KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Rozdíl mezi levnou a drahou kosmetikou

Některé ženy tvrdí, že je zbytečné utrácet za stejnou věc víc, než je nutné. Kosmetika jako kosmetika, říkají. Jiné naopak trvají na tom, že drahá líčidla za tisíce korun jsou nesrovnatelná s těmi levnými a po žádných jiných by nikdy nesáhly. Rozhodli jsme se osobně prověřit, jaká je pravda. Srovnali jsme klasická levná líčidla s těmi drahými. A na co jsme přišli? Existuje důvod, proč kupovat dražší přípravky? Zhodnoťte sami!

...

Make-up

Dívka zleva použila levné kosmetické přípravky. Make-up aplikovala jako krém, rozetřela po tváři. Tento make-up nevyrovnává kůži, a dokonce ji stahuje. Nelze ho správně rovnoměrně aplikovat. Pokožka působí oranžově, přestože byl zvolen správný tón make-upu.

Dívka vpravo použila drahé kosmetické přípravky. Základní báze skryla všechny nedokonalosti kůže. Make-up rozetřela rovnoměrně. Barevně působí přirozeně.


Oči

Dívka zleva použila levné kosmetické přípravky. Oční linky jsou poměrně silné a vypadají poměrně kvalitně. Stíny se nedrolí, jejich struktura je konzistentní. Nanáší se snadno. Řasenka trochu slepuje řasy, ale celkový dojem nepůsobí špatně.

Dívka vpravo použila drahé kosmetické přípravky. Struktura stínů je konzistentní, nedrolí se. Oční linky jsou stejné jako předchozí. Řasenka nehrudkuje a neslepuje řasy, působí velmi dobře a přirozeně.


Rty

Dívka zleva použila levnou rtěnku. Rtěnka má specifickou vůni. Na pohled vypadá dobře.

Dívka vpravo použila drahou kosmetiku. Rtěnka příjemně voní. Nanášení je poněkud obtížnější, protože je poměrně hustá a suchá.


Výsledný vzhled

Na těchto snímcích se zdá téměř nemožné odlišit drahé od levných přípravků. Dle našeho názoru vypadá dívka nalevo hůř právě vinou základní báze. Zbytek líčidel si je velmi podobných, ale kvůli nekvalitní základní bázi vypadá celkový vzhled dívky nalevo poněkud „špinavě“.

Rozhodli jsme se ale pro několik zátěžových zkoušek. Za prvé jsme nalíčenou modelku poslali do umělého deště, za druhé jsme jí nabídli jablko a poté zkontrolovali stabilitu rtěnky.


Po dešti

Ačkoli bylo i u levné řasenky uvedeno, že je odolná vůči vodě, nápor deště bohužel nevydržela. Většina se smyla, dokonce se částečně rozmazala. Make-up se nezměnil.

Drahá voděodolná řasenka, kterou vidíme na obrázku zprava, prošla testem jako jednoznačný vítěz. Stíny se oproti levným nahromadily v záhybech víčka, což nepůsobí příliš dobře. Kůže ztratila poněkud matnost.


Po jedení jablka

Z levné rtěnky nezbylo téměř nic. I na drahé rtěnce jsou vidět slabé stopy ve středu rtu, ale celkově zůstala zachována a vypadá stále dobře.


Závěry:

1.      Levná kosmetika nemusí být nutně horší než drahá.

2.      U dražších značek máte přesto jistotu kvality.

3.      Na fotografiích jsou rozdíly minimální. Pokud potřebujete make-up jen kvůli vytvoření snímku, sáhněte klidně po té levné.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek