
Několik šťastných párů nám odpovědělo na otázku, proč nezveřejňují své společné fotografie a neprojevují si city všem na očích. A toto z našeho průzkumu vyplynulo.
- Pokud jsou lidé ve vztahu šťastni, žijí teď a tady. Když je v reálném životě vše dobré, prostě nevidíte smysl v tom trávit čas online a sdílet posty dokazující, že jste se svým partnerem šťastni.
- Vynášet jakékoli spory a problémy na veřejnost jejich řešením rozhodně neprospívá. Řešit soukromí na sociálních sítích je ten nejhorší způsob, jak potíže ve vztahu vyřešit. Takové chování konflikt spíše zhorší.
- Štěstí je jednoduše v tom, být s milovanou osobou nebo osobami, ne v tom dokazovat všem známým na svém účtě, že jste šťastně zamilovaní nebo že máte spoustu blízkých přátel.
- Nikdo nemusí nikomu nic dokazovat. Lidé spolu nejsou proto, aby sobě nebo jiným dokázal, jak jsou šťastní, úspěšní a milovaní. Jsou spolu prostě proto, že jim je společně dobře, ne proto, aby si mohli nastavit status „ve vztahu“.
To, zda svůj osobní život a vztah chceme propagovat anebo držet v tajnosti, je soukromá záležitost každého z nás.
A to hlavní
Psychologické průzkumy dokázaly, že lidé, kteří nežijí sociálními sítěmi, jsou v reálnějším životě šťastnější, neboť se nestarají o názory druhých a nesrovnávají se s nimi. Nedívají se za plot, zda tam není tráva zelenější.
Všichni občas zapomínáme, že to hlavní je reálný život, reálné vztahy a pocity, ne honba za iluzorním uznáním na sociální síti.
Komentáře (1)