KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

OBRAZEM: 11 ohromujících skandinávských bazénů

Pokud se chystáte do Skandinávie a rádi byste se zde i vykoupali, můžete to udělat ve velkém stylu. Jsou zde totiž bazény, které jsou hotovými uměleckými díly a koupání v nich je opravdovým zážitkem. Podívejte se na 11 nejzajímavějších, které se mohou zároveň stát i inspirací pro váš vlastní bazén.

...

Mít bazén v severském klimatu se může zdát jako luxus, ale v posledních letech jsou investice do bazénů ve skandinávských zemích stále častější. Někteří architekti se soustředí především na design samotných bazénů, jiní se je snaží začlenit do vzhledu krajiny.

1. Užívání tepla

Švédsko, Norsko ani Dánsko nejsou známy pro dlouhodobá letní vedra, ale když vše dopadne dobře, tak je nordické léto opravdu okouzlující. Dánská vila níže odmítla přehlídnout krásný design a tvar bazénu přizpůsobila ikonickým židlím od designéra Thomase Pedersena.


Foto: Pool Store Sverige AB

2. Výhled na moře

Švédský bazén, který je na fotografii níže, perfektně kombinuje široký výhled  na moře s pohodlím v o dost teplejší vodě bazénu. Letní moře ve Švédsku může sice vypadat lákavě, ale jakmile do něj vkročíte, zjistíte, že teplému bazénu byste určitě dali přednost.


Foto: Pool Store Sverige AB

3. Dotek Asie

Firma Architecture by Lofti postavila tento nádherný bazén ve švédském Skåne takovým způsobem, aby se kolem něj mohla shromáždit celá rodina i přátelé. Dlažba kolem bazénu poskytuje prostor pro lehátka, zatímco stěna vytváří ochranu před sluncem. Sochy Buddhy rozmístěné kolem bazénu v zahradě dodávají exotický vzhled.


Foto: Architecture by Lofti

4. Architektonický sen

V nádherné vile Midgard ve Stockholmu vytvořili architekti bazén, který jako by byl přirozenou součástí vily. Fasáda vily je z oceli a časem si díky povětrnostním vlivům získala rezavý odstín. Stejný odstín má i obruba bazénu, který svou tmavě zelenou barvou s fasádou vily dokonale ladí.


Foto: SAP Stockholm AB

5. Třpytící se tma

Hra světla a vody vytváří dokonalý efekt, který je k vidění ve čtvrti Duvnäs ve Stockholmu. Světla, která se ve tmě odrážejí od fasády, skvěle kooperují s klidnou vodou venkovního bazénu.


Foto: Wrede Fastighetsmäkleri

6. Plavání mezi stromy

Kvůli této švédské vile v Röninge musel nechat její majitel odstřelit kus skalnatého podloží, aby se zde mohl bazén vůbec vybudovat. Vzhledem k chladnému podnebí je bazén využíván pouze v létě. Když je hezké počasí, rodina podnikatele si do něj ráda chodí zaplavat. Bazén je zhotoven z betonu, zatímco plocha kolem něj je vyrobena z modřínového dřeva. Vzhledem k tomu, že se bazén nachází vysoko nad zemí, může mít rodina pocit, že plave mezi korunami stromů.


Foto: Elithus i Stockholm AB

7. Pohoda v Kodani

Majitelé tohoto bazénu chtěli svůj dům a jeho okolí z 60. let zmodernizovat, a tak se rozhodli vytvořit kolem bazénu prostor, který by byl klidný a transparentní. Současně chtěli zachovat něco z původního stylu domu, ve kterém se snoubí klasický styl dánské architektury 60. let s vlivem architektury z jižní Kalifornie a Miami.


Foto: NB Ark

8. Čas na párty

Tento bazén ve švédském Vaxholmu nabízí hostům příjemné posezení na dřevěné palubě kolem bazénu. Ve slunečných dnech je zde k dispozici markýza, která poskytuje stín a pohodlná sedadla umístěná podél zdí.


Pool Store Sverige AB

9. Přírodní bazén

Pokud máte raději pocit přirozenosti a pobyt v přírodě, pak by se vám následující bazén určitě zamlouval. V tomto dánském bazénu je záměrně používáno méně chemikálií, aby koupajícím poskytoval co nejpřesvědčivější pocit, že se koupou v přírodním jezeře. Jeho magický zrcadlící se vzhled připomíná tradiční nordickou krajinu a kulturu a zcela se liší od klasických, azurově modrých bazénů.


Foto: Svømmesø.dk

10. Proč plavat v moři, když můžete plavat nad ním?

V úžasném „nekonečném“ bazénu v Göteburgu si můžete vychutnat výhled na moře a zároveň zůstat v teple a pohodlí. Stavba tohoto bazénu trvala tři měsíce, jeho základy vyžadovaly důkladné přípravy a precizní stavitelský um, aby mohl nabídnout takto skvostný výhled.


Foto: Ludwigs Pool & Badrum Bygg AB

11. Práce s přírodou

Krásné ploché skály kolem tohoto domu ve Stockholmu dávají bazénu dojem, že se nachází na pobřeží. Tento druh skalnaté krajiny může být těžké adaptovat do zahrady, ale spolu s dřevem kolem bazénu a okolní zelení zde funguje skvěle.


Foto: Pool Store Sverige AB


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: SAP

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek