KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Pozor na zaběhnuté koleje v partnerském vztahu

Zaběhnuté koleje jsou sice pěkná věc, ale příliš stereotypu plameny vášně určitě nerozdmýchá. Kořením milostného života je nesporně zkoušení a objevování nových a neobvyklých věcí. Změna, jak jistě víme, je život.

...

Existuje manuál na dlouhotrvající vztah?

Odborníci na mezilidské vztahy se nechávají slyšet, že ano. Různých doporučení na šťastný a dlouhotrvající vztah najdete v časopisech, knihách i sdělovacích prostředcích skutečně nepřeberné množství. Někdy je docela těžké se ve spleti informací na dané téma vůbec vyznat. Každý si tak může vyhledat informace, které jej zaujmou, a nechá se jimi třeba i v partnerství vést.

Hodně smíchu, tolerance, komunikace, hodně společenských aktivit, vzájemná úcta a slušnost nám mohou jednoznačně dopomoci k základům kvalitního dlouhodobého vztahu, který například zpečetíme i oddacím listem.

Neberte se příliš vážně

Mnoha párům to ve společném životě klape proto, že se partneři neberou až příliš vážně. Legrace a humorný přístup jsou kořením každého spokojeného vztahu a není potřeba jím nějak šetřit.

Buďte jeden sehraný tým

Občasné výměny názorů, nedorozumění a rozmíšky jsou součástí každého vztahu. Jsme přece jen lidé a děláme chyby. Základem spokojeného partnerského vztahu je dodržování slušného chování a sebeovládání.

Zakázána by měla být hrubá slova na adresu partnera, nadávky nebo dokonce fyzické násilí. Pokud se už dostanete do nějakého sporu, používejte v něm množné číslo. Máte tak mnohem větší šanci uvědomit si jádro problému a společně ho vyřešit.

Dalším stmelujícím pojítkem, které byste neměli opomíjet, jsou společní přátelé. Průzkumy ukazují, že čím více přátel a známých máte společných a zároveň se s nimi také pravidelně stýkáte, tím spokojenější a šťastnější jste.

Také síť společných blízkých přátel, se kterými jezdíte například na letní dovolenou, je pro manželské štěstí velmi důležitá, zejména pak pro ženy, které přikládají sociálním vztahům velký význam.

Pěstujte mezi sebou naprostou otevřenost

O tom, že sex patří ve vztahu mezi nejdůležitější atributy, nemůže být nejmenších pochyb. Pokud partnerům intimita neklape, nepřipadají si v očích toho druhého žádoucí a sexy, nudí se a sexuálně strádají. Jsou na nejlepší cestě ke krachu ve vztahu.

Kvalitní sex partnery sbližuje, uvolňuje napětí a je zárukou dlouhotrvajícího vztahu. Proto o svých sexuálních touhách mluvte bez přetvářky a nebojte se zkoušet nové věci.

Nezapomínejte na konverzaci. Hýbe vztahem

Povídání si o tom, co jste přes den dělali, s kým jste se viděli, jaké problémy jste museli řešit v práci, to vše vede k posílení ve vztahu. Páry, které spolu komunikují a navzájem si sdělují každodenní zážitky, mají důvěrnější a spokojenější vztah. To je velmi dobrou kotvou v partnerství, stejně tak jako slova díků a uznání.

Nezapomínejte ani na vzájemné oceňování, například za práci, kterou partner odvádí, za péči o rodinu a podobně. Od rozhovoru o běžných, všedních a neutrálních věcech, o kterých se neostýcháte mluvit, jelikož je to ve vašem vztahu naprosto běžné, otevřete cestu k osobním a závažnějším tématům. Věřte, že je to to nejlepší, co pro úspěšný vztah můžete udělat.

 

Autor: Hana Ederová

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek