhodnutí. Dělat kompromisy. Umět uznat svou chybu. Dělat věci pro druhého, ačkoli z toho nejste nadšeni – a to s úsměvem na tváři. Respektovat, že jsou věci, kterých druhý není schopen. Které nedokáže odpustit, respektovat. Věci, v nichž nemůže udělat kompromis.

9)       

Jednou jsem šel s přítelkyní oslavit do kavárny její narozeniny. Nelíbilo se mi to tam, ale ona byla nadšená. Nechutnalo mi jídlo ani pití – ale ona jedla a pila s chutí. Nelíbila se mi atmosféra toho místa – ale ona obdivovala každý detail. Ale byl jsem po celý večer opravdu šťastný – protože byla šťastná ona. Jí bylo dobře a já měl radost za ni. Moc ji miluji a jsem šťastnější tím víc, čím je šťastnější ona.

10)   

Láska – to není chemie, to není fyzika. Láska – to je radost z toho, že děláte něco pro druhého člověka.

11)   

Že svou přítelkyni miluji, jsem jasně věděl den před tím, než jsem sebral odvahu vyznat se jí. Sotva jsem pak vydržel do dalšího rána, kdy mi odpověděla. Bál jsem se, že jsem přišel příliš pozdě…

Přestože lidé říkají, že láska přichází s časem a se zkušenostmi, já už tehdy věděl, že ji miluju. S časem jsem se v tom jen znovu a znovu utvrzoval.

12)   

Manželka mi řekla, že její „ANO“ bylo nejlepším rozhodnutím jejího života. Tehdy to bylo už 8 let od svatby. To bylo to nejhezčí, co jsem kdy slyšel.

13)   

Sousedka nabídla mému tátovi, že ho seznámí s kolegyní z práce. Viděli se jen jednou, večeřeli v kuchyni u mé matky. Při dalším setkání jí sbalil věci, odvezl k sobě domů a představil ji svým rodičům se slovy: „Seznamte se, tohle je má žena!“ Moje máma byla vyděšená z toho, jak věci uspěchal, ale zůstala. Jsou spolu už dvaadvacet let, milují se a každou chvíli se políbí. Táta říkává, že hned v první vteřině věděl, že máma k němu patří.

14)   

Můj muž mi dokáže udělat den krásným jen svou přítomností. Když tu není, jako by se zastavil čas. Nikdo jiný by mě nedokázal zahrnout větší péčí a udělat mě šťastnější.

15)   

Když se plánujete setkat, dostanete od něho SMS anebo vám zavolá, ale vy už necítíte v břiše motýlky; když se už dávno nechováte ideálně, když na něm vidíte chyby a on uviděl ty vaše; když jste společně překonali mnoho problémů; když sex už není tak úžasný jako dřív… A přes to všechno je on tou nejdůležitější osobou ve vašem životě. Děláte jeden pro druhého milé drobnosti, abyste druhého rozveselili. Romantiku vystřídal komfort, stabilita a důvěra. Jsem šťastná! Děkuji ti, má lásko.

16)   

Že ho miluju, jsem si uvědomila, když jsem se jednou probudila a on mi funěl za krk. A mně to vůbec nevadilo…

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek