KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jak poznat, že žijete s psychopatem

Je zcela přirozené, že po krachnutí vztahu začneme vztah zpětně analyzovat a hledat příčinu toho, proč to nevyšlo. Pouhá náhoda? Nedorozumění? Byla to naše vina nebo toho druhého? Pozor na sebeobviňování. Třeba byl váš partner emocionální psychopat a s takovým vztah klapnout nemůže. Zde je 5 charakteristických příkladů chování psychopatů.

...

1.       Ze všech problémů ve vztahu vždy viní vás

Příklad: Při žehlení propálí košili, ale vynadá vám.

„Proč jsi mě rozptylovala? Koukej, co jsem kvůli tobě udělal!“


Spousta žen má sklony vysvětlovat si takovéto partnerovo chování tím, že jednoduše jen nechápe, nerozumí, neví. Pravda je ale přesně opačná. Muži nejsou hloupí, moc dobře ví, že šlo o jeho chybu, jenže jeho povaha mu nedovolí svou chybu uznat. Proto se snaží okamžitě po incidentu vytvořit představu, že za vše můžete vy, bez ohledu na to, o co šlo. A to i tehdy, když jste mu chybu nevytkla ani slůvkem a naopak se ho snažila podpořit a uklidnit.

2.       Lže vám jen proto, abyste se cítila nesebevědomě

Příklad: Ačkoli jste štíhlá jako proutek, popichuje vás poznámkami o hubnutí.

„Potřebovala bys zhubnout, nemyslíš?“


Když mluvíme o lži, nemyslíme tím lhaní o nějakých zásadních skutečnostech globálního rozsahu. Jsou to docela prosté malé nepravdy, které ale vypovídají o tom, že ho vůbec nezajímá, jak se cítíte.

3.       Obviňuje vás z toho, že nedosáhl svých snů

Příklad: Doma s ničím nepomůže, zatímco vy musíte dělat všechno. I tak vám ale neustále naznačuje, že ho vztah s vámi brzdí v rozletu.

„Ty nevíš, jaké to je, být tak utahaný z práce, jen abych vás uživil! Kvůli vám nedosáhnu svých cílů…“

Za všechna svá profesní selhání viní vás a rodinu, nikdy sebe. Jak už jsme říkali výše, je mu lhostejné, jak se budete kvůli jeho slovům cítit. To situace se bude opakovat stále znovu a znovu.

4.       Pokouší se vám snížit sebevědomí

Příklad: Vždycky je všechno špatně a samozřejmě vaše vina. Uvaříte, ale místo ocenění vaší péče nad jídlem jen ohrne nos.

„To už jsou zase k večeři lasagne? Kam jsi dala moje tenisky?“

Pro muže, jako je on, jste na stejné úrovni jako zaprášený dálkový ovladač od TV. Našel si k sobě ideální partnerku, která k němu chová silné city. Vztah tak využívá pouze k uspokojování svých potřeb. O vzájemné lásce tu hovořit samozřejmě nelze.

5.       Zakazuje vám stýkat se a komunikovat s přáteli

Příklad: Telefonujete s kamarádkou a on už je nervózní a přeje si, abyste zavěsila.

„Dělej, už to ukonči!“


V extrémních případech vás takový člověk úplně odřízne od všech přátel a známých. Účelem je vzbudit ve vás dojem, že svého partnera potřebujete, bez něho ve světě nepřežijete, vždyť byste byla jinak úplně sama.

Čím více času ve vztahu s takovým člověkem strávíte, tím obtížnější je sehnat pomoc u někoho ze svých přátel.


Pokud pozorujete na svém partnerovi nějaký z vyjmenovaných znaků, mějte se na pozoru. Podobný člověk vás totiž může připravit o to nejcennější, co máte. Váš život.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek