KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Máte první rande? Všímejte si těchto 7 věcí

Už na prvním rande toho můžeme o druhém zjistit mnoho. Stačí zapomenout na nervozitu a raději si pozorně všímat těch správných věcí, které každý z nás má/bude dělat. S těmito radami si vždy uděláte ucelený a především správný první dojem.

...

1. Zaměřte se na vrásky

Ne, teď nám opravdu nejde o posuzování věku vašeho společníka. Drobné vrásky v obličeji nám ale pomáhají vyjadřovat emoce. A právě díky nim můžeme odhadnout náladu, charakter a životní přístup druhého člověka.

  • Drobné vrásky u koutku úst vám napoví, že se jedná o člověka, který se rád směje. Půjde tedy o optimistického, zábavného a veselého muže nebo ženu.
  • Podobně i jemné vrásky kolem očí naznačují, že má váš společník smysl pro humor a rád se směje.
  • Svislé vrásky mezi obočím značí stres a napětí. Může jít o člověka, který má v životě mnoho práce a starostí.
  • Vodorovná čára na čele je typická pro vůdčí osobnosti a inteligentní jedince.
  • Hluboké vrásky vedoucí od nosu ke koutkům úst vypovídají o silné frustraci a životním negativismu. Člověk si mohl zažít velké utrpení, mít deprese, anebo má prostě jen pesimistický přístup k životu.

instagram

2. Prohlédněte si vlasy, nehty a zuby

Právě na těchto prvcích nejlépe odhadnete zdraví druhého člověka. Zároveň poznáte, jak zodpovědný váš společník je a jak dbá o svou čistotu a hygienu. Na prvním rande se obyčejně všichni snažíme vypadat co nejlépe. Pokud tedy už teď dorazila vaše hypotetická budoucí polovička se špínou za nehty a mastnými vlasy, bude to později nejspíš jen horší.


waltdisneystudios

3. Dávejte pozor na jeho/její chování k druhým

Druhý člověk na vás bude chtít jistě zapůsobit, a tak se k vám bude chovat příjemně. Bude hlídat své reakce a slova. Jakmile se ale uvolní, přestane se hlídat. Pokud zaznamenáte například hrubé chování vůči servírce nebo domácímu mazlíčku, měli byste si dávat pozor. Takové detaily mohou být opravdu zásadní. Pamatujte si, že jak se zpočátku chová k ostatním, bude se později pravděpodobně chovat i k vám.


foxmovies

4. Zjistěte, jakým způsobem řídí

Za volantem ztrácí mnoho řidičů veškeré zábrany, mluví otevřeně a nemyslí na to, jak na vás zapůsobí. Pokud vás tedy partner poprvé veze autem, všímejte si, jak klidný nebo naopak vzteklý je to řidič. Jak mluví o ostatních řidičích, jak se k nim chová, jak respektuje pravidla dopravy? Agresivní řidič bude nejspíš člověk, který myslí jen na sebe, na svůj prospěch a na své zdraví. Jednoduše řečeno: sobec. A to se časem projeví ve všech oblastech života.


originalfilm universalpictures

5. Podívejte se na jeho Facebook

Nemusíte po něčem vyloženě pátrat, pročítat každý post a prohlížet si každou fotografii. Ale podívat se na profil druhého neuškodí. Rychle zjistíte, jaký druhý člověk je, jak se projevuje, co ho zajímá. Zjistíte, zda jde o člověka společenského a otevřeného, nebo spíš někoho, kdo si váží svého soukromí.


twitter

6. Naslouchejte jeho slovům

Není důležité jen to, co druhý říká, ale i způsob, jakým to říká. Způsob, jakým vyjadřujeme své myšlenky, vypoví mnohé o našem charakteru. Věnujte pozornost hlasitosti, tónu i intonaci. Všímejte si, na co klade důraz, o čem mluví podrobně a o čem naopak jen stručně.

7. Zajímejte se o jeho oblíbené domácí mazlíčky

Naše volby ohledně zvířecího společníka o nás vypovídají hodně. Je asi zřejmé, že jiný typ člověka si vybere drobnou čivavu a jiný bulteriéra. Zeptejte se, proč si vybral zvíře, jaké si vybral.

  • Majitelé velkých psů budou mít nejspíš rádi pohyb a aktivní činnosti. Najdeme mezi nimi sportovce a lidé zajímající se o zdravý životní styl.
  • Majitelé drobných psů jsou často lidé, kteří druhým rádi rozkazují. Pokud ale žijí v bytě, může jít o čistě pragmatické rozhodnutí.
  • Majitelé koček oceňují nezávislost a sílu charakteru, ale i věrnost a opravdové přátelství. Jsou mezi nimi spíše introverti a umělecky nadaní lidé, například malíři a fotografové. Mnoho slavných spisovatelů také chovalo kočky.
  • Majitelé papoušků touží po společnosti a povídání si. Jsou to většinou společenští lidé, nebo lidé, kterým společnost naopak chybí.
  • Majitelé exotických a neobvyklých zvířat jsou často rádi středem pozornosti.

Zajímejte se také o to, jak dlouho svého mazlíka mají, jak se k němu chovají a jak o něho pečují. Zjistíte tak mnoho o jeho zodpovědnosti a povaze. A dokonce i o věrnosti. Pokud totiž zjistíte, že za posledních pár let vystřídal několik mazlíčků, o příliš stálého člověka asi nepůjde.


instagram

Nedělejte závěry kvůli jediné věci

Snažte se vždy svůj názor na druhého potvrdit hned několika fakty. Pokud si uděláme názor jen podle jediné skutečnosti, můžeme se zmýlit. Pokud přijde váš společník na rande pozdě, mohla to být nešťastná výjimka. Jestliže se ale opakovaně projevuje nespolehlivě a neplní sliby, je čas přestat si jeho chování omlouvat náhodami.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek