KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

O ženách, které milují příliš

Jistě znáte přísloví, které říká, že všeho moc škodí. To platí také v případě nejkrásnější emoce u lidí, a to v lásce. Dnešní zamyšlení věnuji problematice žen, které milují příliš. A věřte, že takových žen je poměrně dost.

...

Hrůza z osamění

Ženy, které příliš milují, prakticky neustále bojují se strachem z osamění. Ve skutečnosti tolik partnera nemilují, čili problémem není zamilovanost, ale strach. Strach z toho, že zůstanou samy. Že přijdou o partnera, o jeho lásku. Je to určitá závislost na partnerovi a je stejně nebezpečná, jako závislost na drogách. Tyto ženy jsou schopny udělat prakticky cokoli, jen aby si lásku udržely. Možná vás napadne, proč se tak chovají, kde je příčina?

Návrat do dětství

Odborníci na lidskou duši se shodují v tom, že ženy, které milují příliš, neměly zrovna šťastné dětství. V něm bylo zaseto semínko jejich dnešního problému. Ženy, které byly v dětství málo milovány a lásky a náklonnosti se musely dožadovat a škemrat o ni, se v dospělosti snaží své neuspokojené potřeby naplnit v partnerských vztazích. 

Navíc stále trpí nejistotou, jestli si vůbec lásku zaslouží. Chovají se ve vztahu tak, že doslova partnerovi plní vše, co mu na očích vidí. Ne jednoho muže prakticky tímto způsobem znechutí a výsledek je ten, že vztah ztroskotá.

Role zachránkyně a spasitelky

Ženy, které milují příliš, se svým ochranitelským přístupem staví do role zachránkyně a spasitelky. Jaké si tedy vybírají partnery? Většinou jde o muže s výraznými nedostatky. Žena udělá vše, aby mu pomohla, má představu, že jej dokáže změnit a počítá s tím, že ji partner za odměnu zahrne láskou. 

Taková žena si doslova lebedí v roli pečovatelky a je přesvědčená, že pečování o partnera je ta pravá láska. V případě, že se o ženu uchází muž, který její mateřskou péči nepotřebuje, ale naopak jí nabízí pomoc, není pro příliš milující ženu nijak zajímavý a ona k němu většinou nic necítí.

Příliš milující žena postrádá své „já“

Tyto ženy, které milují příliš, mají problém se svým vlastním „já“. Svůj život se snaží naplnit skrze druhé lidi. Nejsou samy sebou. Postrádají své názory, zájmy, koníčky a přátele.

Závislost na partnerovi je závislost jako každá jiná

Je třeba si uvědomit, že závislost na partnerovi je velký problém. Jde o závislost stejnou jako například na drogách. Ženy, které jsou závislé na partnerovi, velmi trpí. Trpí prázdnotou a snaží se prázdnotu nějakým způsobem zaplnit

Není výjimkou, že sáhnou k alkoholu, přílišnému nakupování či ke drogám. K jedné závislosti se pak přidává závislost druhá. Léčba takových stavů je velmi náročná, protože se žena léčí z více závislostí najednou.

Zdravá míra přizpůsobivosti je součástí vztahu

V rovnocenném partnerském vztahu je zdravá míra přizpůsobivosti něčím naprosto normálním. Ve vztahu příliš milující ženy je situace jiná. Vždy, když se seznámí s dalším partnerem, snaží se mu přizpůsobit a dělá vše proto, aby si ho udržela, a to doslova. Taková žena vlastně opakovaně mění svou osobnost. Může nás v této souvislosti napadnout otázka, kým vlastně tato žena je? Rozhodně ne sama sebou.

Jak z bludného kruhu ven?

Nutná je změna. Pochopitelně ne partnera, ale příliš milující ženy. Změna spočívá v tom, že si žena uvědomí, že jediný, kdo je pro ni důležitý, je ona sama. Patrně nebude mít dostatek síly ani energie, aby změnu provedla sama. 

Čili důležitým krokem je, aby závislá žena požádala o pomoc odborníka. Ten jí pomůže najít cestu, jak z bludného kruhu ven. Společně budou pracovat na tom, co dělá ve svém životě špatně. Hlavně jí odborník pomůže naleznout samu sebe. V případě ženy, která miluje příliš, je to ten nejdůležitější úkol.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
To je blbost, správný chlap je rád, když o něj ženská pečuje.
Správny chlap. . .hmm No blbosť to podla mňa nie je vôbec. . . . Chlap nepotrebuje maminku. . . potrebuje sebavedomú ženu.
Dobrá tedy a kde najdu takového odborníka?