KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jak se oblékají ženy v různých koutech světa?

Svět je plný stereotypů a nevyhýbá se ani světu módy. Máme tendenci představovat si všechny francouzské ženy s barety na hlavách a bagetami pod paží a východní ženy zase zahalené v černých hávech od hlavy k patě. Domníváme se, že Italky se neobejdou ani den bez nakupování módních hadříků. Jaká je ale skutečnost? 

...

Japonsko


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Ano, některé japonské ženy milují krátké sukničky a boty na vysokých platformách, stejně jako ženy kdekoli jinde. Většina Japonek ale preferuje eleganci a okouzlující detaily, které dotvářejí jejich jedinečný styl. Rády nosí hezké ponožky, rovné šaty a krásné doplňky.

Francie


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Pařížský šarm – jednoduchý, výstižný, stylový. Základní doplňky, žádná extravagance. Kapka nedbalosti. Taková je skutečná Pařížanka!

Itálie


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Ne všichni Italové se odívají do barevných šatů a zdobí se masivními šperky. To lze vidět pouze při módních přehlídkách nebo u velmi bohatých žen. Obecně platí, že obyvatelky Itálie se oblékají podle svého věku: mladé dívky se rády nosí v neformálních oděvech, ale s věkem stále více a více upřednostňují elegantní formální styl. Italka ani v důchodovém věku nepřestává dbát o svůj šatník a stále ho aktualizuje.

Rusko


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Ruské ženy jsou známé po celém světě svou krásou. Ale zaprvé, vezměte v úvahu etnickou rozmanitost země. A zadruhé, Rusky o sebe velmi dbají a nikdy nevyjdou z domu, dokud se sebou nejsou dokonale spokojené. Často můžeme na ulicích vidět vysoké podpatky a ženské elegantní šaty, a to i v chladném počasí. V poslední době se obyvatelky větších měst uchylují spíše ke komfortu a upřednostňují pohodlí před stylem, ale i na ten stále dbají.

Anglie


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Myslíte si, že britské ženy chodí každý den v přísných strohých úborech a klasických kabátech nebo trenčkotech? Ani náhodou! Angličanky umí experimentovat, kombinovat a být extravagantní. Jsou vždy o krok napřed, co se týče světové módy. Nestarají se o trendy, ony trendy zavádějí. To, co začínají nosit, se často brzy rozšíří do dalších zemí světa.

Čína


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Móda se v Číně rychle mění. Číňanky milují nakupování a v současné době vytváří svůj vlastní styl. Milují oblečení s logy, světlé barvy, šperky, nebojí se experimentovat a zkoušet neobvyklé kombinace.

Írán


Nalevo: Očekávání

Napravo: Realita

Írán patří společně s Tureckem mezi země, které dávají ženám při výběru oblečení poměrně velkou volnost. Na veřejnosti sice stále nosí šátky, ale zvláště ve velkých městech jdou ženy s módou. Podle zákona musí sice šátky zahalovat vlasy, jenže íránské ženy využívají faktu, že nikde není psáno, kolik vlasů mají zahalovat. Doma nenosí šátky vůbec.

Navštívili jste nějakou další zemi? Překvapil vás módní vkus tamních žen? Podělte se o své zážitky!

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek