KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Snowtube – Módní obdoba bobů a sání

Prototypem snowtubu je obyčejná gumová duše, na které vždy lítali s kopce chlapci a i některé odvážné holčiny. Základem moderních snowtubů jsou ty samé duše, ale umístněné v pěvném mrazu odolném obalu s úchyty a tahacím provazem. Úchyty jsou důležité součásti snowtubu, protože je to to jediné, za co se dá držet při skákání a otáčení. Ale i přesto, že snowtubing je opravdovou adrenalinovou jízdou, měkký nafukovací snowtube je méně traumatizující než obyčejné boby a saně. Proto se tak líbí rodičům, kteří kupují svým dětem boby pro jízdu z kopce na zahradě nebo v nejbližších zimních parcích.

...

Na snowtubu však rádi jezdí nejen děti, a i dospělí!  Nafukovací boby Snowtube mají velkou nosnost sahající až do 120 kg. Existují i dvoumístné snowtuby, některé modely lze použít také v létě na vodě.

Nejčastěji Snowtubing potkáváme v lyžařských areálech. Jsou tam i speciálně vybavené sjezdovky-tobogany a vleky. Co dělat, když se chcete zas a znovu vrátit k té neuvěřitelné zábavě? Nemusíte nutně jet na hory, abyste tu adrenalinovou jízdu zažili, klidně můžete vyrazit k nejbližšímu kopci a jít na to! Snowtubing už dnes rovněž není pouze o tom, že dorazíte do ski resortu a snowtube si zde půjčíte. Stále víc milovníku této adrenalinové zimní zábavy zejména z řad dětí chce obvyklé sáně vyměnit za vlastní snowtube. Díky této poptávce vznikají specializované e-shopy, nebo kamenné obchody, které Snowtuby prodávají.


Ale aby zimní zábava přinášela jen pozitivní emoce, je důležité respektovat některé jednoduché bezpečnostní pravidla:

  1. Nebrzdit během jízdy vystrčenými nohami, což muže způsobit vážná zranění
  2. Je doporučeno jezdit pouze na otevřených prostranstvích, na svahu by neměly být žádné stromy či jakékoliv terénní nerovnosti.
  3. Neignorovat maximální nosnost snowtubů.
  4. Jezdit jen po povrchu, na který je snowtube určen (nepoužívat jej k jízdě na písku, kamení atp.).
  5. Skladovat snowtube jen ve sfouknutém stavu. 

Možnost užít si adrenalinovou jízdu ve sněžném tobogánu již dnes nabízí několik zimních parků po celé České republice. Tak na co ještě čekáte? Najděte si ten nejblíže vašemu domovu a vyražte si Snowtubing vyzkoušet. I když už možná nejste děti, budete rozhodně překvapeni zábavou, která se dá s obyčejným nafukovacím kruhem a trochou sněhu.

 

Komerční sdělení

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek