KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Skutečné příběhy mužů a žen o tom, jaké je manželství

Vztahy mezi muži a ženami nejsou vždy snadné. Vyžadují toleranci, vzájemné porozumění. Musíme na nich pracovat každý den, každý den se snažit. Příběhy, které jsme ale vyslechli, dokazují, že manželství je i mnohem víc. A že za tu práci stojí.

...

1.

Sedím u počítače. Obrátím se a naskytne se mi opravdu podivný obrázek. Moje žena sedí na zemi zabalená do deky jako nějaká masová roláda. Připlazila se ke mně jako píďalka a kousla mě do paty.

2.

Má babička dala dědovi úkol: zbavit se much. Řekla, ať koupí nějaký sprej nebo mucholapku. Děda řekl, že se o vše postará. Další den bylo na lince uspořádání 20 hromádek po 5 mrtvých mouchách. Později děda řekl, že polovinu těch much nalovil venku na ulici jen proto, aby to celé bylo efektivnější. Důchod – řekl mi – to neznamená, že budu sedět celé dny na lavičce a láteřit. No ano, můj děda, to je muž činu!


3.

Kupovali jsme si ramínka na šaty do skříně. Já si vybrala elegantní bílá a manžel klasická dřevěná. Každý jsme si vzali 6 kusů. Věšíme věci a mně brzy dochází, že nemám dost ramínek. Než stačím cokoli říct, muž mi podává ta svá a odchází do kuchyně.

Vrací se, já sedím s jeho ramínky v rukách a bulím: „Jsi tak hodný. Já bych ti svoje ramínka nedala, kdybys jich neměl dost!“

Muž se směje, líbá mě na čelo a pak říká: „Je dobře, že se zlobíš za něco, co se nestalo, vždycky jen na sebe, a ne na mě!“

4.

Moje babička pochází z velké rodiny. Její rodiče měli kromě ní ještě devět dětí. Registrovat na matriku je chodil otec – můj praděda. Tři z děvčat nechal pojmenovat: Marie, Mařka a Maruna.

Myslel jsi, že to jsou tři různá jména. A tak v rodině byly tři sestry Marie.

5.

Prochladla jsem. Sípám, chraptím, ve spánku chrápu. V noci mě probudilo, jak mi muž položil hlavu na svoje rameno a řekl: „Takhle to pro tebe bude pohodlnější, ty můj malý Darht Vadere.“

6.

Když jsem byla malá, často jsem usnula s otevřenýma očima. Podle mé matky to byl příšerný pohled. Můj syn to zdědil po mně, taky ho občas uvidím spát s otevřenýma očima. Je to opravdu hrozné! Místo očí má vidět jen bělmo.

Manžel si na to už zvykl, ale občas se zajímá, jestli nemáme v rodině i nějaké zombie, démony a jestli nejsem alergická na stříbro…


7.

Rodila jsem, manžela jsem chtěla mít u sebe. Křičím na sestru, že už to nevydržím. A můj muž si z nepochopitelného důvodu přitáhl židli přímo naproti mým roztaženým nohám, otevře si National Geographic a začne si číst! National Geographic, zatraceně! Ještě si mohl vzít popcorn! Byla jsem tak rozzuřená, že jsem bolest skoro nevnímala. Skoro.

8.

Moje maminka se vdávala v 19 a hned potom otěhotněla. Protože byla hodně mladá, neuměla ještě dobře vařit. Táta ale rád jí a je stále hladový. Rozhodla se situaci napravit a koupila si kuchařku. Místo toho, aby podle ní uvařila, probudila tátu uprostřed noci a začala mu předčítat recepty.

„Poslouchej, tohle zní tak chutně!“ říkala.

Po pár dnech, kdy to bylo stejné, to už nevydržel a řekl jí: „A kdy zkusíš taky něco uvařit?“


9.

Pohádala jsem se s jedním mladým mužem. Šli jsme vedle sebe, já se mračila a tvářila se smutně. Po dlouhé chvíli ticha se ke mně najednou obrátil, popadl mě, zvedl do vzduchu a začal mnou třást. Přitom se na mě díval tak vážně, že jsem nevydržela zůstat zamračená a rozesmála jsem se.

Znovu mě postavil na zem a vydal se dál. Na mou otázku, co to mělo být, odpověděl: „Vytřásal jsem z tebe úsměv.“

Teď, kdykoli se mračím, vyskočí a jde ze mě vytřást úsměv. Funguje to už přes 6 let!

10.

Všichni nosí svým děvčatům bonboniéry, plyšové medvídky, kočičky, pejsky nebo zajíčky. Můj manžel mi přinesl plyšovou gorilu. Dosahovala mi až k pasu, byla šedivá a tvářila se zle. Když mi ji dával, řekl: „Hned, jak jsem viděl tuhle milou opičku, vzpomněl jsem si na tebe!“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek