KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Proč si dobré ženy vybírají špatné muže?

Existuje nějaký racionální důvod k tomu, proč si hodné ženy vybírají muže, kteří jim ubližují? Inteligentní, vtipné a krásné ženy mnohdy dávají svým partnerům daleko více, než oni na oplátku svým partnerkám. Zatímco vaši přátelé vidí, že je váš vztah nezdravý, vy si to prostě nedokážete připustit. 

...

Čím více budete investovat, tím více se do vztahu zamotáte

Když nedostáváte lásku a pozornost, kterou vyžadujete, může se zdát nejlepším řešením dát ze sebe partnerovi ještě více. Jenomže výsledkem bude jen to, že budete ještě více zklamané, vyčerpané a při každém dalším pokusu se budete cítit bezvýznamně. Psycholog Jeremy Nicholson nazývá takovou snahu „utopenými náklady“.

„Dělání laskavostí pro partnera nás vede k tomu, že ho milujeme ještě více. Jenže kupováním dárků a děláním dobrých skutků tam, kde není žádná odezva, nic nezískáme. Pouze investujeme fyzické i citové náklady tam, odkud se nám nikdy nevrátí. Jsou to utopené náklady,“ uvádí psycholog.

Než se do něčeho takového pustíte, zeptejte se samy sebe, jaké jsou vaše skutečné záměry. Dáváte, aniž byste očekávala něco na oplátku? Nebo tím živíte naději, že získáte lásku a uznání? Pokud si uvědomíte, že základem dobrého vztahu není získávat přízeň něčím navíc, nebude vás to nakonec stát zbytečné slzy a dost možná si uvědomíte, že se k vám partner opravdu nechová tak, jak by měl. Takoví muži se hodných a snažících se žen snaží jen využívat.


Nenechte se ovlivnit špatnými zkušenostmi z mládí

Je možné, že jste ve svém dětství měli v okolí muže, který nebyl příliš spolehlivý, anebo jste zažili první vztah, který nedopadl dobře a zlomené srdce ve vás zanechalo rány. Takové ženy pak často končí ve vztazích, ve kterých se neustále dokola opakují ty samé chyby. Snaží se napravit svou deprivaci z dětství, ale pouze vytloukají klín dalším klínem.

Problémem je, že čím déle se budete udržovat v takovém cyklu, tím více budou klesat vaše vlastní hodnoty a bude těžší a těžší se nezdravých vztahů zbavit. Ženy se vztahy se stejnými muži snaží napravit něco, co jim v mládí ublížilo a dokud toho nedosáhnou, budou stále hledat muže, kteří jim ubližují.

Nikdy byste však neměly zapomenout na svou cenu. V okamžiku, kdy se smíříte s tím, že za své snaživé chování dostáváte méně, uděláte velkou chybu. Jakmile začnete tolerovat neúctu a pohrdání, nastavíte tím precedens.


Chemie je mocná čarodějka

Doktor Larry Young, který se zabývá neurovědou, uvádí, že ztráta partnera je pro některé ženy něčím podobným, jako když jste závislí na drogách a najednou nedostanete svou dávku. Studie zkoumající hraboše ukázala, že jedinci, kteří byli odděleni od svých partnerů, vykazovali vysokou hladinu hormonu kortikosteronu, který je typický pro stres.

Úzkost může odlehčit jen přítomnost partnera, kdy získává převahu takzvaný hormon lásky oxytocin. Doktor Young tvrdí, že chování hrabošů je velice podobné tomu lidskému. Ke svým partnerům se nevracejí proto, že jsou pozitivně motivováni k návratu, ale proto, že chtějí ukončit utrpení z odloučení.

Ženy, které byly svými partnery slovně i fyzicky napadány, se k nim ze stejného důvodu stále vracejí, protože jsou na nich jednoduše závislé. Chemicky závislé. „Svou volbu si tyto ženy racionalizují a snaží se soustředit jen na pozitivní rysy svého partnera. Zní vám to povědomě?,“ ptá se doktor.

Proto je třeba, aby ženy zapracovaly samy na sobě a tak, jako se drogově závislí ze svých závislostí léčí, by se měly léčit i ony ze závislosti na partnerech, kteří se k nim chovají zle. Ze vztahů je třeba se ponaučit a nevkročit dvakrát do stejné řeky.


Autor: ElS

Zdroj: Just My Type

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek