KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Sdílíte s partnerem nějaká tajemství? Vyvarujte se pozdějším problémům

Je to zvláštní, že? Když s někým sdílíte ty nejintimnější části svého života a pak se s ním rozejdete. Najednou to jste jen vy sami a na druhé straně váš bývalý partner, který odešel i se znalostmi vašich nejosobnějších tajemství, pocitů a myšlenek.

...

Vždy myslete na to, co by, kdyby

Není to jen o pocitech, ale i o mnoha kompromitujících materiálech, které mohou být rázem použity proti vám. Když jsme ve vztahu, máme tendenci říkat svému partnerovi všechno, co nás tíží nebo co nám naopak dělá radost. Mluvíme s ním o práci, o přátelích, o rodině…ale co když se tohle všechno obrátí proti vám a váš bývalý partner bude mít důkazy o tom, jak nadáváte na svého šéfa nebo pomlouváte svoji nejlepší kamarádku?

I když je to opravdu ten nejčernější scénář, může se stát, že dojde nejen na výčitky, ale i na vydírání. Nelze nezmínit ani ty nejintimnější materiály, jako jsou nahé fotky či erotická videa. Když je člověk pořizuje, vše se zdá být v nejlepším pořádku, zamilovanost visí ve vzduchu a myšlenky na rozchod a nevhodné použití těchto materiálů nejsou ani zdaleka na pořadu dne.

Někteří z nás jsou velice otevření, bez zábran a své intimní fotografie posílají partnerovi už v začátcích vztahu. Jenže s takovými rozhodnutími se vyplatí dát si na čas, nebo to alespoň udělat tak, aby nebyly materiály jednoznačné. Když už toužíte podarovat svého partnera nějakou tou žhavou fotkou, nefoťte si obličej. Pak vám nikdo nemůže dokázat, že se jedná právě o vás.

Co internet jednou schvátí, nikdy už nenavrátí

Vztahová psycholožka Madeleine Masonová uvádí k pořizování lechtivých partnerských snímků či videí jednoduché pravidlo ve formě otázky, kterou byste si měli sami sobě pokaždé položit: „Bylo by v pořádku, kdyby něco takového viděla moje rodina, přátelé a moji kolegové?“ Pokud je odpověď ne, pak je třeba se toho úplně vyvarovat.

Masonová uvedla, že to rozhodně bude chtít velkou míru sebeovládání, protože když jsou lidé zamilovaní a v zápalu vášně, rozum jde stranou. Psycholožka rovněž radí, aby lidé přistupovali opatrně i k virtuální komunikaci. „Buďte připraveni na to, že cokoliv budete sdílet, může být předáno dalším osobám.“ Jako příklad uvedla Snapchat a Skype, na nichž jsou hovory a video hovory zaznamenávány a pomocí četných softwarů mohou být snadno nahrávány.

Bezpečnost osobních údajů nemůže být zaručena nikdy, ale všechno chce čas a partnera je třeba nejprve opravdu dobře poznat a strávit s ním nějaký čas, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak moc je mstivý nebo žárlivý. Pokud na vás partner hodně žárlí, pak je to předzvěst toho, že by vás mohly následky rozchodu v podobě intimních materiálů v jeho rukou opravdu mrzet.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: The Independnet

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek