KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Rychlý IQ test: Odpovězte na 2 jednoduché otázky

V roce 2016 dva známí evoluční psychologové (Satoshi Kanazawa a Norman Lee) provedli výzkum zabývající se vlivem hustoty obyvatelstva na osobnost jedince. Experiment odhalil zajímavý fakt: Lidé s vysokým IQ se ve svých odpovědích shodovali tak často, že bylo vyloučeno, aby šlo o pouhou náhodu.

...

Jak tito vysoce inteligentní lidé odpovídali? To se dozvíte teprve, až na otázky sami odpovíte!

Mějte ale na paměti, že jde o velmi subjektivní test. Ačkoli totiž většina inteligentních lidí odpovídala na otázky stejně, neodpovídali tak úplně všichni. To znamená, že můžete patřit mezi malé procento velmi inteligentních lidí, kteří na otázky odpověděli opačně. Anebo naopak, našlo se i několik lidí, kteří, ač nevykazovali známky vysoké inteligence, se ve svých odpovědích s inteligentními lidmi shodovali.

1. Otázka: Dokázali byste žít v hustě osídlené metropoli?

  • Ne, byl bych napnutý z toho velkého množství lidí. Necítil bych se šťastně.
  • Ano, nevadilo by mi to. Cítil bych se tam pohodlně.

New_york

2. Otázka: Cítíte smutek, osamělost a nepohodlí nebo jiné negativní pocity, pokud nemůžete neustále komunikovat se svými přáteli a blízkými?

  • Spíše ne.
  • Spíše ano.

warnerbros

Výsledky:

  • Odpověděli jste na první otázku NE a na druhou ANO? Pak jste pravděpodobně velmi šťastný člověk, přátelský a společenský.
  • Odpověděli jste na první otázku ANO a na druhou NE? Pak spadáte do skupiny lidí s vysokou úrovní inteligence.

Jak je to možné?

Evoluční psychologové zjistili, že vysoce inteligentní lidé mají lépe rozvinutou schopnost řešit nové problémy a rychleji se adaptovat na nové prostředí, což je vlastnost, která hraje velmi důležitou roli v evolučním procesu.

V současné době jsou tímto novým prostředím velkoměsta a hustě osídlené oblasti. Inteligentní lidé se snadněji adaptují a lépe snášejí stres velkých měst. Přitom nepotřebují podporu svých přátel. Jsou soběstační a schopní přežít na vlastní pěst.

  • A co pokud někdo odpoví dvakrát ANO nebo dvakrát NE?

Jestliže nespadáte ani mezi jednu z výše uvedených možností, je pravděpodobné, že jste nalezli ideální rovnováhu mezi štěstím a inteligencí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek