KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jaká je největší motivace každého správného muže?

Co je tím nejsilnějším motorem každého opravdového muže? Co mu dokáže dodat tu největší motivaci na světě, s kterou se nemůže měřit touha po rychlém automobilu, hromadě peněz ani krásném velkém domě? Ne, není to ani hromada knih o osobním rozvoji, ani seminář o motivaci a dokonce ani osobní motivační kouč.

...

Muži stačí, když do jeho života vpluje žena, která jej zcela okouzlí a svým půvabem jej celý obrátí vzhůru nohama. Taková partnerka dokáže s motivací muže hotové divy, protože v tu chvíli již mužovo úsilí neřídí žádné chytré poučky, klišé ani moudra.

Řídí jej prastaré evoluční pudy a ať už chce nebo ne, začne mít tendenci svou partnerku chránit a starat se o ni, což se přirozeně odrazí ve všech oblastech jeho života.

S vizí partnerky a rodiny nemůže soupeřit nic

Společné bydlení, vysněný rodinný dům, společné cestování, výletování, překrásné romantické dovolené a založení rodiny – vysněná společná budoucnost je motivací, s kterou se nemůže měřit žádná chytrá příručka ani sebelepší kouč. Něco takového totiž sami stoprocentně chcete.

Opravdový muž nehledá úspěch jenom proto, aby se následně mohl naparovat jako páv a každé ráno si před zrcadlem říkat, že to někam dotáhnul. Chce samozřejmě ukojit svou ješitnost, ale podvědomě hledá nejlepší možné zabezpečení a život pro svou partnerku, protože to je pro něj ještě větší prioritou.

K čemu je vám ostatně úspěch, který nemáte s kým sdílet? I kdybyste si mohli koupit všechno na světě, tak bez partnera, kterému se můžete se vším svěřit a s kterým můžete sdílet intimitu, nikdy nebudete doopravdy šťastní.

Po internetu koluje takový citát, který hlásá, že vždycky je lepší mít aspoň ty peníze, protože když tak aspoň budete brečet v limuzíně a ne na autobusové zastávce (neboli že peníze se rovnají štěstí). S takovým tvrzením nelze souhlasit, protože pláč vyvolaný úzkostí bude stejný vždy a všude a nespraví jej ani zlato, ani diamanty a ani to nejdražší šampaňské.

Citát bych osobně trošku poupravil, protože když vedle sebe budete mít loajálního partnera, o kterého se můžete i v těch nejhorších chvílích vždy opřít, můžete brečet klidně i na oprýskané lavičce někde v parku a bude vám rozhodně lépe než sice v obklopení luxusu, přepychu a milionů, ale zato o samotě.

S přírodou nemá cenu bojovat

Snaha mužů pracovat a materiálně zabezpečit partnerku rovněž velmi dobře zapadá do podvědomí žen, které se zase při výběru svého partnera v první řadě dívají na jeho schopnost zabezpečit rodinu a zejména případné potomstvo.

Ano, práce pro sebe samotného, svou vlastní pohodu a svůj vlastní pocit zadostiučinění může být velmi uspokojivá a naplňující. Ovšem práce pro svou vlastní rodinu a potenciální potomky přináší úplně jiný rozměr uspokojení a samozřejmě ji řídí nesrovnatelně silnější motivace.

Za takto silný pud u mužů nemůže nikdo jiný než příroda. Můžeme si o naší civilizovanosti a vyspělosti nalhávat cokoliv, ale uvnitř nás nakonec stejně vždy ovládají chemické procesy, které řídí zákony přírody, nikoliv zákony demokracie či kapitalismu.

A jelikož hlavním smyslem existence každého z nás je rodina, je také motivace směřovat k tomuto cíli vždy největší a nejsilnější. Muž samozřejmě nepracuje za všech okolností pouze pro rodinu. Chce si přirozeně také užívat života, cestovat, společensky či kulturně žit a budovat domov. Nic z toho ale zároveň nemá chuť dělat o samotě.

Vztah založený čistě na penězích

Z výše napsaného mají možná někteří pocit, že to nabádá k partnerskému životu založeném čistě na penězích a vzájemném prospěchu. Zlatokopky a zlatokopové jsou ostatně dnes v kurzu víc než kdy před tím.

Není to pravda a jak už bylo naznačeno výše, peníze se nerovnají štěstí ani ho vždy garantovaně nepřinášejí. Jistě, vztahy, ve kterých je jeden z partnerů s tím druhým pouze kvůli jeho majetku, mohou fungovat a mohou dokonce trvat dlouhá léta.

Nikdy však nebudou nijak závratně šťastné či klidné právě proto, že jejich středobodem je něco tak povrchního, jako jsou peníze. Dříve či později se jeden z partnerů vydá do postele k někomu jinému, protože jej na tom druhém zajímá jen peněženka, ne to, jak se cítí, co prožívá, nebo jaká jsou jeho přání.

Pokud preferujete takový vztah, pak je pro vás veškerá snaha o osobní rozvoj plýtváním času a energie. Osobní rozvoj totiž vždy bez diskuze vyžaduje stoprocentní upřímnost vůči sobě samému. Patříte-li mezi alibisty a lidi, kteří mají potřebu si něco bez přestání nalhávat, na něco si hrát nebo v sobě něco dusit, nepomůže vám ani tento, ani žádný jiný článek.

Možná vám dodá chuť něco změnit, ale pokud tato chuť nevzejde z vás samotných (jako chuť muže postarat se o svou milovanou ženu a děti), půjde jen o krátkodobé vzplanutí, podobné tomu, které zažívají muži se zlatokopkami a ženy se zlatokopy.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek