KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Naučte se těchto 12 frází a bude vás milovat ještě víc

Milovaný člověk si od nás zaslouží slýchat ta nejupřímnější a nejmilejší slova. Často se ale stává, že lidé neumí své myšlenky vyjádřit. Dochází tak ke zbytečným nedorozuměním a hádkám.

...

Psychologové sestavili seznam frází, které bychom měli říkat našim nejbližším. Pokud to uděláte, váš vztah bude pevný jako z oceli!

1.       Chápu tě

Obzvláště ve vypjatých situacích je třeba dávat druhému najevo, že jeho činům, myšlenkám nebo slovům rozumíme. Slůvko „chápu“ vypovídá o naší empatii.

Na všem lze najít něco, s čím můžete souhlasit. A pokud s partnerem vyloženě nesouhlasíte a máte na věc odlišný názor, dejte najevo, že jeho postoj i tak chápete. Uvidíte, že s pomocí tohoto slůvka vyřešíte každý problém mnohem snadněji!


2.       Líbí se mi to!

Všichni toužíme slyšet uznání. Zvláště uznání od člověka, který pro nás hodně znamená. Vždyť každý úspěch je úspěchem hned dvojnásobným, když máme někoho, s kým se o něj můžeme podělit, a kdo nás za něj dokáže ocenit a pochválit.

Někdy stačí dát druhému najevo, že vám chutná nebo že se vám líbí, co udělal, abychom ho učinili šťastným. Proč tohle pro milovaného člověka neudělat?


3.       Co máš v plánu?

Když druhý zažívá obtížné období, řeší vážný problém a stěžuje si vám, obvykle od nás nečeká rady, ale spíše emocionální podporu. Namísto nevyžádaných rad vyjádřete svou účast jednoduchou otázkou: Co máš v plánu?


4.       Jsi tak… (silný, hodný, odvážný…)

Komplimenty jsou ve vztahu cennou měnou. Pochválit druhého, ocenit jeho snahu nebo zalichotit nás nic nestojí, ale druhého povzbudí a posílí.

Bylo prokázáno, že lidský mozek reaguje na pochvalu stejně jako při obdržení peněžní odměny za vykonanou práci.


5.       Možná by sis měl(a) večer oddechnout a jít se pobavit s přáteli?

Nesejde na tom, jak šťastní ve vztahu jsme. Všichni potřebujeme osobní prostor a všichni chceme být občas sami. Dejte partnerovi čas a uvidíte, že si vás bude vážit ještě víc.


6.       Pamatuješ, jak jsme…

Jednoduchá fráze, která pomůže přivolat pozitivní vzpomínky a vyvolat příjemnou nostalgickou atmosféru. Nostalgie pomůže vypořádat se se stresem a úzkostí, nastartuje optimistickou náladu a probouzí v nás inspiraci.


7.       Co je tvá nejšťastnější vzpomínka?

Věnujte alespoň 10 minut denně hovoru s partnerem. Nemluvte o práci, o dětech ani o vztazích. Alespoň 10 minut mluvte o „nedůležitých“ věcech. O svých vzpomínkách, o oblíbených filmech nebo hudbě nebo o svých hobby. Povídejte si třeba večer před usnutím, nebo i kdykoli jindy, když si na sebe najdete chvilku. Tím, že si budete pravidelně povídat, budete svůj vztah rozvíjet a posilovat. Důvěra mezi vámi se bude prohlubovat a s důvěrou jde ruku v ruce i láska.


8.       Promiň

Je normální rozcházet se v názorech, hádat se, křičet na sebe. Ale důležité je umět se omluvit a umět si odpustit. Nikdo nechce žít ve stavu neustálého napjetí a podrážděnosti. Je důležité umět se vrátit do svého života a nenechat hádku, aby společný život negativně ovlivnila.

Pamatujte, že když dojde na výměnu názorů, chyba není na žádné straně. Lidé mají různé názory, s tím se musíte smířit.


9.       Děkuji

Psychologové říkají, že vděk je jednou z nejpozitivnějších emocí. Když člověk cítí, že si jeho jednání vážíte, motivuje ho to k ještě většímu nasazení.

Člověk, jehož snahy si ceníte, je odhodlán udělat pro vás téměř cokoli.

Jednoduše řečeno, projevit vděčnost je pozitivní pro obě strany. Vděk vytváří příjemnou atmosféru a prohlubuje vzájemné city.


10.   To zvládneš

Divili byste se, jak moc může člověku pomoci, když v něho někdo věří. Pokud víte, že partnera čeká obtížná životní zkouška a bojí se selhání, neváhejte povzbudit ho. Dejte najevo, že věříte v jeho úspěch a šance, že skutečně uspěje, se okamžitě několikanásobně zvýší.


11.   Miluju tě

Každý pár je trochu jiný. Proto psychologové radí, aby se každý z nás zeptal partnera přímo: Co můžu dělat pro to, aby ses cítil dobře? Jak ti můžu dát najevo lásku?

Slůvky „miluji tě!“ každopádně ještě nikdy nikdo nic nezkazil.


12.   Jsem s tebou šťastný/á

Jestliže je vaše láska opravdová, pak toužíte po tom, aby byl váš partner šťastný. A on si přeje totéž.

Štěstí nepochází zvenčí, žije uvnitř našich srdcí. Štěstí nepochází z toho, co partner dělá nebo co nám dává, ale z toho, jak tyto činy a věci vnímáme a co pro nás znamenají.

Abyste byli šťastní, musíte myslet jeden na druhého, zohledňovat zájmy a potřeby jak své, tak i druhého.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek