Časté příspěvky poukazují na narcismus

Výzkumníci z Brunelské univerzity v Londýně provedli studii, ve které se zabývali lidmi, kteří veškerý svůj cvičební program pravidelně sdílejí s ostatními na sociálních sítích. Vyšlo najevo, že tito lidé jsou v první řadě značně narcističtí. Jejich primárním cílem je se vychloubat tím, kolik času jsou schopni investovat do svého vzhledu.

Zdá se, že tyto typy příspěvků získávají navíc mnohem více "lajků" než jiné druhy aktivit. „Narcisté aktualizují mnohem častěji své úspěchy, díky kterým si chtějí získat pozornost facebookové komunity,“ uvádí studie.

Reakce od přátel mohou být jen zdvořilostní

Ani vysoký počet pozitivních reakcí nemusí nutně znamenat, že takové vychloubání opravdu každý vidí rád.

Doktorka Tara Marshalová uvádí, že ačkoliv se narcistům jejich chvástání na sociálních sítích vyplácí, protože získávají rychle spousty "lajků" a komentářů, což jim pomáhá uspokojovat jejich ego, je možné, že jejich facebookoví přátelé tím ve skutečnosti vyjadřují podporu jen ze zdvořilosti, zatímco ve skutečnosti mají vůči takovým egoistickým výjevům tajnou averzi.

Pokud patříte mezi ty, kteří svou fitness aktivitu rádi sdílejí, zamyslete se nad tím, jestli vás ostatní opravdu obdivují. Nebo zda na vaše příspěvky reagují jen ze zdvořilosti, zatímco je ve skutečnosti vůbec nezajímá a možná i obtěžuje, že jim každý den sdělujete, kolik jste dnes uběhli, nebo co jste na sobě měli v posilovně.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: The Independtent