KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Omládněte až o 5 let: Stačí jiný účes

Správný účes dokáže mnohem víc než jakýkoli make-up. Drobných nedokonalostí, pár vrásek nebo mírné nadváhy si nikdo nevšimne, pokud zvolíte vhodný účes a budete o vlasy správně pečovat. Na druhou stranu, nevhodný účes a zanedbané vlasy dokáží pokazit i jinak perfektní vzhled.

...

Délka vlasů a jejich prostříhání

Délka vlasů musí odpovídat věku. Dlouhé vlasy vlevo působily zplihle, sestříhané a zkrácené vlasy jsou oproti tomu načechrané a obličej působí svěžejším dojmem. 


bogomolov

Barva vlasů

Světlá barva omlazuje, to je základní pravidlo známé všem. Je ale třeba myslet také na to, co se hodí k vašemu odstínu pleti a tvaru obličeje. Nedoporučujeme zesvětlovat vlasy o více než 2 až 3 tóny. Při výběru barvu také zohledňujte barvu vašich očí a obočí. Obočí bývá přirozeně o odstín tmavší než vlasy. Nikdy by nemělo být světlejší!

K hnědým očím se hodí světlá barva vlasů, naproti tomu k modrým očím nejlépe sedí modré oči. K zeleným a zelenohnědým očím nejlépe pasuje světle hnědá až kaštanová. Pozor si dávejte především u odvážných barev jako je fialová nebo červená. Fialové vlasy a modré oči, to je opravdu špatná kombinace. K sytě červeným se zase nehodí hnědá.


onthe

Pokud se nechcete pouštět do žádných radikálních změn, zkuste zesvětlit jen několik pramínků. Světlé lokny prozáří vaši tvář a vizuálně omládnete.


izum

Dlouhé nebo krátké vlasy?

Krátké účesy si podvědomě spojujeme s mládím a aktivitou. Takže čím starší jste, tím lepší je zvolit kratší účes. Nezacházejte ale do extrémů. Příliš krátké účesy zdůrazňují oválnost tváře. Optimální je délka mezi bradou a středem krku.


bogomolov

Objem vlasů

Zplihlé nebo ulíznuté vlasy nás dělají staršími, než skutečně jsme. Účes by měl být vždy objemný a načechraný, tím se nedá nic pokazit. Objem musí působit ale přirozeně, neměl by tedy být příliš nápadný. S věkem vlasy bohužel řídnou, ale postupně sestříhané vlasy vypadají hustěji. Pomoci si můžete i vlasovými šampony zvyšujícími objem nebo prostředky na fixaci vlasů.

Vlasy můžete také zkusit natupírovat, to ale nedělejte denně, vlasům by to mohlo uškodit.


dep topnews

Ofina

Na naprosté většině žen vypadá ofina dobře. Skrývá vrásky na čele a zdůrazňuje oči. Pozor si dávejte v případě, že nosíte brýle.

Ofina by měla mít střední hustotu a měla by být strukturovaná. Příliš silná a rovnoměrná ofina vizuálně zkracuje obličej a působí těžkopádně.


/photos

Pěšinka

Pěšinka vedená rovně a středem nás dělá staršími, výraz tváře pak vypadá příliš stroze. Díky pěšince vedené po straně a vlasům přehozeným přes jednu stranu tváře vypadají oči větší a výraznější.

Pěšinka vedená cikcak zjemňuje a rozněžňuje celkový výraz tváře a navíc přidává na objemu.


interfax interfax

Upravujte vlasy každý den

Utažené vlasy v culíku přidávají roky. Pokud chcete mít vlasy stažené gumičkou nebo sepnuté sponkou, uvolněte alespoň pár pramínků a nechte je volně. Tím dáte účesu lehkost.

Prameny můžete natáčet a vlnit. Účes pak působí vzdušněji a vizuálně omlazuje. Jestliže dáváte přednost rovným vlasům, zkuste asymetrické sestřihy. Díky troše úmyslného chaosu ve vaší vizáži budete vypadat mnohem živěji a hravěji.


bogomolov

Večerní účes

K večerním šatům se hodí hladce učesané vlasy vyčesané do drdolu. Takový účes může ale působit příliš stroze. Dodejte proto účesu trochu hravosti, můžete například zaplést pár copánků. Tak, jak to vidíte na fotografii níže.


Několik dalších tipů:

  • Lesky a další stylingové přípravky věk spíše zvyšují, zvláště během dne a na světle.
  • Pokud používáte vlasové doplňky, pořiďte si jen ty kvalitní.
  • Drobné kudrlinky vypadají provokativně, ale hodí se pouze pro ženy ve věku mezi 25 až 30 lety.
  • Důležité je především dbát o zdraví vlasů! Žádný účes nebude vypadat dobře, pokud nebudete o své vlasy náležitě pečovat.
ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek