KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jaká je budoucnost vašeho vztahu? Vypoví o tom způsob, jakým se držíte za ruce

Držet se za ruce s milovanou osobou je snad ta nejpřirozenější věc ve vztahu vůbec. Není divu, že i na tento projev emocí si psychologové posvítili. Zjistili, že způsob, jakým se držíme za ruce, může o našem vztahu hodně vypovědět.

...

Mírné propletení prstů

Takový způsob držení se za ruce naznačuje, že váš vztah je stabilní a vzájemně si s partnerem důvěřujete. Jste ve vztahu spokojení, ale zároveň si udržujete osobní prostor. Vzájemně respektujete své pocity a svou individualitu.


Palec v dlani

Poměrně běžný způsob držení se za ruce, který snadno odhalí, kdo je ve vašem vztahu dominantní. Ten, jehož prsty směřují dolu, zaujímá vůdčí postavení ve vztahu, zatímco ten, jehož palec je v dlani druhého, se nechává vést.

Mnoho mužů takto drží za ruku svou dívku, když cítí potřebu chránit ji.


Propletené prsty

Pokud se za ruce držíte právě tímto způsobem, táhne vás k sobě víc než pouhá fyzická přitažlivost. Snažíte se být k sobě vždy upřímní, neskrýváte před sebou své slabiny a nedostatky. Jeden o druhého pečujete. Váš vztah je založen na důvěře.


Zachyceni za jeden prst

Nacházíte se právě ve stavu flirtování a hravosti. Vzájemně se poznáváte, máte romantickou náladu, s ničím si neděláte starosti a nehádáte se. Pravděpodobně spolu nechodíte příliš dlouho. Jste zamilovaní, ale hluboké citové pouto se mezi vámi ještě neutvořilo.


Náhodné dotyky

Kráčíte vedle sebe, za ruce se nedržíte, ale čas od času se vaše dlaně náhodou dotknou. Jeden z vás tak dává druhému neverbální signál sympatie. Náklonnost však bývá spíše jednostranná. Takové vztahy většinou zůstávají na úrovni přátelství a tuto hranici nepřekračují.


Držení za prsty

Ten, kdo druhého drží za prsty, vyjadřuje svou oddanost a ochotu druhého bránit. Ten, který je za prsty držen, vyjadřuje svou hlubokou důvěru. Páry, které se drží za ruce tímto způsobem, jsou zdravé, vyrovnané a většinou i dlouhodobé.


Držení za zápěstí

Z pohledu třetí osoby může takový způsob držení se za ruce vypadat poněkud agresivně. Ve skutečnosti takové gesto vypovídá o silném charakteru a sebevědomí.


Držení kolem pasu

Váš vztah je zřejmě intimní a erotický. Našli jste kompromis mezi objímáním a procházkou. Pokud není gesto vzájemné, může jít o projev majetnictví jednoho z partnerů.


Jeden zavěšen do druhého

Když dívka přijímá partnerovo rámě, vyjadřuje tak svou touhu po tom, aby o ni partner pečoval a byl jí oporou. Pokud často chodíte zavěšeni jeden do druhého, je váš vztah silný a stabilní. Ne vždy se ale toto gesto vyskytuje pouze u partnerů – může naznačovat i platonickou lásku jednoho z vás dvou.


FOTO: depositphotos

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek