KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jste připraveni se k sobě nastěhovat? Chcete-li si být jisti, zodpovězte následujících 10 otázek

Rozhodli jste se, že se přestěhujete ke svému partnerovi? Společné bydlení může vztahy značně prověřit a i když už jste spolu dlouho, ve společné domácnosti vás může mnoho nových věcí překvapit. Odpovězte na následujících 10 otázek a zjistěte, zda děláte správné rozhodnutí:

...

1. Kdo usiluje o koho?

Pokud vy sama usilujete o svého partnera a změny ve vztahu jsou především vaší doménou, vztah by nemusel vydržet. Varuje před tím autorka knihy „Jak randit aneb manuál pro nezadané ženy,“ India Kangová. Ta tvrdí, že muži z biologického hlediska milují výzvy, a pokud tyto výzvy přebírá žena, měla by si společnou domácnost rozmyslet. Mohlo by to totiž skončit ztrátou času.

2. Kdo z vás začal jako první hovořit o společné domácnosti?

Pokud váš partner mění názory a odvádí od tématu společného bydlení pozornost, je to špatné znamení. Pokud vás muž doopravdy chce, má zájem posouvat kupředu i váš vztah a obvykle je tím, kdo společnou domácnost navrhne. Pokud však tyto rozhovory začínáte jen vy a on sám o tom nikdy nemluví, zamyslete se nad tím, zda je pro něj společné bydlení opravdu prioritou.


3. Je váš vztah vážný?

Společné bydlení bývá předpovědí zásnub, svatby i plánování rodiny. Mnoho párů spolu žije, jak se říká „na zkoušku,“ aby si prověřili, zda spolu chtějí kráčet životem bok po boku. Před tím, než se k sobě nastěhujete, se sami sebe zeptejte, zda se spolu doopravdy vidíte i v budoucnu. Je třeba, abyste to oba brali vážně s tím, že vaše cesta může vést k manželství a dětem.

4. Už jste se navzájem seznámili s partnerovými rodiči?

Pokud jste se doposud nesetkali s příbuznými svého partnera, opět byste si měli společnou domácnost ještě rozmyslet. Výmluvou by nemělo být ani to, že rodiče vaši nebo vašeho partnera žijí daleko. V dnešní době se můžete setkat i online a udělat si tak širší obrázek o svém partnerovi a jeho zázemí. Pokud ještě rodiče neznáte, společné bydlení by nemělo být na pořadu dne.


5. Kupuje vám partner romantické dárky?

Zamilovaní muži by neměli zapomínat na vaše narozeniny, Valentýn, nebo další pro vás významné dny a události. Ti, kteří vás doopravdy milují, na něco takového nikdy nezapomenou. Pokud se chystáte sestěhovat, popřemýšlejte nad tím, jaké dárky dostáváte. Jsou romantické, nebo praktické? Dary mohou odhalit, jak o vás váš partner ve skutečnosti smýšlí a jak moc vás zná.

6. Dokážete v případě krize žít sami?

Když se stěhujete k sobě, měli byste přemýšlet také nad tím, co byste dělali v případě rozchodu. Sice to není ta nejromantičtější věc, na kterou se můžete sami sebe zeptat, ale rozhodně je důležitá a praktická. Rozhodně se k sobě nestěhujte proto, že nemáte jinou možnost a vždy myslete na zadní vrátka.

7. Dokážete si udržet svůj vlastní život i ostatní sociální vztahy?

Často si myslíme, že pokud budeme s někým bydlet, náš čas se bude točit hlavně kolem partnera. To bohužel často znamená, že se odcizíte svým přátelům, omezíte koníčky a váš život se smrskne na péči o toho druhého. To však není pro vztah zdravé. Pokud chcete žít spolu, vymezte si jasná pravidla a vždy si najděte čas na sebe i na své kamarády a známé.

8. Co sestěhováním získáte?

Tato otázka si klade za cíl zjistit, jaké klady a zápory společného bydlení vnímáte. Ty byste před každým velkým rozhodnutím měli vždy zvážit a zjistit, co převažuje. Změna pak pro vás může být snadnější a méně překvapivá. Musíte si uvědomit, že randění, kdy se na sebe navzájem snažíte za každou cenu zapůsobit a společné bydlení, kde se ukážou všechna pro i proti, jsou značně odlišné věci, byť se to tak na první pohled nemusí zdát.


9. Jak vidíte svůj život za pět let?

I když často žijeme přítomností, pohled do budoucna nikdy neuškodí. Jak sami sebe vidíte za pět let? Stojí po vašem boku partner, se kterým se chcete sestěhovat? Pokud plánujete cestovat po světě nebo se stát popovou hvězdou, je možné, že vás partner následovat nebude. Pokud je však vaším nedůležitějším plánem společný život a rodina, pak jste s vážným vztahem zřejmě na nejlepší cestě.

10. Dokážete se navzájem respektovat?

Láska může přijít a odejít, ale vzájemný respekt je na celý život. Páry, které jej mezi sebou mají, spolu lépe komunikují a řeší méně konfliktních situací. V takovém případě se můžete na partnera spolehnout a víte, že tomu tak bude i v dlouhodobém horizontu. Pokud to mezi vámi v tomto ohledu už nyní skřípe, společná domácnost není nejlepším řešením.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek